Přejít na obsah

Jaký motor vybrat pro FIII?


Dana Barosova

Doporučené příspěvky

To už je zase jiný extrém, na nájezd cca 10tis / rok netřeba. 

Spíš se obávám, abych nekoupil MPI 44  a jezdil 6-7L. Líbí se mi přízpěvky že majitelé píšou 4-5.

Spotřebu u 1.2tsi mám 5,3 s alu 17,  mým stylem jízdy.  Chce to asi zkusit ?

 

Ještě by mě zajímalo toto.  Vždy jsem měl diesely, tak mám porovnání v zimě.  Diesel se zahřívá dlouho.

Tsi1.2 je na na tom také kvůli účinnosti dost špatně, trvá to jen o kousek méně na stejné trase. 

Co 1.0MPI?  Je to celkem zásadní, paní jede kousek po rovině a pak hned pere do kopce. 

Když to srovnám se starou O2 1.6MPI tak ta se samozřejmě zahřeje v zimě skoro hned. 

 

Editováno: , autor: octavia_66_tdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Fabii Tsi 63kW a teď mám 1.0 Mpi 55 kW. Jedním z hlavních  bodů proč jsem koupil Mpi bylo, že jezdím převážně krátké trasy 10-15 km a Tsi v zimě pořádně topilo až  když jsem dojížděl do cíle. Mpi je tak subjektivně  o 50%  lepší v tomto směru. Auto jsem kupoval koncem února letošního roku, byla ještě celkem zima a Mpi  topilo už po 2- 3 km jízdy naplno. V tomto směru paráda. Dělají to ty chlazené výfukové svody, ty Tsi 63 kW neměla, u Tsi 66 kW to nevím jestli je má.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To srovnání s TSI 63kW není uplně vhodné. Motory EA111 nemají chlazené svody a ohřívají se opravdu dlouho, EA211 (motory 1.0/1.2TSI v FIII včetně 1.0 MPI) se ohřívají podstatně rychleji. Ohledně ohřevu, tak záleží co člověk sleduje, u jezdil jsem s HTP, sem tam s 1.6 MPI a oba topí cca stejně rychle jako ty 1.2TSI. Ručička teploty kapaliny letí hodně rychle nahoru, ale u všech těch motorů to moc neodpovídá reálnému ohřívání motoru...

 

Ohledně spotřeby, tak když se člověk podívá na Spritmonitor, je to cca stejné u obou (MPI 44-50kW i TSI 66kW).

TSI 66kW:  https://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/398-Fabia.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_s=2015&constyear_e=2019&power_s=66&power_e=66

MPI 44-55kW: https://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/398-Fabia.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_s=2015&constyear_e=2019&power_s=44&power_e=55

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlek to v pohodě utáhne, ale s vlekem za 5l určitě jezdit nebudeš, na to  má  motor Mpi malý točivý moment. Budeš  to  muset s vlekem  vytáčet více do otáček a samozřejmě spotřeba poroste,  i tak si myslím , že s vlekem tak do 6 litrů po rovině, do kopců by to bylo horší. Pokud bydlíš někde v kopcích a ještě jízdy převážně s vlekem, tak pak bych tam Mpi nedoporučoval. Bez vleku dá Mpi 5l v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Ibe napsal:

Nejspíš jim bude dělat dost problém certifikace motorů na normu Euro 6d-TEMP, která má platit od září.

- měření emisí v reálném provozu

- certifikace s různou výbavou auta

- Conformity Factor (V testu auta budou moct produkovat maximálně o 110 % více emisí NOx oproti výsledku naměřenému v laboratoři podle WLTP a maximálně o 50 % více pevných částic.)

 

A další speciality z dílny EU..:mellow:

To mě také napadlo. Podle informací na webu Škodovky jsou všechny motory podle normy EU6AG. Pokud jsem správně hledal, tak jde o EURO6d-TEMP a do roku 2021 by tedy mělo být možné auta s těmito motory prodávat. A i kdyby to tak nebylo, tak by to nevysvětlovalo proč dva motory ze všech zůstaly (jak jsem psal, všechny jsou podle stejné normy).

