Přejít na obsah

Originál RS III pneu z výroby


nenousek

Doporučené příspěvky

Jaky mate z vyroby pneu na RS III a zkusenosti s nima?

 

Ja mam Bridgestone 225/40 R18 a prijde mi, ze se docela dost rychle ojizdej. Mam na nich asi 15kkm a vzorku ubylo pocitam 40% +/-. Dezen jsem zatim nemeril, neb vzdycky zapomenu meridlo :) Nebo se na novy auta dava zamerne nejaka horsi guma, ktera je delana primo pro automobilku, a proste se rychlejc ojede? Neco jako kdyz koupim tiskarnu a je v ni jen pulka toneru... Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne RSa prisla z fabriky na Conti SportContact 2 (225/40 R18). sada ma za sebou asi 22 tisic. dezen som nemeral, odhadujem to tak na 4 mm (na jesen mali po 15 tisicoch 5 a 6mm) 

co je horsie, tak na mokre uz citit, ze gumy stracaju prilnavost (bez toho aby clovek auto hnal k limitom) a aj na suchu priprudsich manevroch je auto vyrazne nedotacavejsie ako byvalo.

 

kolega s podobnym najazdom ako ja, je v rovnakej situacii (ak nie este o nieco horsej) s Bridgestone Potenza S001

 

ono sa traduje (a nieco na tom asi bude), pneumatiky s nizsim profilom (na vacsich diskoch) sa deru rychlejsie...

 

ked uz sme pri tejto teme. co by ste odporucili na ten rozmer? (na predoslych autach som mal disky do 16" a zatial som nenasiel letnu gumu, s ktorou by som bol uplne spokojny (z vyskusanych energy saver, primacy 3, conti sportcontact2, conti premiumcontact5, pirreli p7 - pri spatnom hodnoteni asi najvyvazenejsie co sa tyka jazdnych vlastnosti a zivotnosti boli pirelli. primacy 3 som mal iba jednu sezonu)

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to normálne , hlavne tieto sport gumy sú mäkké a rýchlo miznú , napríklad conti sport 5 , je to daň za jazdné vlastnosti

Já mám na SC5 aktuálně najeto téměř 40 tis. km a dezén je mezi 4 a 5 mm, takže bych o žádném rychlém mizení nemluvil. 225/40 R18.

 

Jinak k původnímu dotazu, z výroby jsem měl také Potenzy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne RSa prisla z fabriky na Conti SportContact 2 (225/40 R18). sada ma za sebou asi 22 tisic. dezen som nemeral, odhadujem to tak na 4 mm (na jesen mali po 15 tisicoch 5 a 6mm) 

co je horsie, tak na mokre uz citit, ze gumy stracaju prilnavost (bez toho aby clovek auto hnal k limitom) a aj na suchu priprudsich manevroch je auto vyrazne nedotacavejsie ako byvalo.

 

kolega s podobnym najazdom ako ja, je v rovnakej situacii (ak nie este o nieco horsej) s Bridgestone Potenza S001

 

ono sa traduje (a nieco na tom asi bude), pneumatiky s nizsim profilom (na vacsich diskoch) sa deru rychlejsie...

 

ked uz sme pri tejto teme. co by ste odporucili na ten rozmer? (na predoslych autach som mal disky do 16" a zatial som nenasiel letnu gumu, s ktorou by som bol uplne spokojny (z vyskusanych energy saver, primacy 3, conti sportcontact2, conti premiumcontact5, pirreli p7 - pri spatnom hodnoteni asi najvyvazenejsie co sa tyka jazdnych vlastnosti a zivotnosti boli pirelli. primacy 3 som mal iba jednu sezonu)

 

Tak uz muzu bohuzel potvrdit taky. S BS Potenzou vyssi nedotacivost, nizsi prilnavost. Treba pri rychlejsim rozjezdu na svetlech (a to nemyslim trhani asfaltu, ale proste jen sviznejsi rozjezd), ma ASR cim dal vic problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Mischelinky 225/45 R17 a na servisu po 30.000km mi namerili 7mm.

Znamej, co ma pneuservis, mi rikal, ze R18 a vyse se vseobecne vice sjizdeji nez R17 a nize. Pry je tam rozdil ve smesich, kdy R18 a vys se povazuji za "sportovni" pneumatiky a proto maji o neco mekci smesy.

Jeden znamy ma Octu ciplou od MTM a "uzival" si ji tak, ze Continentaly menil po cca 23.000km. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

P.S: Ak maju pneu znacku OUT, alebo OUTSIDE, tak po osadeni na auto by sa uz nemali vymienat prava za lavu a naopak....len predna dozadu a naopak (len v ramci jednej strany).

Kdezto pneu, ktore maju sipku, alebo napis ROTATE (bez definicie vonkajsej a vnutornej strany), sa mozu medzi sebou prehadzovat lubovolne....ale neni to vzdy pravidlo.

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...