Přejít na obsah

Právní zastoupení - pojištění proti pokutám


Giardino

Doporučené příspěvky

  • o 2 roky později...
  • o 4 roky později...

VARUJI před společností www.rokbezpokut.cz! Mám čerstvou zkušenost, kdy mi slibovali, že mi zachrání řidičák a když ne, vrátí peníze. Není tomu tak. Řízení pouze protahují, vše musíte posílat sami a hlídat si datumy doručení, vše řeší jen asistentka, a výsledkem je pouze zdržení pár měsíců. Přesto mi úřad pravomocně udělil zákaz řízení, pokutu a body. Nelze se odvolat. Služba stála 18 000 Kč a víte, co mi řekli? Peníze nevrátíme, jen když půjdete k soudu a tam prohrajeme. Ale náklady na soud (6000 sepsání žaloby a 3000 soudní poplatek) si musíte zaplatit. A důležité je vědět, že když to řešíte soudně, nemůžete v půlce trestu požádat o vrácení ŘP, protože spis bude zrovna u soudu a to trvá dlouho. A i když soud vyhrajete, již máte trest odpykaný...

Na email klidně poskytnu více informací.

Rokbezpokut určitě nedoporučuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, JanStraka napsal:

VARUJI před společností www.rokbezpokut.cz! Mám čerstvou zkušenost, kdy mi slibovali, že mi zachrání řidičák a když ne, vrátí peníze. Není tomu tak. Řízení pouze protahují, vše musíte posílat sami a hlídat si datumy doručení, vše řeší jen asistentka, a výsledkem je pouze zdržení pár měsíců. Přesto mi úřad pravomocně udělil zákaz řízení, pokutu a body. Nelze se odvolat. Služba stála 18 000 Kč a víte, co mi řekli? Peníze nevrátíme, jen když půjdete k soudu a tam prohrajeme. Ale náklady na soud (6000 sepsání žaloby a 3000 soudní poplatek) si musíte zaplatit. A důležité je vědět, že když to řešíte soudně, nemůžete v půlce trestu požádat o vrácení ŘP, protože spis bude zrovna u soudu a to trvá dlouho. A i když soud vyhrajete, již máte trest odpykaný...

Na email klidně poskytnu více informací.

Rokbezpokut určitě nedoporučuji!

Za me v poradku. Pokud nekdo jezdi tak, ze mu pravomocne vezmou na pul roku papiry (coz uz musi byt!), nevadi mi, ze za blbost zaplatil jeste temhle podvodnikum.

