Přejít na obsah

Čím vás nová Fabia naštvala?


Pepav

Doporučené příspěvky

Děkuji ti za mínusko, to vždy potěší...

 

Ano, mám Fábii 1.2 TSI 81kW, mám i link dole pod každým příspěvkem. Já chámu že někdo může být s autem nespokojený, jak píši, Fábie rozhodně není dokonalá. Spíš mne šlo o to, že jsi "házel špínu" ale vlastně nic konkrétního.
Ohledně toho videa, tak ten zvuk mi normální nepřinde (pokud někdo nepřidává plyn v autě, což asi ne) a to jezdím několika auty s 1.2 TSI napříč koncernovými značkami. Nevím jaké je vyjádření servisu, nebo v jakém servisu jsi to měl, ale zkusil bych změnit servis jako první krok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Habi001 napsal:

přesně tak, zkusil bych jiný servis.

 

Ale pokud soudíš auto podle jedné závady, tak nevím.

Pořád to jsou jenom stroje, zlobit může i sebe lepší auto.

 Zmenit servis ale co to robi vies my napisat.Ty si myslis ,ze som nechodil po servisoch ved je to na hanbu ked odpaluju ludi,ze to ok ale nie je som vyuceny autoelektrikar a motory su my neni cudzie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenze od 0:11 je tam tech zvuku vic... krochkanie myslis to "pridavani plynu" nebo to, co je slyset hned potom? Dela to jen na volnobeh za studena? Pri jizde se to chova normalne? Co zkusit v tom servisu, kde jsi byl, at ti nastartuji auto se stejnou motorizaci, jestli bude delat to same? 

A koneckoncu mas na to auto zaruku 5let nebo 100tis ne? Jestli je tam neco spatne, tak se to rozsype jeste v zaruce a servis to bude muset resit. Jestli ne, tak asi ty zvuky jsou normalni...  Buhvi, jake zvuky vydava konkurence ve stejne cenove relaci. Asi to taky nebude jen tiche seveleni...

 

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, epo napsal:

jenze od 0:11 je tam tech zvuku vic... krochkanie myslis to "pridavani plynu" nebo to, co je slyset hned potom? Dela to jen na volnobeh za studena? Pri jizde se to chova normalne? Co zkusit v tom servisu, kde jsi byl, at ti nastartuji auto se stejnou motorizaci, jestli bude delat to same? 

A koneckoncu mas na to auto zaruku 5let nebo 100tis ne? Jestli je tam neco spatne, tak se to rozsype jeste v zaruce a servis to bude muset resit. Jestli ne, tak asi ty zvuky jsou normalni...  Buhvi, jake zvuky vydava konkurence ve stejne cenove relaci. Asi to taky nebude jen tiche seveleni...

 

co je pocut hned po pridani plynu a do Skodovky som posielal viodea a neuspesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže tam přidáváš plyn? Ten motor zní normálně nějak takto:

resp

https://www.youtube.com/watch?v=iL0t0frp5ZY

pokud pak periodicky přidáváš, tak se zamozřejmě zvuk mění. Jinak to "cvrlikání" je způsobeno tím, že se jedná o přímovstřikovaný motor.

 

Ale podle videa se to prostě špatně posuzuje, navíc pokud se při tom tvém natáčení měnili otáčky, mění se samozřejmě i zvuk motoru.

 

Ale asi by bylo vhodnější tuto diskuzi přesunout do motorové sekce do odpovídajícího vlákna, @Pawouk bylo by možné to posoudit a kdyžtak přesunout?

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad motor a zvuky. Škodovka oficiálně vydala pokyn, kde se cca píše "Motor po nájezdu zhruba 10 000 km změní svůj zvukový projev. Zvu lze přirovnat k rachtání/klepání". Za tím se bohužel může schovávat jak normální chování, tak nějaká závada. Servis tě proto zpravidla vyhodí s tím, že je to normální.

 

Nechci se tu Fabie vůbec zastávat. Ač se mi auto líbí a mám již druhou novou, musím konstatovat, že je to krám. Závad (reklamací), za první rok provozu na obou, je nespočet - bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No abych řek pravdu, tak ten zvuk (u indyjones8379) se mi také nezdá v pořádku. Je třeba dodat, že na mobilu jsem ho neslyšel. Ale na reproduktorech je slyšet dobře (je třeba si vyfiltrovat to klapání vstřikovačů).  Právě po přidání toho plynu a následném snižování otáček. Jakoby zvuk suchého "vymláceného" ložiska. Ale to by snad pro servis neměl být problém najít příčinu. Každopádně bych asi zkusil více servisů. Snad se ti to povede nějak vyřešit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe musim rict, ze vidim osobne zlepseni. S novym Favoritem neustale v servisu, nova Felda  byla trochu lepsi, jednickova Fabie MPI  ok, 2005 HTP bida, ale bez zavad a F 3 zatim za rok tez bez zavad ...je fakt, ze auto jezdi tedy mene, ale asi to bude taky trochu o stesti. Nemyslim si, ze jina znacka ve stejne kategorii by byla vyraznejsi terno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Lupen_cz napsal:

No abych řek pravdu, tak ten zvuk (u indyjones8379) se mi také nezdá v pořádku. Je třeba dodat, že na mobilu jsem ho neslyšel. Ale na reproduktorech je slyšet dobře (je třeba si vyfiltrovat to klapání vstřikovačů).  Právě po přidání toho plynu a následném snižování otáček. Jakoby zvuk suchého "vymláceného" ložiska. Ale to by snad pro servis neměl být problém najít příčinu. Každopádně bych asi zkusil více servisů. Snad se ti to povede nějak vyřešit.

 

No konecne tu niekto nie je hluchy dakujem ti a a nevies co to moze robit mne povedali v servise,ze to robia kladky,ze oni su hlucne 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Čečulák napsal:

Budes se muset kousnout a delat potize...

Problemisty nemaji nikde radi a tak aby se Te zbavili, udelaji vice... ale musi mit obavy, co od tebe mohou cekat. 

Ja som to riesil aj s mojim pravnikom,takze si davaju riadny pozor na veci co my opravovali.Ja som neni problemista neviem co urazas mozno si ty ja som zaplatil za ich srot cestne peniaze tak chcem to mat na poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu tvoje downvotování všech a všeho... Taková kultura na tomhle fóru neni a nemyslim si, že by s tím byl tady kdokoliv spokojen. Lidé ti radí, co to jde a ty kolem sebe jenom kopeš a nadáváš. Začni se chovat jako dospělý člověk, jseš tu nový a měl by ses tak chovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, arion napsal:

Nechápu tvoje downvotování všech a všeho... Taková kultura na tomhle fóru neni a nemyslim si, že by s tím byl tady kdokoliv spokojen. Lidé ti radí, co to jde a ty kolem sebe jenom kopeš a nadáváš. Začni se chovat jako dospělý člověk, jseš tu nový a měl by ses tak chovat.

A ty si kto ,ze ma sudis najprv si obuj moje pantofle a potom sud.Inak ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vidět, že jsi si přečetl pravidla fóra, aneb necituj poslední příspěvek...

K tvoji pantoflím; My ti za tvoje auto nemůžeme, my jsme ho nevyráběli ani ti ho neprodávali. My ti můžeme maximálně poradit, co dělat. Na to se to však každej vykašle, když tu budeš dělat naštvaný dítě. Takže ano, soudit tě budu pokud se chováš, jako když je celej svět proti tobě. Auto máš v záruce (snad), takže o peníze nepříjdeš.

Editováno: , autor: arion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...