Přejít na obsah

Spotřeba oleje 2.0 TDI 135 kW (CUNA)


radim1234

Doporučené příspěvky

Dnes ve 12.789 km po jízdě cca furt okolo 130 km.hod-1 z Ostravy do Brna se rozsvítila žlutá "zkontrolujte hladinu oleje". Protože jsem spíše přes tsi, tak se ptám zkušených, zdali je to normální. Děkuji. K tématu spotřeby oleje je tady toho dost, ale o tomhle motoru jsem nic nenašel, takže pokud je , omlouvám se, Pawouku, a zruš to. Budu hledat víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Octavia klubu je o tom mikro vlákno, 2 lidi se tam sešli:

 

dobry den,chtel jsem se zeptat jak jste na tom se spotrebou oleje.mne cca od 15 000km stoupla spotreba na 1 l na 5000 ujetych km.v servisu jsou nabiti optimismem a rikaji ze je to normalni.

 

Já sem na tom trochu lépe cca 0,5l /7-8 tis bohužel se nám v autě sešla špatná kombinace válec píst....1L/5000 je super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad ten 1 kW nebude mít výrazný vliv na spotřebu oleje :-) Ano sekl jsem se, 184 koní/135 kW se mi nějak popletlo, chtěl jsem to zeditovat, bohužel název tématu neumím :-) Litr na 5000 km to snad nežere ani mně. Nevím, při jakém objemovém úbytku se rozsvítí "yellow alert" ale kdyby to žralo to, co píšeš, tak by tam toho oleje už moc nebylo a očekával bych spíše jinou barvu upozornění :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ztotožňuji se s czmiro, mám tento motor, jsem těsně před 30 000, olej jsem už měnil v 15000. Do 15000 jsem nedoléval vůbec, a druhých 15000 tak necelých 0,5l a to ještě jako prevenci - bez varování, jen dolití na 3/4 rozpětí. Litr na 5000 se mi zdá moc, i když to brožury považují za normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám v sérii 130 kW a do první výměny oleje to téměř neubylo. Musím ale zdůraznit, že jsem ho měnil v polovině intervalu. Teď mám téměř 60 t, olej už mizí znatelněji, ale nedolívám vůbec. Každopádně, pokud někdo dolejváte, přijměte to jako nepříjemnej fakt, protože reklamovatelný to stejně není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dolil jsem tam cca půl litru-jen tak bez měření. Přijel jsem do servisu, prodali mi pikslu "kastrólu" , když jsem se ptal kolik, řekli půlku (od neděle až do dnes se to už nerozsvítilo), tak jsem tam nalil cca tu půlku piksle a je to. 200 km/h jsem s tím ještě nejel :-) Po 15.000 km asi nic měnit nebudu. Nějak nevím proč. Děkuji všem za názory. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dolil jsem tam cca půl litru-jen tak bez měření. Přijel jsem do servisu, prodali mi pikslu "kastrólu" , když jsem se ptal kolik, řekli půlku (od neděle až do dnes se to už nerozsvítilo), tak jsem tam nalil cca tu půlku piksle a je to. 200 km/h jsem s tím ještě nejel :-) Po 15.000 km asi nic měnit nebudu. Nějak nevím proč. Děkuji všem za názory. 

tak to máš blbý, když nevíš proč. Jednou se to nejspíš dovíš a možná to i pochopíš. Zrovna teď někdy jsem četl moc pěknej článek. Dal bych ti ho sem, ale nemůžu to najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to neznamená, že se ti motor musí rozletět na kusy nebo tak něco, abys tedy jak píšeš "problém zaznamenal". Myslím, že úplně stačí fakt, že se motor postupně stále víc zanáší bordelem, ucpávajícím mazací kanálky. Možná bys to poznal už při změření tlaků ve válcích a ještě lépe při rozebrání motoru a proměření nejen válců, ale třeba vačky apod.. Jenže, dokud se auto hýbe, tak tohle samozřejmě nikdo dělat nebude. Takže se každej zařiďte dle svého rozumu a měňte si to třeba po 60 t. km. Nakonec, jsou to vaše peníze, žejo.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Video som nevidel... Čítal som to zbezne z mobilu. Myslim si, ze sa da bez problemu žiť aj s intervalom 30k a auto neznicit... A po 200-300 tisícoch je to obvykle aj tak jedno... Auto meni majiteľa....

Hovorím o sebe, aj tak mam ten servis skoro 2x za rok...

V clanku som zachytil nieco o nizkych nájazdoch... No nic o prípadoch 50+tis rocne.. Fakt nemam potrebu robit servis kazde 3-4 mesiace...

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, pokud výrobce deklaruje, že by to mělo okolo 30 k vydržet, tak bych si s tím moc nechtěl lámat hlavu. Ale připlatil jsem si 5 let záruku, takže bych ji rád měl. A to, že tady (a možná i jinde, já nevím) panuje názor, že měnit při každém úplňku, tak já to fakt nikomu vyvracet nebudu. Každýho věc. A já to pojal takhle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

obzvláště, když si hodláš auto nechat, jak dle připlacený záruky předpokládám, min. 5 let, tak tvůj postoj moc nechápu. Nicméně, už se opakuju a kdo to stále nechce pochopit, je to fakt jen jeho boj.  Jestli si někdo myslí, že je normální, aby se vzducháč měnil po 60 t. a palivovej dokonce po 90 t., tak klidně těm výrobcům věřte. Pro mě to je až do nebe volající zhovadilost, ale píšou to holt v servisním předpisu, tak to musí být pravda, ne ?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

já to čtu až po roce...no 5 let si ho ponechám a po tu dobu to mám v záruce...co se na tom nedá pochopit :-) přece nebudu furt něco vyměňovat jen proto, že to někdo napíše...já netvrdím, že jsou v Boleslavi a Wolfsburgu jen samí géniové, ale určitě o tom ví alespoň tolik, co "Franta z garáže"...nakonec jestli si tu někdo myslí, že omítka na baráku vydrží méně než dvacet let, může si ji každého půl roku oklepat a znova barák omítnout, proti tomu nelze vůbec mic namítat.....fakt nerozumím tomu, co na mém postoji nechápeš...záruka stála 15.500 nebo kolik navíc tak proč mám doma uklízet předtím, než přijde čistící firma...aby mne nepomluvili, že jsem neměnil olej každý druhý pátek v měsíci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Spotřeba oleje 2.0 TDI 135 kW (CUNA)

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...