  • Líbí se mi 3
  • Pozitivní 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj lidi, píšu vám své zkušenosti (04/2023 až do 01/2024) s obhajobou řidiče za pomoci advokáta při vysokém překročení rychlosti na dálnici. V dubnu 2023 mi policie ČR naměřila na dálnici 193 km/h trojnožkou, po odečtení tolerance 187. Od místa změření do zastavení vozidla to bylo cca 4 km. Dálnice D3 na svém konci 2x zatáčí a pak je sjezd na České Budějovice, kde na sjezdu již čekali policajti, kteří mě svedli směrem do města na kruháč, kde mě zastavili a začali poučovat. Ještě v tom okamžiku jsem na mobilu vyhledal firmu, která se zabývá obhajobou řidičů bezbodu.cz. Panu Rejlkovi jsem zavolal a popsal, co se přihodilo. Poradil mi, abych proškrtl protokol, podepsal a dál to s PČR neřešil (což byla první chyba, byla možnost připsat vyjádření o možné záměně řidičů atd., jelikož nás v autě bylo více). Řízení mě živí, tak jsem byl poměrně dost nervózní o možnost odebrání ŘP. Po 14-ti dnech mi přišlo rozhodnutí z Magistrátu ČB s výsledkem 5000 Kč, 5 bodů, 6 měsíců bez ŘP. V mezidobí jsem oslovil všechny možné firmy, co se zabývají obhajobou a snažil se zjistit šance, většinou mě chtěli spíš jen rychle zaháčkovat, ale našli se i dva, kteří mi řekli, že je to bez šance. Bohužel jsem jim neuvěřil a hned po obdržení rozhodnutí jsem jel na magistrát a celou dokumentaci okopíroval a rozeslal cca na 4 firmy, které jsem původně oslovil a dávali mi šanci. Zpět mi přišlo několik odpovědí, kde nejsmysluplněji působila právě firma pana Rejlka bezbodu.cz . Pan Rejlek našel v protokolu nesrovnalost ve jménu, kde bylo na jedné straně protokolu uvedeno jiné jméno řidiče, chyběl záznam o měření atd. Jako jediný provedl nějaké větší vyhodnocení a jako jediný přišel na tuto chybu, což mi dávalo naději, že si alespoň protokol přečetl. Podepsal jsem s ním smlouvu a on podal odpor proti rozhodnutí na magistrát. Proběhlo šetření s výslechem policistů, kteří si i 2 měsíce po mém změření pamatovali, co jsem přesně řekl, aniž by to byla pravda. Dokonce jeden z policistů vytáhl USB flash disk a úředníkovi předal kvalitnější fotku mé osoby za volantem (stále to byla ale jen fotka osoby ve slunečních brýlích s neviditelnými rysy obličeje). Následně pan Rejlek napsal vyjádření na magistrát, které bylo zamítnuto a trest potvrzen. Celou dobu mě pan Rejlek ujišťoval, že mám dobré šance a že to nevidí tak "černě" jako já, ale naopak to vidí pozitivně. Následně pan Rejlek napsal odvolání ke Krajskému úřadu (kde bylo vytýkáno, že spis obsahoval chyby, došlo k záměně řidiče, nebyl dodržen manuál k radaru, nebyly data z radaru archivovány, jak měly být, data neměla digitální podpis, i když je údajně musí mít atd.). Krajský úřad odvolání zamítl a potvrdil rozhodnutí Magistrátu ČB. Musel jsem tedy odevzdat ŘP na konci září 2023. Pan Rejlek mi doporučil podat žalobu na Magistrát i Krajský úřad s tím, "že jim tento postup již konečně někdo musí shodit se stolu". Žalobu mi připravil ale s tím, že již mě nebude zastupovat a podám si žalobu osobně. To jsem provedl vč. žádosti o odkladný účinek odevzdání ŘP do výsledku soudu. Magistrát nesouhlasil s odkladným účinkem, jelikož jsem nedoložil, že jsem zaměstnaný ve spol, kde potřebuji řidičák k výkonu zaměstnání atd. Dotázal jsem se tedy p. Rejlka, zda to nemám doplnit k dokumentaci. Vyjádřil se mi v e-mailu, že v této době by nic nedoplňoval. Takže po dalších 14-ti dnech jsem obdržel zamítnutí odkladného účinku, jelikož jsem nedoložil právě ty dokumenty, o kterých jsem se radil s panem Judr. Rejlkem. Po cca 2 měsících jsem obdržel soudní rozhodnutí, kde byla moje žaloba na nesprávné postupy magistrátu zamítnuta. Celkem jsem tedy zaplatil: 5000 pokuta, 1000 podání odporu, zastupování p. Rejlkem 16000, žaloba 3000, odkladný účinek 1000. Celkové náklady 26.000, - Kč a žádný výsledek. Nakonec jsem se ještě obával, zda mi odpustí polovinu trestu, když jsem je na úřadech tak prudil. Naštěstí mi bylo od poloviny trestu upuštěno a již mám řidičák. Tímto chci jen poukázat na to, že zřejmě nemá vůbec žádnou cenu se v takovém případě bránit. Pouze by jste financovali právníky, kteří vědí, že vám stejně nepomůžou, ale proč si nepřivydělat, že ano. Tím se tady nechci ospravedlňovat, jel jsem rychle a trest jsem si odpykal. Nejsem žádný pirát, měl jsem do té doby jen 2 drobné přestupky z roku 2014 a 2019. Občas ale člověk spěchá a jede rychleji, i když stále bezpečně, (na dálnici v úseku 3 km bylo jen jedno auto mimo mě). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen nechápu tu záměnu řidičů. A kde by jste to asi provedli? Předpokládám, že tam nikde už není místo k zastavení a ve 190km/h se asi přehazovat nebudete, takže tohle by asi neuspělo.

 

Jinak za blbost se platí. Jelikož tě řízení živí tak by jsi si měl uvědomovat, že 190km/h a s několika lidmi v autě není úplně bezpečné ani na prázdné dálnici. Chápu člověk občas spěchá, taky nejezdím jak šnek, ale v rozumných mezích.

 

A taky mě stále udivuje kolik lidí těmto podvodníkům věří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 7. 2. 2024 na 8:27, Ovce napsal:

Jen nechápu tu záměnu řidičů. A kde by jste to asi provedli? Předpokládám, že tam nikde už není místo k zastavení a ve 190km/h se asi přehazovat nebudete, takže tohle by asi neuspělo.

