Přejít na obsah

Jaký motor vybrat pro FIII?


Dana Barosova

Doporučené příspěvky

Ahoj chtěl bych koupit Fabií v záruce,ale jaksi se nemohu rozhodnout 1.0Tsi r.v.2018 nebo 1.2Tsi r.v.2017 obě mají najeto cca do 12tis.Vybave podstatě stejné a cenovka také jen 1.0Tsi má záruku 5let.S 1.2 mam již nějakou zkušenost.Trivalec jsem slyšel jen nastartovaný a trochu mě to znepokojilo...Děkuji za vaše poznatky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem kupoval auto, taky jsem se rozhodoval mezi 1.0 TSI a 1.2 TSI v 81kW variantě, dal jsem přednost 1.2 TSI, nedávno si kolega koupil 1.0 TSI Rapida a co jsem s tím párkrát jel, utvrdil jsem se, že jsem udělal dobře. Na druhou stranu musím připustit, že pokud bych bezprostředně nepřesedl z jednoho auta do druhého, asi bych těžko poznal zásadní rozdíl. Ale oba jsou to dobré motory, jen k 1.0 TSI se musí trochu jinak přistupovat a více řadit. Zajdi do nejbližšího ŠA salonu a projeď si litr a uvidíš, on člověk může napsat sáhodlouhou slohovku, ale na osobní zkušenost to nikdy mít nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mne 1.2 TSI, lepší rozjezdy, v záběru tišší, bude bez OPF. Litr vydává kolem 2500-3000 ot. i při lehkém plynu nehezký zvuk, aspoň ten můj. Občas mě to štve, hlavně když je dobrý povrch a jedu "na pohodu".

Zase jestli je r.v.2018 už FL, tak bych vzal asi spíš ten (kvůli třeba dojezdům oken, lepším světlům atd.), záleží co kdo preferuje a o jakou jde výbavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.2 TSI jsem bohužel neměl možnost vyzkoušet. Mám 1.0 s DSG a bohužel to není moc vyladěné spojení. Převodovka drží motor většinou mezi 1 a 2 tis. otáčkami a občas je mi toho motoru líto. Když to situace dovoluje, tak dávám režim sport a trochu víc na to šlápnu, motor se pak nedusí. Když je někdo přede mnou, tak naopak zrychluji hodně zlehka a většinou se nepěkným zvukům z motoru také vyhnu. Do města je podle mě turbomotor celkově nevhodný (i kvůli vysoké spotřebě), na dálnici a okreskách jsem s ním spokojený. Manuál půjde víc vytáčet, takže to s ním třeba nebude tak hrozné ani ve městě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 21. 6. 2019 na 23:42, Kuchar7 napsal:

V konfigurátoru je zpět F3 1,0 TSI 81 kW 6-stup. mech.

Jestlipak se navrátí i v kombinaci s DSG?

Dnes jsem na náplavce mluvil s prodejcem Škodovky a podle něj není 81 kW verze dostupná. Prý kvůli nějakým problémům ve výrobě. Kdy bude dostupná nevěděl. Jediná Fabie, kterou tam měli, byl hatchback 70 kW ve výbavě Monte Carlo. Z webu Škoda Auto: "FABIA MONTE CARLO je určena všem vyznavačům sportovní jízdy." S motorem 70 kW to budou skutečně ohromující sportovní zážitky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím.

Píšu sem jako úplný laik, který se absolutně v autech nevyzná, takže prosím o shovívavost :D

Momentálně si půjčuji Škoda Fabia Combi 2016, 1.2 66kW a plánuji kupovat své, pravděpodobně také Fabii Combi (2017-2020) nebo Rapid (2017-2020) a nevím na jaký motor koukat? Je 1.0 70kw srovnatelný s tím 1.2 66kw nebo raději koukat na 81kw? Jde mi hlavně o příjemnou jízdu a o pohodlí při rozjezdech atd.

Využítí: denně cca do 15km a příležitostně delší trasy (hlavně v létě)

 

Díky za rady a hezký den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

70kW je do města příjemnější, nemá tak dlouho jedničku jako 81kW verze litru. Ideální by byl asi 1.2 TSI 81kW z 2017, ale dělali se jen z počátku roku a moc jich za dobré peníze v dobrém stavu v nabídce není. Ale toho 70kW bych se nebál, je živější než 66kW a převody má stejné, jen ho prostě chce držet nad 1500ot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento názor tak úplně nesdílím, mám 1.2 66kW a příležitostně jedu i 1.0 70kW a rozhodně příjemnější jízda s mojí 66kW, to myslím hlavně po městě a okolí, nebo kratší trasy, držení vyšších otáček a neustálé podřazování kvůli dunění 1.0 je celkem otrava a celková plynulost jízdy je lepší u 66kW. Chápu že dnes není moc na výběr, ale pokud sežene 1.2 tak za mě  lepší volba pro jeho požadavky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 15 km bohatě stačí i 70 kw, je to jen a pouze o zvyku a když už jsem si na starý kolena zvykl i já....

Jezdím max ve dvou, ve fábii jsem byl silně stísněný (po oktávce) tak jsem šel raději do Rapida. Nedávno jsem se díval na jednoho pěknýho ročního. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to zdaleka není takový problém, jako u původních 1.2 TSI. A ani tam to nevedlo k destrukci motoru. Naše 1.0 TSI přesně takové <10 km trasy jezdí a myslím, že když se to občas vystřídá delší trasou a nevyužívá se proměnlivý interval, tak se není nutné obávat. Ano, MPI by bylo lepší, ale 55 kW už před nějakou dobou vypadla z nabídky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ronall Souhlasím, to je prostě to, že litr se musí držet v otáčkách, to že je příjemnější bylo myšleno ve srovnání s 81kW verzí litru s 6q převodovkou.

Krátké trasy nejsou ideální, ale tyto malé motory se prohřejí celkem rychle a pokud se to sem tam proloží nějakou tou delší, smrtelné to pro motor asi nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte minimálne MR2019 bolo aj to silnejšie MPI v kombíkoch, to slabšie MPI v krátkej Fabii bolo myslím o nejaký rok dlhšie.

 

Áno, s TSI musíš jednoznačne kombinovať aj dlhšie trasy minimálne s blížiacim sa termínom emisnej kontroly - v opačnom prípade môžete skončiť ako ja! :D

Spoiler

600281992_2020-09-2218_08_43.thumb.jpg.bf12a11b324a61dcf396a84234fa758f.jpg1520981816_2020-09-2218_08_28.thumb.jpg.14dc1d523864ccaa2c40840ca588bcfb.jpg

 

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Na druhý deň som vzal Fabku na diaľnicu, prehnal som ju 150-160 na 4ke a na ďalší deň ráno emisná splnená. A odvtedy opäť každý deň 5-10km trasy po okrese Košice... veď do emisnej ešte ďaleko! 😊

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...