Přejít na obsah

Výměna horního uložení tlumičů


JuDr.

Doporučené příspěvky

Začalo mi to po zimě celkem už mlátit, tak bych rád vyměnil to horní uložení, ale otázka je: Jde to bez demontáže tlumiče? Když jsem měl felicii, tak jsem jen povolil nahoře u motoru matku sundal podložku šroub dal zpátky a vyheveroval a tlumič mi sjel dolů a jen sem sundal gumu a nasadil novou. Jde to nějak takto i na fabii nebo se musí vyndat tlumič? Taky jsem se díval na nákres tlumiče z etky a snad jsem tam ani žádnou gumu neviděl.... bylo tam jen axiální ložisko a potom taková věc do které se to ložisko vsune a to se celé pak zvrchu přišroubuje třemi šrouby. Tak kde je vlastně ta guma co bývá vymlácená? Mohl by mi to prosím někdo objasnit, kdo to měl rozdělané co a jak? Případně nákres hodit? Moc díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si jseš jist tím, že je to uložení, tak nejprve zjisti, jestli máš opravdu shora tři šrouby. Dělaly se totiž dva druhy uložení (tři šrouby původem z FI, později "jedna matice" původem z OI). Bez stahováku pružin to nevyměníš (hrozí úraz a už to nedáš zpět). Musíš s celou pružící jednotkou ven (pružina + tlumič). Pak stáhneš tlumič stahovákem, povolíš matku tlumiče a vyměníš uložení. Většinou je v háji spíš axiální ložisko než to uložení. Přikládám nákres.

 

Zvaž, jestli to nedat do servisu. Chce to už nějaké vybavení a zkušenosti.

post-1042-0-32371600-1431373620_thumb.pn

Editováno: , autor: rkonf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahojte,   prosim pekne vie mi niekto povedat ako sa ma prichytit krytka prednych tlmicov na Roomstri 1.6 TDI CR  77kW/105PS  CAYC. Objednal som: 6R0 412 359, ale nedrzi to na tej matke, matka je priliz velka. Prosim ako to mate na svojom aute? Montazny navod tak isto nepomohol, som z toho zufali. PS: auto bolo v servise a prislo bez toho, tak to teraz riesim za nich.

   

 

238800920_obrzok.thumb.png.27e0785e69c6216cb69f2018579979e7.png1367685230_obrzok.thumb.png.ec78d804afd5770942fbc6f4a7ad7fc1.png948561427_obrzok.thumb.png.73fa5082e1db7d37cfa8390ea38261f1.png388392249_obrzok.thumb.png.744b00c236a404eb0e196b7e2a6324f6.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...