Přejít na obsah

Zkušenosti s DSG


Martin.75

Doporučené příspěvky

Pozoruji 3 jevy a zajímalo by mě jestli někdo máte podobnou zkušenost.

1) občas (zřídka) převodovka v malé rychlosti zamrzne a neřadí, většinou nemám nervy to vytáčet až buhví kam tak třeba zastavím a zkusím to znova kdy se to už probere :-)

2) někdy při rychlejším nebo nečekanějším zastavování mám pocit, že se pozdě rozepíná spojka a ozývá se takové to "cinkání motoru", který dělá normální motor když už je podtočenej a chystá se chcípnout. Mozna to je ale spojene s nerovnostma, např. retarderem a je to spíš tím drncnutím, slyšet hlavně při otevřených oknech.

3) když mám někdy při stání zařazeno N (třeba s někým v autě kecám) tak se pak (také zřídka) stane, že nejde z N zařadit, D, S ani R nebo P. Musím vypnout motor a znova nastartovat..

Editováno: , autor: Martin.75
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau. 

 

Mam uplne stejny problem s prvnim bodem. Hlavne v zatackach kdyz pred zatackou spomalim (at uz brzdou nebo ubranim plynu), tak ta DSG premysli a nereaguje a pak pak zrychli jakoby se rozjizdela se Sport rezimem.

 

Musim ale taky rict, ze jsem mel starsi VW Polo asi z 2005 a zkousel jsem i Golfa s DSG a delalo uplne to stejne. Kdo vi, treba neumim spravne seslapnout plyn. 

 

Jinak vsechno ok. 

 

Pozoruji 3 jevy a zajímalo by mě jestli někdo máte podobnou zkušenost.
1) občas (zřídka) převodovka v malé rychlosti zamrzne a neřadí, většinou nemám nervy to vytáčet až buhví kam tak třeba zastavím a zkusím to znova kdy se to už probere :-)

2) někdy při rychlejším nebo nečekanějším zastavování mám pocit, že se pozdě rozepíná spojka a ozývá se takové to "cinkání motoru", který dělá normální motor když už je podtočenej a chystá se chcípnout.

3) když mám někdy při stání zařazeno N (třeba s někým v autě kecám) tak se pak (také zřídka) stane, že nejde z N zařadit, D, S ani R nebo P. Musím vypnout motor a znova nastartovat..

Editováno: , autor: skodovak99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Jako DSG je hodne inteligentni, je to jak pro lamy tak to vyzaduje urcite umeni. Kdyz se clovek nauci pracovat dobre s plynem, dokaze DSG radit tak jak ja chci. Je treba se dobre naucit davkovat plyn. Pokud ty davky mam zazite, je to parada a DSG radi ekceletne. Dobre je stlacit pedal plnyu tak jak clovek potrebuje a ten drzet, nepridavat !  Jiz mam zazito, ze vim jak moc seslapnu, tak vim pri kolika otackach mi bude DSG radit nahoru. Pripadne pri akceleraci jemnoulice plyn uberu a sup DSG preradi na vyssi stupen.  Jako da se velmi dobre pomoci plynu ovladat.  Zatim jsme spolu nemeli zadne zavahani, ze by nevedela co chci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já to mám naopak, když se rychleji rozjedu neškube, ale jak to šolichám, protože nemůžu vystřelit, tak to škube jak vůle na poloose, někdy mi to dělá i při podřazování 6/5 a niíž. Vyreklamuju, já jezdím 30% kolony a popojíždění a proto jsem si koupil DSG, ale todle hupsání mě neba. Navíc jak mi kdysi přenstavili záběr spojek, tak musim mačkat víc brzdu, aby se mi rozepnula první spojka a spadlo to na cca 750ot, jinak citím záběr a mám 1000ot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne taky DSG necuka a neskube. Slysel jsem ze nekdo s tim ma problemy. Nastesti mne vse fuguje super. Mam tedy najeto jen 4tis km.
Zajimal by mne funkce Lanch Control - to maji vsechny DSG nebo ne ??  To jest prudky zrychleni pres brzdu.

Ja kdyz zadupnu brzdu a pridal bych plyn, tak jde auto do zaberu, otacky klesaji jak se tu dusi.

Ted mne napada nebo jestli se na to musi nejak specialne jinak, treba v modu "S" ???
 

Editováno: , autor: bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle návodů na internetu, musí být vypnutá kontrola trakce a zařazen "S" režim.. Jinak co jsem čuměl na videa, tak to použivají jen na rychlý start z nuly.. Jinak na zrychlení, třeba při předjíždění, je kickdown, neboli plyn na podlahu, auto podřadí většinou o 2 stupně..

Editováno: , autor: hurvajs1994
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl reklamovat kovové zvuky z motoru na příčných nerovnostech a retarderech. S otevřenýma oknama je to hodně slyšet. Přijímací technik slyšel, dokonce prohlásil, že jsou nepříjemné a že to vnímá stejně jako já, že to je z motorového prostoru a ne z náprav. Zdálo se mu to stejný jako silentblok u 1.2 tsi.

Jenže na dílně to sice slyšeli taky, ale prej silentblok převodovky i motoru je ok a jde to přímo z převodovky. Nevěděli co s tím, tak to tam 2 dny stálo než přijeli nějací experti přímo z ŠA MB a ti prohlásili, že prý tyto zvuky jsou u téhle převodovky a vozu standardní a jedná se o konstrukční vůle.. :-( Prý kdyby se to zhoršovalo nebo to špatně řadilo tak mám zase přijet. Bohužel jsem od nich nedostal ani žádný papírový vyjádření k té reklamaci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výborný, taky dobrý

 

klepání mám od 1500km a servis že to byl silentblok převodovky, vyměnili a klepe to dál. Studený to beží nepravidelně, tak dám tomu do 10.000km čas a pak jedu do servisu, sic už tuším jak dopadnu, ale ať mám záznamy, že to bylo v prvopočátku.

 

Jsem s tím už smířenej, že se zas budu rozčilovat v servisu jako při př. par. senzorech, na autu nic nebudu dodělávat a uvidíme, tři roky a vyměním za jiné. Sice to bude mít tak 40.000km, ale  pak se budu rozčilovat s jiným  :kol-24:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pozdravujem, chcem sa Vas opytat na jednu vec. Od zaciatku ako som kupil auto, pozorujem ked mam zaradene D a mam nohu na brzde, ze prevodovka vydava zvuk ako by mačka priadla, taky pravidelny zvuk, presne ako ked skrabkate macku a ona pradie :-).

Je to normalne, ma to tak byt? Vacsinou to pozorujem na studenom motore ked prejdem len par km. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 měsíců později...

U mě taky funguje perfektně. Při přeřazování je lehce cítit škubnutí, ale né horší jak u normálního řazení. Jen chybí ty koně a pádla:))))))

Spíš by mě zajímalo reálné srovnání DSG 1.2 tsi 81kw a 1.0 tsi 70kw, jestli přechod by byl v pohodě a nebo už by to bylo citelně znát, že to je slabší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...