Přejít na obsah

Přidělání dešťového senzoru


efoun

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím,

 

chci se prosím zeptat, byl jsem měnit čelní sklo (prasklina) a v autorizovaném servisu mi účtovali nějakou gelovou podložku pro dešťový senzor. Dešťový senzor jsem nikdy neměl (teda aspoň jsem si to myslel) jelikož nikdy nefungoval. Může se jednat (viz. foto) také o senzor vlhkosti pro automatickou klimatizaci? Jedná se o Octavii III (rok výroby 2013, do provozu 2014) Elegance Plus.

 

V autorizovaném servisu, tedy servisní poradce mi tvrdil, že to je dešťový senzor. Ale nějak se mi nezdá, že by celých 8 let nefungoval.

 

Děkuji za odpověď.

20220525_120934.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho úhlu pohledu těžko soudit, ale jak píše trnky, senzor vlhkosti pro climatronic je na stejném místě, co dešťový senzor, respektive, je to jeho vyšší varianta. Tzn., že proto ta gelová podložka, je to standardní postup, že při výměně okna se musí měnit i gelová podložka. Pokud se nepletu, tak když v tom senzoru je viditelná "kapička" (nebo dvě), tak se jedná i o dešťový senzor, jinak jen o senzor vlhkosti :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není to tak, že jestli mám či nemám dešťový senzor poznám podle toho, že v Infotaimentu v CAR ->Nastavení -> Zrcátka a stěrače bude položka Automatické stírání za deště?
Pokud nebude dešťák, není ani možnost automatického stírání, ne? Jednoduché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tímto postupem ale nevyloučím, že v autě je senzor jen pro vlhkost. Tímto postupem jen vyloučím, zda tam je nebo není senzor deště. A to by autorovi příspěvku moc nepomohlo v rozhřešení, proč platil za gelovou podložku, když nemá dešťový senzor :)

Nejsnazší je prostě pohledem. Dle fotografie tam nějaký senzor určitě je, tedy výměna gelové podložky je opodstatněná. Pokud ale je to opravdu dešťový, to lze buďto tím postupem v infotainmentu nebo pohledem, že v tom místě senzoru je jedna, nebo dvě "kapičky" :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...