Přejít na obsah

Čím vás nová Fabia naštvala?


Pepav

Doporučené příspěvky

5 hours ago, Kořas said:

... Úplně nejvíc mi ale vadí, že při jízdě za deště ulpívá voda na brzdách a první zabrždění po dlouhé době nemá žádnou odezvu a jakmile stlačím více pedál tak zase tuhou odezvu, vždycky mě to překvapí, tato podle mě vada je ale i popsaná v návodu, takže je to funkce....

 

@Kořas neviem ako u Fabie, ale uz SII mal funkciu tzv. brake disk whipe (alebo tak nejak, nemam to teraz poruke), kedy pri jazde nad urcitu rychlost sa v brzdovej sustave vytvori velmi maly tlak, ktory mierne pritlaci brzdove dosticky na kotuc a tym ich za dazdiveho pocasia osusuje. To auto je  2010, takze by mozno nebolo odveci zistit, ci to v sucasnosti nemaju uz aj "nizsie" modely. Kazdopadne napriek tomu ked prsi tak prve brzdenie je vzdy tvrdsie a citim, ze auto brzdi o hodne menej. Neviem, ako inak by to museli spravit, aby to brzdilo ako "ako zasucha" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mě štve absence dojezdu oken, všechna okna v elektrice pak ztrácejí smysl, když 3 musím držet. Nešikovná je i nefunkčnost oken po vypnutí zapalování.

Dále roletka v kufru moc nedrží, vrže sedačka řidiče, něco lupe v převodovce při řazení nahoru.

Nepříjemný je i tvrdý plast dveří u řidiče, kde to hrozně otlačuje loket. Stejně jako u Pola mi vadí ostrá hrana předních dveří, u FIII je to ale aspoň zmírněno gumovým těsněním. Z hlediska bezpečnosti hodnotím negativně směrovky uprostřed předních světel.

Čekal jsem, že jako u ostatních nových aut, už se bude zásuvka 12 V vypínat se zapalováním, bohužel běží pořád, kvůli kamery to beru spíš jako mínus.

Ve výbavě style je nesmysl v podobě startovacího tlačítka bez kessy, to je nesmysl, za mě buď tak nebo onak. Ještě mě zaráží i pomalé rádio, kdy se piktogramy načítají se zpožděním.

Je to 1.0 TSI 70kW Style, najeto 8000km. Ale v zásadě jsem s tím spokojený, když to nahoře pominu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ronskispeed Zkus to vyfotit, já si na autě ničeho zvláštního v této oblasti nevšiml.

 

@Lancelot Jo, aspoň směrem dolů to mohlo být u všech, ale mnohem víc mi vadí ta absence možnosti zavřít okna po vypnutí zapalování... Jinak kameru zkus dát přímo do USB z "rádia" (pokud USB už nepoužíváš), to by se mělo vypínat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Martab napsal:

@ronskispeed Zkus to vyfotit, já si na autě ničeho zvláštního v této oblasti nevšiml.

 

@Lancelot Jo, aspoň směrem dolů to mohlo být u všech, ale mnohem víc mi vadí ta absence možnosti zavřít okna po vypnutí zapalování... Jinak kameru zkus dát přímo do USB z "rádia" (pokud USB už nepoužíváš), to by se mělo vypínat.

 

Ty okna jsou neskutečný opruz, ale stejně to mají i nejlepší auta z Nošovic, takže je to vlastně v pořádku :)

Někde jsem zaznamenal, že snad FIV už bude mít komfortní fci oken zpátky, no kéž by.

Kamera má kabel s 12V a USB zatím používám, ale zkusím dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj.. F3FL to vraj bude mať, ja po tom určite pôjdem a ak to bude možné, tak to možno dorobíme... :)

 

Inak najlepšie autá z Nošovic to nemajú, ale vraj dokúpením nejakej komfortnej jednotky ide dorobiť sťahovanie okien pomocou DO.. to mám naštudované z prvej generácie i30ky, ale reálne som sa k tomu nikdy nedostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm. S automatickou klimou stahuju okenko jen kdyz beru parkovaci listek nebo platim myto - u ridice, kde dojezd je.

Ze si spolujezdec obcas musi cudlik chvili drzet.... Tak furt lepsi, jak si vykroutit zapesti svihadlem....

To uz bych spis souhlasil s tim, ze je opruz, ze okna nejdou stahnout po vypnuti zapalovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď v létě, že to nejde stáhnout DO, protože lézt do rozpaléného auta a hned na sebe pouště ledový vzduch, to není pro mě ok.

Jinak klimatizaci používám jenom na dálnici většinou, v rychlostech do 100km jezdím radší s otevřenými okny, a v létě na večer, když je hezky, je to nejlepší čuchat vůně z grilovaček a loudat se po cestách.

Po městě v létě je taky lepší ruka z okýnka, jakožto indikátor pohody. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Horší je ta nefunkčnost po vypnutí zapalování. Posteskl jsem si když jsem o víkendu vezl psa v mé bývalé F2 která měla všechny dojezdy a po přijetí domů a vypnutí zapalování jsem všechny okna zaráz zavřel na jedno stlačení nahoru... 

@Lancelotkdyby jsi někdy potřeboval třeba využít kompresor na 12V tak by jsi poznal proč ta zásuvka je stále pod napětím :D Je to myslím standart u všech aut. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 5. 2018 na 11:52, brrrrm napsal:

jj.. F3FL to vraj bude mať, ja po tom určite pôjdem a ak to bude možné, tak to možno dorobíme... :)

 

Inak najlepšie autá z Nošovic to nemajú, ale vraj dokúpením nejakej komfortnej jednotky ide dorobiť sťahovanie okien pomocou DO.. to mám naštudované z prvej generácie i30ky, ale reálne som sa k tomu nikdy nedostal.

@brrrrm Ak to bude mat Fabia 3 po FL tak to bude super, lebo by to mohlo znamenat velke sance na dorobenie do Rapida :D. Ooo boze ja by som chrochtal blahom :D:D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 @Kořas Nemaju. Ja som im v SEATE uz doslova vynadal za tento jav. Pretoze som na to raz skoro doplatil na dialnici, ked som potreboval naozaj prudko a odrazu zacat brzdit. (Zacali predomnou prudko brzdit bez nejakeho upozonenia.). Je to strasne neprijemne a robi to teda aj Toledo (Rapid) s 288 mm brzdami. 

Podla mna je neuveritelne, ze stym isli takto na trh. Ziadne auto pred tym mi to nerobilo. Riesil som to aj tu na fore. Tiez ma presviedcali, ze je to normalny jav auta.... :wacko:

Editováno: , autor: Romiiken
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎01‎.‎04‎.‎2018 na 19:58, milanxx napsal:

@Kořas ten light asist je u tebe nepochopení funkce a jeho možností. Prostě za deště a mlhy je pořád dost světla. Ale viditelost už ne. Proto má a musí zasáhnou řidič. I ten rain zapíná světla až po 30 sec deště. Jsou to prostě jen a jen pomocníci.

No, to je jasné, že zásah řidiče je někdy nutný, problém ale je že vlastně nepoznáš, jestli ti LA ta světla rozsvítil (třeba v tunelu), protože i FIII Style nemá zelenou kontrolku. Teda, ona tam asi je, ale není osazená a zapojená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...