Přejít na obsah

Čím vás nová Fabia naštvala?


Pepav

Doporučené příspěvky

Před FL:

image.thumb.png.4bd52d1157f0c1c9f2ff28a5ddcc57e1.png

 

Po FL

image.thumb.png.104c84faaef2850e8c0a09d0b01f24aa.png

 

Liší se maska a a světla v předu (vzadu nárazník a LED světla u některých verzí).

 

Jinak ty MAD a jiné kvalitní potahy jsou všechny na upevnění složitější, jinak by nemohli obepnout dobře sedačku a to si tam pak člověk může rovnou dát pytel s Lidlu nebo to co používají mechanici...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako nejlepší potahy jsou ty co jsou na sedačce z výroby, nevím proč na ně dávat cokoliv dalšího. Chápal jsem to v době hnusných potahů ve 120 nebo favoritech, chápu to u ojetého auta s prosezenými a potrhánými sedačkami, avšak zcela to nechápu u nového auta. Je to jako si obalit nový gauč do igelitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 10. 2018 na 13:07, zwan napsal:

 

Muzu potvrdit mel jsem F1 ELE rv.2005 a mela kontrolku ostrikovacu, operku nohy, svetylka ve prednich dverich,bocni listy, vyhrivane trysky ostrikovacu, kryty pod podlahou, zasterky, kontrolu zarovek,tempomat, tesneni kapoty, vymena zarovky nebyla tak komplikovana, přes x-kontakt byli vypnutý při startu světla a další spotřebiče, listy na náraznících, atd atd......

 

Buďme trochu spravedliví. Elegance byla reálně kupovaná (a to ještě v malé míře) až po faceliftu, který přinesl výrazné zlevnění. Do té doby byla Elegance naprostým zjevením. Ostatním verzím se o řadě věcí z uvedeného vůbec ani nezdálo.

Navíc není výčet přesný. Vyhřívané trysky ostřikovačů byly za 600Kč, nebyly ve standardu. Zástěrky také ne, zadní stály 250 Kč. Kontrola žárovek je dnes standard v mnohem dokonalejším provedení. Těsnění pod kapotou nebylo standardem u všech verzí ani tehdy. A v základu nebyl např. pachový filtr (250Kč).

Fabia III při faceliftu naopak zdražila a i tak je i po 14ti letech stále v prostřední výkonové variantě za stejnou cenu s nesrovnatelně (a to opravdu nesrovnatelně) bohatší výbavou. Takže nad nějakými drobnostmi nemá smysl brečet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
On 5/17/2019 at 12:12 PM, Lancelot said:

Jako nejlepší potahy jsou ty co jsou na sedačce z výroby, nevím proč na ně dávat cokoliv dalšího. Chápal jsem to v době hnusných potahů ve 120 nebo favoritech, chápu to u ojetého auta s prosezenými a potrhánými sedačkami, avšak zcela to nechápu u nového auta. Je to jako si obalit nový gauč do igelitu.

 

Třeba proto, že pozvracený potah snadno vypereš a bude tě to stát jen nadávky při jeho sundavání. Dobře, pozvracenou sedačku jsem ještě neuklízel a věřím, že něco projde skrz potah, ale všemožné potraviny hlavně od dětí, to by asi vypadalo (teprve mě to čeká tak jako tak). Nebo proto, že pokud auto nechci až do šrotu, tak bude mít sedačky jak nové, až se bude prodávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak po dalších tisících km mě ještě štve, že dálková světla sice při vypnutí zapalování resetuje, ale stěrače ne. Takže nastartuji a dálková mi svítit nebudou, ale stěrač se mi nasucho setře. Sice jsem si říkal, že by to mohlo být bezpečnostní opatření, ale takové utržené stěrače v mrazu nebudou zrovna to pravé ořechové pro bezpečnost kdesi v lesích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Asi vám oběma nerozumím. Dálková světla jsou v poloze odtlačené páčky a zůstávají tam. Ostatně se mi občas stane, že vyrazím mimo město, chci je zapnout a už to nejde, protože páčka je nadoraz, musím je nejdřív "vypnout" a znovu zapnout, aby se opravdu rozsvítily.

Stěrače jsou také v té poloze o jeden, dva stupně nahoru pořád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, FLA prišlo až s faceliftom Fabie, ale odpružené páčky vraj začali dávať už aj tesne predFL, mám taký pocit.

 

Niektorí však FLA máme dorobené aj do starších Fabii pred faceliftom, viac info tu...

https://forum.skodahome.cz/topic/141915-fabia-iii-automatick%C3%A9-d%C3%A1lkov%C3%A9-sv%C4%9Btla-front-light-assistant-fla/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...