Přejít na obsah

Přidělání dešťového senzoru


efoun

Doporučené příspěvky

Čau, mám nově OIII v elegance, ale není tam zrcátko s dešťovým senzorem. Chtěl jsem se zeptat, zda by tam šel dešťový senzor nějak snadno dodělat. K zrcátku vede plastová krytka, kterou by mohla vest kabeláž, vše je vidět na fotografiích. Díky za reakce

post-44446-0-59958900-1432630296_thumb.j

post-44446-0-09446400-1432630328_thumb.j

post-44446-0-50664500-1432630350_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práve čakám na dažďový senzor a chystám sa to v najbližších dňoch nahodiť. Ak máš automatickú klimatizáciu, v tom kryte pod zrkadlom sa nachádza senzor vlhkosti, ktorý by mal ísť vymeniť za svetelno/dažďový senzor. Ešte budeš potrebovať prepínač svetiel s polohou AUTO a dokódovať senzor do BCM. Dám info keď to budem mať za sebou.

Editováno: , autor: iwhy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dík za info. Jo mám automatickou klimatizaci a tím pádem je v zrcátku senzor vlhkosti, o kterém mi původně ve škodovce tvrdili, že je to dešťový senzor, po koupi a vyzkoušení se mi však omluvili, že si to spletli :). Ještě jsem se chtěl zeptat, tu změnu senzorů a přeprogramování dělají ve škodovce nebo si to děláš sám? Já nemám možnost si to sám přepreogramovat a asi bych tím ztratil záruku. A ještě se zeptám, pokud tam bude nový dešťový/světelný senzor, obsahuje v sobě i ten senzor vlhkosti? Dík moc za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, dik za info, je to tedy tak, ze destovy senzor jde vpohode dodelat, staci dodat senzor do zrcatka, napojit na existujici kabelaz a preprogramovat ridici jednotky. Ve skodovce mi to asi neudelaj, takze nejlepe sehnat nekoho, kdo to umi, nejlepe zde na foru :), jeste jedou dik za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jen chceš nahradit senzor(tj. nechat současné zrcátko) tak ten vyměníš kus za kus a jen ho pak správně nakóduješ, pokud budeš chtít coming a leaving home a automatické přepínání světel je nutné vyměnit vypínač světel a mezi ním a jednotkou BCM natáhnout jeden drát. To je celé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, co vsechno je nutne udelat, abych mohl mit asistenta dalkovych svetel? Je nutne vymenit cele zrcatko nebo jen spodni cast krytu? Musi se dotahnout i nejaky drat? Ted mam samozatmavovaci zrcatko s destakem a senzorem vlhkosti. Diky.

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 1. 6. 2015 at 20:03, ferda25 napsal:

Pokud jen chceš nahradit senzor(tj. nechat současné zrcátko) tak ten vyměníš kus za kus a jen ho pak správně nakóduješ, pokud budeš chtít coming a leaving home a automatické přepínání světel je nutné vyměnit vypínač světel a mezi ním a jednotkou BCM natáhnout jeden drát. To je celé.

Ferdo, prosím Tě, rozumím tomu dobře tak, že pro dodělání dešťového a světelného senzoru u O3 Style stačí namontovat namontovat 5Q0 955 547 A,  dokódovat a pro přepínání denního a normálního svícení vyměnit ovladač světel s polohou AUTO a od někud někam natáhnout drát?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

nemám ani čidlo vlhkosti bo mám jen manuální klimu, ale budu muset měnit sklo a tak asi nechám dát sklo pro auta s čidlem.

Prosím někoho o potvrzení toho, že to pak půjde dodělat případně o čísla dílů co budou třeba....zrcátko, kryty okolo senzoru, senzor a přepínač světel s polohou auto, že bych to začal pomalu shánět....díky :-)

 

 

edit 14.5.

tak to šlo....

senzor 5Q0 955 547 A

samostmívací zrcátko 7N0857511L 

spínač světel  5E0 941 431D

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 5. 6. 2017 na 17:01, cossie05 napsal:

ahoj . vedeli by ste mi poradiť jak nakodovat dažďovy   senzor  ( vymenil som senzor vlhkosti za senzor 5Q0955547 dazdovy + svetelny ) a zatiaľ chcem len ten dažďový a pák jak bude čas aj ten svetelný ...

 

Dakujem :)

zistil som ze senzor funguje aj bez kódovania :D 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Pánové takže, když mám automatickou klimu a stmívací zrcátko tak stačí dokoupit senzor 5Q0955547A a spínač 5E0941431D a pak jen dokódovat ano? už se nemusí tahat žádná kabeláž - do které nechci zasahovat v žádném případě. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj chlapy,mám octavii 3 2013 obyč.zpětny zrcátko.měl jsem zde v zrcátku senzor vlhkosti,ktery se nahradil druhym stím senzorem deště a vlkosti .dešťak maka.koupil jsem vypínač světel

s automatikou (4 polohovy)ale když jej vymění za ten puvodní (3 polohovy) tak my svíti pořad hlavní světla a na palubce hlasí zavada osvětlení!!

nevíte někdo prosím jak to nakodovat_!

děkuji za připadné odpovědi

Editováno: , autor: pajka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...