Přejít na obsah

pukanie / praskání / cinkání


ramrod

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

po asi 800 km mi zacalo po odstaveni a priemernej ci dlhsej jazde zretelne nieco pukat pod autom.

Je to take ,,kovove pukanie: /intenzita a frekvenica zavisla od zataze motora/ Asi vplyva,aj to ,ze je viac vonku teplo.

Z fora som vycital, ze sa to chladi rozpaleny vyfuk /pracovanie materialu pri zmene teploty/. Je to divne ,ze to nerobilo od zaciatku ani po zatazi a dlhsej jazde ..Vraj je to normalne...ale na autach co som jazdil som to nemal. Zda sa, ze zretelnejsie to je v prednej casti. Dik za reakcie a postrehy

auto  Fabia 3 TSI 1.2 66kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My ten zvuk jaksi neslyšeli, takže se tady může jen odhadovat a dohadovat, co by to mohlo být. Musel bys najít přesně to místo, odkud se to ozývá. Nicméně různé praskání a další zvuky při chladnutí po jízdě vydává každé auto. A od podvozku to nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau,
ja zas to mám naopak. U oboch áut, čo som doteraz mal F1 a O1 počuť po jazde pukanie, ale subjektívne sa mi zdá, že len v prípade, ak išlo o svižnejšiu jazdu, prípadne dlhú jazdu vkuse. Z toho mi vyplýva, že ide tiež o chladnutie a viac som to neriešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

po vypnuti motora

 

 

so zapnutym motorom

 

 

ozyva sa to zospodu v prednej casti, to na chladenie vyfuku nevyzera, j keby to cinklo sem tam puklo tak ok je ale to je podla mna privela. Takyto koncert som nevidel na ziadnom aute. System sice nepise zavadu, takze mechanicka vec,Robi to asi aj pocas jazdy Nieco nie je dobre na vyfuku alebo katalyzatore povedal znamy mechanik. Staci ak prejdem 5 km vkuse a uz trochu pocut ten zvuk, to nemoze byt normalne. Ak idem 10-20 minut tak je  potom koncert. Je pravda, ze zavisi vela od pocasia ked je teplo tak to pocut viac, ale aj keby sa chladil vyfuk take zvuky som nikde nepocul.

Zajtra idem do servisu,

Editováno: , autor: ramrod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doporučuji podívat se na tohle (sluchátka nutná!): https://youtu.be/8fr6hDr9FiU?t=1h27m27s

 

Takhle prostě zní chladnutí rozpáleného motoru, výfuku, brzd atd. Mám na kole plovoucí kotouče (ocelová brzdná plocha napojená nýty na alu unašeč) a po sjezdu cinkají při chladnutí přesně takhle.

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam tiez alu CARME na kotucovych brzdach, tak neviem, vyzera to na chladnutie ale necakal som take praskanie, kurna ved ide o nove auto a cinkam ako zmrzlinar.

Ked sme to pocuvali pod autom najviac sa to ozyva zospodu v mieste katalyzatora, na jame som nebol tak neviem.

Editováno: , autor: ramrod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som už spomínal, mne to robila O1 takmer po každej jazde a fabia z času na čas. Nikdy ma nenapadlo niečo také riešiť so servisom. Keď sa kov zohreje a následne chladne, tak proste pracuje. Teraz si spomínam, že aj na iných autách bolo počuť pukanie, ale zavisí veľmi od jazdného štýlu. Ak pôjdem ako dôchodca, tak pukanie je úplne minimálne, až žiadne. Takže logicky pri agresívnejšej jazde sú jednotlivé časti viac namáhané - viac zohrievané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pukanie pri chladnutí výfuku mám občas tiež, v rôznych intenzitách, ale aby sa niekto obzeral, to určite nie, skôr sa pozrie na tej križovatke po peknej farebne zladenej a ešte stále neokukanej FIII. Intenzita závisí to od toho, koľko vodič tomu naloží a či pred vypnutím zvoľní, prípadne ešte nechá pár desiatok sekúnd "vydýchať". Pukanie/cinkane je podľa mňa výraznejšie u nového auta kde sa ešte musia komponenty výfukovej časti ustáliť, tu to môže byť výraznejšie z dôvodu menšej celkovej dĺžky potrubia pracujúceho pri o čosi vyššej teplote, nakoľko je potrubie s katalizátorom je "schované" za motorom, ale zase sú tu chladené zvody integrované v hlave valcov. U HB je zakrytý celý spodok motora, čo tiež môže mať vplyv na intenzitu "cinkania", u Combi je kryt len čiastočný, len tak cca 1/4 bolo by zaujímavé porovnať intenzitu HB a Combi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze auto po jazde hore na plosinu a mechanik v servise  zhodnotil, ze je to ,,pracovanie" materialu v katalyzatore a nasledne vo vyfuku. Pri chladeni to vydava zvuky a vraj sa to casom ,,vypali" a zvuky ustupia. Na otazku ci  s tym tu niekto bol na novej Fabii III. mi nevedel povedat. Osobne si myslym, ze tam vyrobca pouzil nejaku low end suciastku aby usetril pri zachovani funkcnosti.

 

.Uvidim, necham tomu cas,ako sa to bude prejavovat.

 

Dakujem vsetkym za postrehy :)

Editováno: , autor: ramrod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všade možne určite bolo použité viacero lowend riešení. Ale toto do toho naozaj nerátaj. Potom by to muselo mať veľmi veľa áut. Verím, že u nového auta človek rieši veľa vecí, ktoré by si inak nevšimol, ja nie som iný, no toto zrovna je ozaj hlúposť, ktorá nemá na nič vplyv. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...