Přejít na obsah

pazvuky z převodovky


kapo1222

Doporučené příspěvky

Zdravym. jedna sa o auto Superb combi II r.v. 2011 kod motora CFFB 103kw

pri nastartovani sa oziva divny suchajuci zvuk od prevodovky. ked vytlacim spojkovy pedal nesucha nic, pustim  pedal sucha opat. suchanie pocut aj za jazdy na zaradenom prevodovom stupni ale nie tak jasne ako ked auto stoji. co to moze byt?? lozisko, alebo zoptrvacnik. Popripade nejake vase skusenosti dakujuem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych se zeptat, mám Superba II combi, r.v. 2011, 125kW... když zmáčknu spojku a pomalu ji pouštím tak je slyšet takové cvaknutí, pokud ji pustím rychle tak to je slyšet hodně nahlas i když mám zavřené dveře tak to v autě slyšíte... je to normální, od mechanika mi bylo řečeno, že je to normální jak se ty mechanické části připojí, je mi záhadou, že octavia 2 r.v. 2007, která má naběhaných 260.00km to nedělá ať se spojka pustí jakkoliv rychle... asi mám na superb přehnané nároky a naivně jsem asi od auta za 800.000Kč čekal víc... :-( díky a mějte se...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravym. jedna sa o auto Superb combi II r.v. 2011 kod motora CFFB 103kw

pri nastartovani sa oziva divny suchajuci zvuk od prevodovky. ked vytlacim spojkovy pedal nesucha nic, pustim  pedal sucha opat. suchanie pocut aj za jazdy na zaradenom prevodovom stupni ale nie tak jasne ako ked auto stoji. co to moze byt?? lozisko, alebo zoptrvacnik. Popripade nejake vase skusenosti dakujuem

 

Jo toto jsem měl na 2.0 TDI CR CFFB rv.2012 taky, projevy stejné, v servise řekli jezděte, tak jsem jezdil až se prodřela skříň převodovky a vytekl olej a spojka začala prokluzovat a jízda začala být velmi obtížná.

Auto šlo pak hned do servisu a bylo opraveno na záruku - výměna převodovky, spojky a startéru, který to taky poškodilo.

Začalo to někdy v 52 tis. km a vysralo se to někdy v 58 tis. km definitivně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zaruke :-(

a nebolo to robene v skoda servise. v skodovke ked som volal tak chceli nejaky priplatok aby som si mohol stary diel nechat. tam kde som to daval robyt tak presne ta ista spojkova sada + lozisko + praca platil som cca 550€. v skodovke chceli len za komplet spojku + lozisko 600€ a k tomu by si uctovali este aj pracu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Pokud má někdo problém s pazvuky... tak zkopírováno přímo ze stránek pana Sixty...

 

Co způsobuje hluk při zatáčení a pomalé jízdě u 5-ti i 6-ti stupňových převodovek ?

Odstranění: zkontrolovat olejovou náplň na přítomnost kovových špon. Olej vykazuje kovové špony - opravit převodovku. Pokud je olej čistý, stačí ho pouze vyměnit - pro 5° a pro 6° převodovku obj.číslo oleje - G 055 726A2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Koukám, že jsem sem ani nenapsal, že i u mě výše popisované zvuky vedly k tomu, co popsal Libero, a už cca tak půl roku mám novou převodovku a spojku.Protože ten přítlačák prodřel převodovou skřín a z převodovky vytekl olej, auto jsem pak na tyči dotáhl do servisu, neb bylo, vlivem prokluzu spojky, prakticky nepojízdné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...