 

Jinak za blbost se platí. Jelikož tě řízení živí tak by jsi si měl uvědomovat, že 190km/h a s několika lidmi v autě není úplně bezpečné ani na prázdné dálnici. Chápu člověk občas spěchá, taky nejezdím jak šnek, ale v rozumných mezích.

 

A taky mě stále udivuje kolik lidí těmto podvodníkům věří.

Policajt s radarem stál asi kilometr před koncem dálnice, kde pak za ním byla snížená rychlost na 100 a pak 80, kde už jsem jel dle předepsané rychlosti. V tom kilometrovém možná dvoukilometrovém úseku, kdy se jede stále po dálnici sníženou rychlostí, jsou 2 zatáčky a samozřejmě i plnohodnotný odstavný pruh v celé délce. Takže policajti na mě neviděli cca 1 kilometr ani z místa měření ani z místy, kde čekali na mostu. Výměna tedy teoreticky byla možná v odstavném pruhu bez omezení ostatních účastníků provozu.

Jinak pokud jsi jel někdy v Německu, víš, že většina lidí tam v místech, kde je to možné, jezdí min. 160, ale spíš 180 (v rychlém pruhu) a občas i dost přes 220 km/hod. Pokud člověk nejede bezmyšlenkovitě, předvídá a ideálně je na dálnici minimum aut, jedná se o relativně bezpečnou jízdu (pokud máš samozřejmě auto v pořádku a dálnice je v dobrém stavu). V mém případě tam jelo jediné auto a dálnice je nová, viditelnost skvělá - slunečno. 😉 Na D1 bych si toto netroufl.

Jinak zabít se člověk může i ve 20 km/h na kole a taky je to "bezpečná rychlost".

 

Diskuse s několika právníky byla přesvědčivá a člověku teče do bot, takže pokud by ses rozhodoval v době, kdy ti nic nehrozí nebo v době, kdy budeš bez řidičáku, věřím, že to může ovlivnit rozhodování každého z nás dle jeho možností ať už finančních či jiných. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Honza112233 Můj názor asi bude těžce nepopulární, ale já vůbec nerozumím tvojí snaze se z toho nějakýma umělýma kličkama vykroutit. Neber si to osobně, neznám tě a nepíšu to jako útok, ale vnímám to tak, že když jsi dost frajer jet po ČR 190 km/h, měl bys být i dost frajer nést za to důsledky, pokud tě chytí.

Nemoralizuju, jestli je 190 km/h ok nebo ne. Jestli jezdíš hodně a dlouho, nejspíš umíš vyhodnotit riziko. A D3 bývá hodně prázdná. Ale jsem rád, že tentokrát vyhrála prostá férovost nad vychcaností. Jel jsi těžce nad limit, chytili tě, zaplatils. To je prostě cajk bez výhrad.

 

Taky občas jezdívám nad limit, ale počítám při tom s tím, že když mě chytí, prostě zaplatím a pojedu dál. Že mě ještě nezměřili, je vizitkou špatný práce Policie 😄 (a rozeznatelnosti těch jejich "civilních" aut na sto honů). A možná pomáhá, že nikdy na dálnici nejedu nad 160 km/h (kvůli výšce pokuty, bodům a ŘR) a neprasím.

 

A ještě osobní uvědomění: kdysi jsem si spočetl, kolik času ušetřím, když třeba Praha - Brno jedu běžných 140 km/h nebo 180 km/h. Subjektivně se těch 180 zdá o strašně moc rychleji. Ale ve skutečnosti, je to se všema zpomaleníma za kamionama, kvůli provozu atd. tak málo, že fakt nemá žádný smysl jezdit až takhle extrémně. Dost mi to tehdy otevřelo oči, jak je v reále ten rozdíl malej.

Viz tvá cesta po D3. I kdybys ji úplně celou od Miličína po konec před ČB frčel bez zpomalení 160 km/h (za které teď hrozí max 3500 Kč a 4 body bez ztráty ŘP) namísto 190 km/h, ušetřil bys necelé 4 minuty... V reále to bylo ještě mnohem míň, protože jsi nepochybně nejel celou dobu těch 190...

 

Máš draze zaplacenou zkušenost, "veselou" historku k vyprávění, ale dohromady se vlastně nic nestalo. 

Díky za sdílení tvojí zkušenosti.

Editováno: , autor: Bubaq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...