Přejít na obsah

Čím vás nová Fabia naštvala?


Pepav

Doporučené příspěvky

Stále mi nějak nejde do hlavy, k čemu je dobré mít v autě tlačítko, co nic neovládá - to už by byla tak nákladná položka, kdyby vedle Start/Stop byly funkční i ASR on-off a uložení tlaků pneu? Vždyť to přes infotaiment nastavit jde, tak proč to nemůže být i rovnou přes tlačítko? Nebo, co bych musel mít za paket, abych tam měl aktivní i ty dvě - nějaký dynamic nebo sport? Chápu, že třeba zap/vyp vyhřívání sedaček tam aktivní mít nemůžu, když nemám vyhřívané sedačky, ale ty dva zmíněné asistenty v autě mám, tak proč to tam nedali i na tlačítko jako Start/Stop??? :kol-134:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi připadá zvláštní, že "low" verze má víc tlačítek než "high" verze jen proto, že vyšší verze má vše v infotainmentu, když mi měnili gumy na letní a ukládal jsem si tlaky v pneu, tak než jsem se proklikal přes rádio... no na tlačítku by to bylo jednodušší, stejně tak pokud člověk zapadne a chce vypnout ASR, tak je třeba se opět složitě proklikávat místo zmáčknutí jednoho tlačítka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že tam ty tlačítka mohly být, ale to co používám denně je S/S, jinak ASR jsem neměl potřebu zatím vypnout a monitoring pneu se bude resetovat cca 2x do roka. Alespoň palubka nesvítí jak vánoční stromeček.

 

Mě třeba vadí dvoubarevné podsvícení přístrojů, nemožnost stáhnutí oken po vypnutí motoru jinak zatím spokojenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ano. Asi je to snahou neobtezovat uzivatele prilis mnoha ovladacimi prvky a sjednotit co nejvic nastaveni do jednoho mista (infotainment). Taky souhlasim, ze ty dve funkce se pouziji parkrat do roka, jestli vubec. Tlak pneu pri vymene a ASR pocitam, ze budu vypinat, jen kdyz pojedu v zime v horach s retezy. Na druhou stranu by bylo prijemnejsi se zmrzlyma prstama po nasazovani retezu zmacknout jeden cudlik na palubce, nez se patlat x menu pres displej radia... 

 

S okny taky souhlas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lenže ľudia 65+ takéto veci riešiť nebudú :D

Buď jazdia autá, ktoré podobné funkcie vôbec nemajú, alebo výmenu kolies vrátane nastavenia snimacov tlaku nechaju plne v kompetencii personálu servisu.

Nie, nedajú sa vytiahnuť. Takúto funkciu som videl len u škodoviek s dorobenym alarmom.

Editováno: , autor: Armyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cawes bejci, mam tedka FIII combi 1.2 TSI 66kw - AMBITION .... mam sni najeto uz 1000 km behem neceleho tydne ( celkove 8000 km ) a zpozoroval sem, nevim teda jestli to ma nejake souvislosti, ale je to nahodile a nezavisle na sobe, ze mi vzdycky na maxidotu se vyhodi hlaska FRONT ASISTANT - NEDOSTUPNY ...... nikde nic nevypinam, normalne jedu a z niceho nic mi vyskoci na maxiku tahle hlasa, je to cim dal tim vetsi a vcera kdyz predemnou cca 50 m auto zacalo brzdit ze odbocuje do prava a ja se blizil tak na maxidotu mega symbol front asistantu a cele auto se rozervalo, samozrejme chapu ze vystraha, ale ani mi to pred tim neupozornilo dvema malymi auticky v prostoru celkoveho pocitadla kilometru, proste z niceho nic......... Nestalo se to nekomu z vas uz ? me to proste neprijde normalni ze by si to samo delalo co chtelo ;) u dvou predeslych FIII to samo nic nedelalo, jen kdyz sem tomu dal povel,...

 

Co vy na to tedy ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim nedostupnym FA - neprekryva ti senzor radaru treba ramecek RZ? Nebo nejaky sajrajt, cos nekde chytnul po cestach?

Jinak reakce (citlivost) FA se da nekde v infotainmentu i nastavit. Vetsinou, kdyz auto prede mnou prudce zpomali, tak se to chova jak popisujes. Kdyz treba jen dojizdim ve vyssi rychlosti auto prede mnou (na dalnici treba), tak to jen zobrazi vystrahu na Maxidotu vlevo dole, ale nepipa ani nepribrzduje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, diky. Hledal jsem v navodu k Infotainmentu a nic tam ohledne toho nenasel...

Tak nevim - mam MaxiDot, takze by se mela Dlouhodoba pocitat 9999km, resp. 99h 59m, jestli jsem to dobre pochopil. Ani jednoho jsem ale jeste nedosahnul - kilometraz urcite ne a tech hodin, to bych se taky divil.

No nic no, tak ted tam mam 32km a 4.8l prumer, misto nejakych 5300 a 5.9l, hmm  :kol-32:

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...... Prave ze senzor ani zaspineny moc neni, schvalne sem ho omyl a dela to proste nahodile furt, je to zajimavy :/ :(

 

Jako kdyz by to bylo tim ze je senzor spinavy, tak uz vidim jak ho pravidelne chodi nekdo cistit, vetsina lidi se na to prave vysere ;) protoze auto berou jako vec, tudiz podle me to prijde pak uz jen zbytecnost,....

Kdyz neni infotaiment, dostanu se nejak do nastaveni ? jde to nejak vypnout nebo tak neco ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...