 

Před časem stáhli 81 kW s manuální převodovkou a zůstalo jen DSG. Údajně šlo o "redukci komplexity". Oříznutí na dva motory u Hatchbacku a na jeden u Combi (navíc teď už bez jakékoliv možnosti zvolit převodovku - dostupný je jen pětistupňový manuál) by ale byla extrémní redukce komplexity.

 

Ptal jsem se na infolince Škodovky kdy bude nabídka motorů obnovená a odpověď byla: "Bohužel, tyto informace nemáme k dispozici. Sledujte průběžně naše stránky."

 

Takže možná brzy a možná nikdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Rada007 Ale ono to do sebe docela pěkně pasuje. psal jsem to už jinde, v září vstupuje v platnost RDE + se mění podmínky pro určování spotřeby dle WLTP:

Dále po doběhu výroby Rapidu a Toleda zůstala Fabia sama kdo využívá 1.0 TSI ve verzi 81kW, ostatní přešli na 85kW verzi. Stejně tak po skončení CitiGo/UP!/MI je Fabia jediná která používá 1.0 MPI ve verzi 55kW, ostatní přešli na MPI EVO s 59kW. Takže v rámci  koncernu by tento přechod TSI 81kW -> 85kW a MPI 55kW -> MPI EVO 59kW dával smysl ze strany redukce komplexity nabídky.

A proč jsou další dva motory v nabídce? Protože MPI 44kW i TSI 70kW v koncernu nadále pokračuje dále bezezměny v parametrech. A vzhledem k dodacím lhůtám kolem 6-7měsíců pro TSI a u MPI kolem 3-4 měsíců. A vzhledem k tomu že nové MR nabíhají někdy kolem červenec/srpen, tak do docela i odpovídá tomu, kdy jednotlivé motory vypadli z nabídky. A samozřejmě nemohou zveřejnit ceník a příimíat objednávky na něco co teprve chtějí "s velkou slávou" představit pro nový modelový rok. 

 

Nechci dělat zbytečné naděje, ověřené to nemám, ale když se ty informace dají takto dohromady, tak to docela do sebe zapadá a byla by náhoda, kdyby to byla jen náhoda.

 

EDIT: Dodací lhůty zde:

 

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle souvislost (konec produkce Rapida) mě nenapadla. Nechápal jsem, proč stahují motory, které (nepletu-li se) nedávno homologovali a mohou je prodávat až do roku 2021.

 

O tom, že změnili metodiku a že mohou mít problémy i motory, které už jsou homologované podle EURO6d-TEMP, jsem zatím neslyšel.

 

Dokud nerozšíří nabídku (věřím, že nenechají Fabii Combi jen s jedním motorem) o nové motory (proti 85 kW bych nic neměl?), tak bude výběr hodně zjednodušený.

 

Jediné, co mi nesedí je to, že u Fabie už není k dispozici ani 1.0 MPI 55 kW, který v CitiGO zůstává. Otázka je, jak dlouho tam zůstane.

 

V poslední době jsem zaznamenal úbytek reklam na Fabii (resp. v TV jsem reklamu na Fabii už delší dobu neviděl) a intenzivní reklamu na Scalu. Proti Scale určitě nic nemám, její cena je ale trochu jinde než cena Fabie☹️ Tím nechci říct, že je předražená, pokud se ale někdo potřebuje nebo chce vejít se slušně vybaveným autem (automatická klimatizace, parkovací kamera atd.) do 400 tis., tak může na Scalu zapomenout. Minimálně do doby, než bude možné objednat Scalu se 70 kW motorem.

Editováno: , autor: Pawouk
Bezprostředně předcházející příspěvek se necituje - viz pravidla fora.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CitoGo už se také nedá objednat v žádné motorizaci, spolu s FL Superbu a jeho hybridní varianty bude na konci probíhajícího hokeje představena elektrická verze CitiGo a benzínová verze se do nabídky již nevrátí.

