Přejít na obsah

Přidělání dešťového senzoru


efoun

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Zdarec,

 

mam Octavii 3 2.0tdi Elegance, se senzorem vlkosti.

 

Potřeboval bych senzor deště a funkci coming/leaving home. Je ktomu potřeba i ten vypínač automatických světel ? Nebo se to dá i bez něj. Příjde mi jako nesmysl aby mi dešták fungoval pouze s vypínačem auto. Stejně tak i CH/LH mi na minulé o2 pred FL fungoval i bez výpínače. 

 

Díky !

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

 

chci si dodělat dešťový senzor a automatická světla. Po přečtení vlákna jsem už zakoupil senzor 5Q0955547B plus vypínač světel s polohou AUTO. Byl by někdo ochotný provést kódování? Ideálně jižní/střední Čechy.

 

Jaké piny jsou potřeba pro natažení toho dalšího kabelu pro polohou AUTO?

 

Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 11. 7. 2018 na 7:56, Zdenek Pastorek napsal:

 

Otázka pro elektrikáře nebo ty, co mají přístup ke schématům zapojení - takto je ten drát z vypínače světel zapojen vždy, nebo se pin zapojení pod přístrojovkou liší podle výbavy / zařízení?

Zdravím udělal jsem vše jak je popsáno, ale nejde mi dokódovat. 

Dráty natažené... konektor viz obrázek.... Zelený drát. 

IMG_20210324_181044.jpg

IMG_20210324_191143.jpg

IMG_20210324_172442.jpg

IMG_20210324_174612.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 7. 2018 na 13:42, ferda25 napsal:

Schází Ti jeden drát mezi vypínačem a BCMkou pro polohu Auto.

 

Poloha Auto se aktivuje: jednotka na adrese 09 -> dlouhé kódování -> v bytu 7 zaškrtnu bit 5 a dám nakódovat 

ahoj,nevíš kde je chyba? ... 

Dráty natažený... 

IMG_20210324_181016.jpg

IMG_20210324_181044.jpg

IMG_20210324_191143.jpg

IMG_20210324_172442.jpg

IMG_20210324_174612.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Pomůže někdo, ženě jsem vyměnil to nic s vlhkosti, za senzor světla deště. Žena má mr 2019 a je tam bcm bez lcode a nevím jak autu říct, že má senzor světla s polohou auto a aby následně byla fc. ch/lh.  Tak abych měl RLHL možnost nakodovat, aby tam vůbec byla ta možnost jej kodovat, protože zatím tam není. 

Editováno: , autor: Cidling
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je ten senzor deště správně napojený se vším všudy, tak bude vidět jako slave jednotka pod BCM a tam lze provést kódování. Nikdy jsem osobně ten senzor nedodělával, jen měnil RLHS za RLFS. Viděl jsem, že jsou k němu i nějaké hodnoty v adaptacích BCM.

Přesný postup však ale netuším, jak jsem psal, nikdy jsem to osobně nedodělával, musel bych to spíš vidět :D 

Každopádně pro fungování CH/LH se kódování musí udělat určitě ještě také zvlášť pokud to auto předtím nemělo. Nastavuje se to, mimo jiné, i přímo u těch světel, které mají pro CH/LH fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...