Přejít na obsah

Přehřátí motoru


Sighart

Doporučené příspěvky

Tak jsem se díval a podle VINka mám  na autě:

Věnec ventilátoru: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5q0121205c-venec-ventilatoru-skoda-29697.html

Ventilátor: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5q0959455j-vetrak-elektricky-450w-440mm-de-32133.html

 

Ten ventilátor je dokonce 450W!

Octavia 2.0TDI 135kw, DSG, 4x4, 2015 s originál tažným z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prehriva se vam auto i bez zapojeneho tazneho? Pri vetsi zatezi? 

 

Viz. foto...

Start (studeny motor) vyjezd do kopcu 10km.. z toho kopec 2km max.. a teplota se takhle nahoru!!!)

43D0A6E8-7BC7-4946-B478-C9F0F03AB8F4.jpeg

Editováno: , autor: Ulipek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ulipek

 

To bych sem moc netahal, protože tema.je o tahání. Ale tak trochu k tématu to taky je.

 

Kolik máš najeto? Nikdy jsem neměl ručičku vody nad 90st C. Saharu z akčních členů spustíš? Toto je divný. Dělá ti to často? Nemáš u vrtule ty žaluzie? Některé modely to mají a už se stalo, že neregulovaly správně. Do motoru pak neproudí vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

téma rozhodně není založeno ohledně tažného... ;) 

 

Tohle auto má 38t km.. je to rs, takže žaluzie nemá.. sahara běží normálně.. i přes diagnostiku. udělalo to poprvé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor se musí uchladit i s přívěsem bez přípravy v našich podmínkách, u určité série TDI je vadná vodní pumpa, 

image.thumb.png.dad32ccb90594b3c4f0f7e226846af75.pngimage.thumb.png.2b2791785434b1913b5dc20b41292f85.png
Takže směr servis, pokud se přehřívá. Navíc ona ta ukazovaná teplota je elektronicky utlumena, že budík ukazuje sice 90°C, ale teplota je reálně jiná. Jakmile se ručička pohne z poloviny směrem doprava, je většinou už hodně pozdě 

EDIT: Dokonce to tu již jednou je:
https://forum.skodahome.cz/topic/132472-přehřátí-motoru/?page=2&tab=comments#comment-2249376

 

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Termostat jsem dnes vymenil a problem pretrvava.. pumpa je cca 5t km nova.. ale i tak.. dnes budu měnit.. tak uvidíme... :X

 

@michal2009 Btw ohledně ventilátoru, mám ze série 450W.. A i tak to nestačí.

Už jsme z nouze vyměnil i chladič klimy kvůli tomu že byl rozbombardovanej od hmyzu a kamínků.. tak bude pumpa nejspíš poslední varianta kde může být problém.

Editováno: , autor: Ulipek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...