Ohledně emisí a měření spotřeby tam právě změny jsou (viz ten odkaz: https://www.caremissionstestingfacts.eu/rde-real-driving-emissions-test/?gclid=EAIaIQobChMIgdPG1bWL4gIVBs13Ch1SWAt1EAAYASAAEgJenvD_BwE#) ale jaké to má reálné dopady (moc jsem z dostupných informací nepochopil, ale RDE by mělo být nezávislé na Euro 6d-TEMP, takže to může být ten důvod). Ale samozřejmě, jsou to jen spekulace na základě dostupných informací, ŠKODA potvrdí jen to, že máš čekat na informace a sledovat jejich stránky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Martab napsal:

CitoGo už se také nedá objednat v žádné motorizaci, spolu s FL Superbu a jeho hybridní varianty bude na konci probíhajícího hokeje představena elektrická verze CitiGo a benzínová verze se do nabídky již nevrátí.

Ohledně emisí a měření spotřeby tam právě změny jsou (viz ten odkaz: https://www.caremissionstestingfacts.eu/rde-real-driving-emissions-test/?gclid=EAIaIQobChMIgdPG1bWL4gIVBs13Ch1SWAt1EAAYASAAEgJenvD_BwE#) ale jaké to má reálné dopady (moc jsem z dostupných informací nepochopil, ale RDE by mělo být nezávislé na Euro 6d-TEMP, takže to může být ten důvod). Ale samozřejmě, jsou to jen spekulace na základě dostupných informací, ŠKODA potvrdí jen to, že máš čekat na informace a sledovat jejich stránky...

O ukončení Citigo se spalovacím motorem jsem četl (https://www.autorevue.cz/skoda-citigo-elektromobil-vyroba), jen už jsem zapomněl, že to má být tak brzy. Citigo jsem naštěstí nikdy nechtěl, takže to mě zase až tak nebolí.

 

Ukončení výroby Citigo G-TEC mě ale docela mrzí. 81-82 g CO2/100 km je super hodnota a hlavně NOx a HC má výrazně nižší (pokud vím), než benzíny a diesly jiných modelů, které zatím v nabídce zůstávají. G-TEC Citigo bylo sice vždy docela drahé (v porovnání s benzínem), pokud by ale zůstalo v nabídce, tak by bylo pro mnoho zákazníků zajímavější volbou, než o 135 tisíc dražší eCitigo.

 

I když asi chápu, proč skončilo i G-TEC Citigo. I těch 81-82 g CO2 je výrazně víc, než 0 g CO2, které Škodovce započtou za prodané eCitigo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, beru na vědomí.

 

Ještě k té odpovědi od Škoda Auto. Přijde mi to jako odpověď firmy, která je jediná v oboru (psal jsem jim, že ze současné nabídky si nejsem schopen vybrat). Zkrátka buďte ve střehu a čekejte, dokud vám něco nabídneme.

 

V současné době si to ale asi skutečně může Škodovka dovolit, protože není z čeho vybírat. Malé kombíky ZA ROZUMNOU CENU už skoro nikdo nevyrábí a jediný cenově konkurenceschopný model Dacia Logan MCV má vrcholnou motorizaci 0,9 litr 66 kW s pětikvaltem, takže to je z deště pod okap. Nemluvě o dalších stinných stránkách jako například mizerný výsledek crash testu.

 

Asi začnu obcházet bazary, protože pokud dnes zákazník nemá nejméně 0,5 milionu, tak snad ani nemá šanci něco rozumného pořídit. Možná ještě počkám, nějaký čas na to ještě mám a třeba se dočkám toho 85 kW motoru.

 

Jinak ten 70 kW motor by mi stačil, vadí mi ten pětikvalt. Asi tak třetinu najedeme po dálnici a nechtěl bych jí jezdit se spotřebou 8 nebo víc litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš mi jde o tu chybějící šestou rychlost, než o těch -11 kW. Jednotlivé stupně ale asi budou u pětikvaltu dál od sebe, takže to nakonec možná nebude zas taková tragédie. Manželka si už bohužel zvykla na automat, což je další komplikace?

 

Ještě k té neurčité odpovědi. Nečekal jsem, že mi pošlou přesný datum, podrobný rozpis motorizací a kompletní ceník, čekal jsem ale, že alespoň napíšou, že rozšíření nabídky proběhne po Mistrovství světa v hokeji, ke konci roku 2019 apod.

