Přejít na obsah

Zástěrky


masoox

Doporučené příspěvky

Málokdy se najde člověk, který není buď skalním příznivcem nebo odpůrcem zástěrek. Něco mezi asi neexistuje - vždy vyvolají emoce :D

 

Zástěrky doporučuju, viděl jsem dvě firemní octávky z operáku se stejným nájezdem, před vracením. To, jak byl osekaný blatník a práh hned za kolem u té, která zástěrky neměla, stačilo  :kol-47:

 

tady jen stránka o zástěrkách ve SM (8/2016)

post-35925-0-56981200-1456483030_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusim byt vsude prvni. Nekdy je lepsi to jistit ze zalohy  ;)

 

Tak jasne. Ja sam jsem tady nekde vys tvrdil, ze co do funkce to zas takovy zazrak neni. A mas pravdu, aby od tebe nic nelitalo, tak bys musel mit gumu pres cely naraznik az na zem. Je to jak s blatnikama na kolo. Cim mensi a nenapadnejsi, tim mokrejsi pr..el a zada. Ale abych byl spravedlivy, tak trochu rozdil tam je a i kdyz jsem puvodne planoval, ze je tam budu mit jen na zimu, tak je tam asi necham porad. Estetiku auta fakt neresim, to uz o mne ostatne vite :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslite ten smesnej amaterskej test? Fakt jsem se pobavil, kdyz jsem to cetl - dolili jsme vodu do kaluze z doneseneho kanystru! :D

Kdyz tuhle vedecky exaktni saskarnu umoznujici presne porovnani (radsi uvedu, ze se skutecne jedna o ironii) pominu, rozdil na fotkach opravdu je. Presto me to nepresvedcilo. Zalezi na tom, kdo si co od zasterek slibuje. Jestli budu mit auto spinavy nebo spinavy trochu vic, nic nemeni. Stejne ho musim umyt.

A osekane blatniky/prahy/zadni naraznik jsem ani na sve 4lete Fabii po 75tkm nemel. Tedy nijak nadmiru, skoda, ze jsem to pred prodejem nevyfotil...

Cili, na me auto uz zasterky nesmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maverick - to seš asi jedinej. Zákonitě, odlétající štěrk ti pěkně otluče zadní nárazník, takže mě nepřesvědčíš o opaku. A navíc jde poznat, když jedeš v bordelu, děšti za autem co má zástěrky a nebo je nemá. Ale to je každého věc jestli si je tam dá a nebo nedá. Mě nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Prez zimu jsem mel zasterky a kdyz jsem je na jaresundal a nalestil auto, tak super, auto jako nove. Vcera kdyz jsem myl detailne auto a auto bylo 2 mesice bez zasterek, tak jsem nasel asi 6 dubek od kaminku na prednich dverich, takze se proklinam, ze jsem je vubec daval dolu a ten kdo tvrdi, ze nemaji smysl, tak nevi co mluvi... Hned jak budu mit volno, tak je dam zpet!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

S prezouvanim jsem nainstaloval zasterky na zimu. Pri myti jsem vzdy pustil proud vody za lem zasterek a myslel jsem si jak super. Dnes jsem se za jednu predni podival a kdyz jsem videl to mnozstvi ostrych kaminku soupajicich se sem a tam, tak jsem ty predni zasterky rovnou hodil do popelnice. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Čečulák napsal:

S prezouvanim jsem nainstaloval zasterky na zimu. Pri myti jsem vzdy pustil proud vody za lem zasterek a myslel jsem si jak super. Dnes jsem se za jednu predni podival a kdyz jsem videl to mnozstvi ostrych kaminku soupajicich se sem a tam, tak jsem ty predni zasterky rovnou hodil do popelnice. 

Chci je namontovat a přemýšlím dát tam trochu tmelu(  silikonu) na toto místo - za lem a zástěrkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tmz - tmelu alebo silikónu sa vyhni. Zlý nápad to nie je, ale. Mal som toto riešenie na predchádzajúcom aute (od predošlého majiteľa) a všetko bolo super. Auto šlo sestre, tá niekde zásterku utrhla v zime a ten tmel vzal so sebou kus laku.

 

Ináč, za mňa zásterky tiež skôr áno. Dizajnu z môjho pohľadu neublížia, a niečo málo pomôžu. K tomu stačí sedliacky rozum, fakt netreba exaktné meranie v labáku. Zatiaľ boli na všetkých autách a nikdy za nimi nič nehnilo. Je pravdou ale, že relly s rodinnými autami nejazdím no :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Mirec.K napsal:

@tmz - tmelu alebo silikónu sa vyhni. Zlý nápad to nie je, ale. Mal som toto riešenie na predchádzajúcom aute (od predošlého majiteľa) a všetko bolo super. Auto šlo sestre, tá niekde zásterku utrhla v zime a ten tmel vzal so sebou kus laku.

 

Ináč, za mňa zásterky tiež skôr áno. Dizajnu z môjho pohľadu neublížia, a niečo málo pomôžu. K tomu stačí sedliacky rozum, fakt netreba exaktné meranie v labáku. Zatiaľ boli na všetkých autách a nikdy za nimi nič nehnilo. Je pravdou ale, že relly s rodinnými autami nejazdím no :)

Ja jsem to měl zatmelené na felicii a vše bylo v pohodě

, možná by nebylo zlé nalepit na karoserii nějakou pásku co dobře drží a potom aplikovat tmel.. Mám gumový tmel v tubě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V ‎30‎/‎05‎/‎2015 na 11:49, Pawouk napsal:

Nejsme v době Š120, kdy tam zástěrky měly jakýsi efekt. Navíc to byl stejně jen takový východoevropský folklor. Poslední auto, na kterém jsem měl zástěrky (přední i zadní) byla Felicie a byly tam k ničemu = auto bylo stejně špinavé... Možná někde v oblastech, kde se v zimě udržují silnice inertním materiálem, to může mít nějaký efekt, že není omlácený lak na nárazníku. Nevím, na svém autě bez zástěrek žádné problémy s lakem ovšem nepozoruji. A povinnost je mít? To už je poněkud přehnané, pokud máš problémy s jízdou v dešti, tak bych se spíš zajímal, zda máš v pořádku stěrače, zrak a také, jestli jedeš rychlostí přiměřenou podmínkám a s bezpečnou vzdáleností od vozu před tebou.

 

To je teda pekna blbost co Pawouku pises.  Vychodoevropsky folklor? Ziju v GBR a zasterky tady ma vetsina aut. A k ty povinnosti zasterky mit nebo ne. Je to presne o ceske nature- Podobne jako se silnejsimi svetly kdy spouste lidi nevadi ze ostatni oslnuji, hlavne kdyz sami dobre vidi. Se zasterkami je to podobne. Proc bys nutil ostatni aby se prizpusobovali kuli tomu ze ty se prizpusobit nehodlas? Ze jsi neohleduplny vuci ostatnim a zasterky v desti nepouzivas pro ostatni totiz znamena, ze museji vynalozit vetsi usili za tebou jet. Stejne jako kdyz nekomu kouri z laufu jen proto ze si neohleduplne k zivotnimu prostredi necha vzit filtr PDF. Je to spravne? Abych ja jako ucastnik provozu musel za takovym hovadem jezdit s rouskou pres pusu?  To jsem odbocil. Jen jsem chtel demonstrovat na jinym prikladu proc si myslim, ze jsou zasterky na autech fajn. :) 

Editováno: , autor: OtaH
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 4
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...