 

Také mě ještě napadlo, že to možná ještě není rozhodnuté (pak by to naprosté utajování dávalo smysl). Škodovka omezila nabídku motorů (zřejmě kvůli RDE) a až vyhodnotí prodeje, tak buď nabídku nechá omezenou a nebo ji rozšíří.

 

Díky konci spalovacích motorů v Citigo je Fabia jediným modelem, který tento motor využívá. Myslím ale, že ho v nabídce nechají, protože cena "již od" 299 900 Kč už by nebyla tak atraktivní.

Editováno: , autor: Rada007
Dodatek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme oba na mysli spotřebu na dálnici? Kombinované spotřeby 8 a víc litrů při jízdě 1/3 dálnice a zbytek město a mimo město, jsem se neobával ani s tím pětikvaltem. Papírově má Fabka kombinovanou spotřebu pod pět litrů, takže kombinovaná přes 8 by nebyla úplně OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Rada007 napsal:

Jinak ten 70 kW motor by mi stačil, vadí mi ten pětikvalt. Asi tak třetinu najedeme po dálnici a nechtěl bych jí jezdit se spotřebou 8 nebo víc litrů.

Kolik je tam rozdíl proti brutálně dlouhému šestikvaltu, 300-400 ot. při 130? Tím bych se netrápil.

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl v ceně byl asi 16 000 Kč. A to zákazník kromě kvaltu navíc dostal ještě 11 kW navíc. Když si rozpočtu těch 16 tis. do předpokládané životnosti auta (třeba 16 let ať se to dobře počítá), tak je to litr ročně navíc a to se podle mě sakra hodně výplatí...tedy vyplatilo by se pokud by ta možnost byla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si vezmu, že mi u atmosféry ještě nedávno přišlo 3500 ot. jako ideální dálniční zpřevodování, tak si myslím, že to není nic hrozného. Ale jo, ten 81kW byl fajn a za ty peníze skoro nebylo co řešit, jenže koncern se rozhodl dělat s motorizacemi psí kusy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Martab napsal:

81kW ve 130 na cca 2600ot, 70kW cca 3050ot, oboje manuál.
 

 

Z toho videa jsem nepochopil, jaký je rozdíl ve spotřebě mezi 5 a 6 kvaltem ve 130 km/h. Pokud by to byl litr na 100 km, tak při nájezdu 6 000 km ročně po dálnici to je 60 litrů benzínu navíc, tedy cca 2 000 Kč ročně navíc. To není zas tak moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Rada007 napsal:

Máme oba na mysli spotřebu na dálnici? Kombinované spotřeby 8 a víc litrů při jízdě 1/3 dálnice a zbytek město a mimo město, jsem se neobával ani s tím pětikvaltem. Papírově má Fabka kombinovanou spotřebu pod pět litrů, takže kombinovaná přes 8 by nebyla úplně OK.

Z po hlavního města do UH 210km rozmrdané D1 + 70km I/50

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš v tom testu že by to auto jelo za víc jak 8 při 140 gps? Vidíš v tom testu jaké má otáčky při dané rychlosti?

Prostě spotřeba je závislá od odvedené práce a ta závisí na odporech a né na provozních otáčkách.

 

Rapid 1.0 TSI 81kW, dle WLTP spotřeba na dálnici 5.9l/100

image.thumb.png.5f4ccf0684e62e86a75c871a67ef70a2.png

 

Rapid 1.0 TSI 70kW, dle WLTP spotřeba na dálnici 5.9l/100

image.thumb.png.e8004e6bbbbb2e2f01494ba719d45e60.png

 

Převody má Rapid stejné jako Fabia, pro Fabii platí toto:

image.thumb.png.81a7ef023ea8827e0c9546fe84bd7476.pngimage.thumb.png.49298bee6da29d87021ddbd2c71bc58a.png

 

Profil rychlosti při měření WLTP je následovný:

image.thumb.png.1b70e971daef52d5cc68884197eff0f7.png

 

Tím chci říct, ve spotřebě mezi těmi motory skoro rozdíl na dálnici není. Co rozdíl udělá je "těžkost" nohy řidiče.

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...