Přejít na obsah

Ztráta chladící kapaliny


Kropin

Doporučené příspěvky

Pánové nastal u mě problém že cca po 2měsících musím dolévat chladící kapalinu.....již jsme to nevydržel a nechal změřit těsnost chladící soustavy a žádný únik.....Mýslíte si že bude problém třeba výměníku v motoru až se motor zahřeje tak začne někde pídit?? Nebo nemáte někdo zkušenost?? Díky za rady a tipy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar,měl sem podobný problém,měl sem na 1 Fabii prasklé těsnění pod hlavou vč.rozvodů a nechal sem si to opravit za nemalé peníze a za týden po opravě tzn.dneska sem zjistil a docela mě to vytočilo že se mi ztratila v nádobce kapalina! Lámu si hlavu čím to bude?! Že by špatně odvedená práce?! Volal sem tedy před chvilou servisákovi a rozčíleně tvrdil že to nic není že mám dolívat destilkou a to se mi zdá jako pěkný nesmysl,už vidím jak v zimě budu dolívat někde na dálnici destil.vodu chvilku po opravě snad každou hodinu!!! Prosím poradte,někdo mi říkal že když je hlava zbroušená a chvíli se s autem stojí kapalina schládne a vytvoří se bublina a kapalina uniká...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může prosakovat i vodní pumpa,na zahřátém motoru pak těch pár kapek zaschne a nikde není nic vidět,nejjednodušší je shodit spodní kryt motoru a mrknout se jestli tam někde nejsou růžové fleky zaschlé kapaliny pod řemenicí motoru. A složitější varianta pokud není jistota tak sundat kryty rozvodů a mrnout na ni. Těsnění pod hlavou by to snad při těhle km nemělo být,ale 100 % to říct nemůžu...

 

Po 2 měsících to zas nebude tak velký únik jen abys neměl nějakou malinkou propálenou dírku v tom chladiči spalin a pomalu to zdrhá... není to nic neobvyklého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz som to tu raz riesil...

http://forum.skodahome.cz/topic/128493-vytekanie-chladiacej-kvapaliny-z-vyrovnavacej-nadrzky/

 

prejdi si vsetky veci co som kontroloval...

 

Inak v piatok som musel opat dolievat. Zahlasilo mi nedostatok kvapaliny v nadrzke. Bolo teplo, tak som zapol aj klimu.

Pozrel som a fakt klesla...

Je mozne, ze to bolo kvoli tomu, ze som od zimy nemal spustenu klimu az teraz... :D

 

Pokial nema maz na olejovom viecku, stale mam tlaky v nadobke a z vyfuku sa nedymi, tak to neriesim.

Auto ide, necitim ziaden problem...

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prispejem aj ja opat do tejto debaty, lebo cez vikend, ked boli vysoke teploty, tak sa mi opat zacala stracat chladiaca kvapalina!

Dolial som po risku, presiel 120 km (nemal som zapnutu klimu) a musel som doliat opat, lebo stav v nadrzke bol pod risku!!!

Potom som siel dalsich 120 km (so zapnutou klimou) a nemusel som doliat, no zda sa mi, ze klesla voda opat.

 

Videl som, ze mi tecie odniekial kvpalina, lebo som ju mal na lavom nosniku.

Predtym vytekala cez netesne viecko nadrzky, no teraz neviem odkial.

 

Ziadney maz na olejovom viecku a ani biely dym z vyfuku.

 

Dostal som info od jedneho automechanika, ze by to mohlo byt chladicom, ktory je zaneseny a tym nestiha chladit. No na budiku mam stale 90'C a na maxidote som mal max 100'C Je zaujimave, ze rucicka svoju polohu nemenila, no na displeji sa teplota menila.

 

Kazdopadne ak ma niekto tip, tak ho rad uvitam.

Chystam sa s tym do servisu, no predtym by som rad dostal nejaku radu od niekoho, kto uz podobny problem mal.

 

Vdaka.

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

R_e_n_e : s problemem neporadim ale rozdilna teplota na palubce a maxiku bude nejspíš tím že palubka ti ukazuje teplotu chladici kapaliny a na maxiku mas teplotu oleje, a tam ta stovka v techto teplotach bezna....a ztráta s klimou nebo bez by mela byt jedno, klima by na toto nemela met vliv......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to neni pumpou, šacoval bych možná chladič. Taky se mi ztrácí, ale pomalu, třeba o palec za půl roku. Když ale kouknu jak mam ostřílenej chladič z dálnice, možná tam je nějaká malá skulinka.... Flašku na dolití G13 si vozim s sebou, ale zatim v expansce je rezerva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mám taky únik a začal se mi přehřívat motor , když mu dam trošku čočku tak chladič a hadice od něj jsou studený. A ta vařicí kapalina se mi tlakuje ven přes nádobku. Takže mam tušení že bude špatnej termostat, je to možný? Každopádně sem ho už koupil tak uvidíme po výměně až najdu někde jak ho vypáčit  :kol-43:

Editováno: , autor: Spidee84001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak to vypadá na těsnění pod hlavou, asi jak byl špatnej ten termostat a párkrát sem vařil tak to odsralo těsnění a možná bude trošku křivá hlava ale to až po rozebrání :-), protože sem se všiml, že když otevřu víčko od nádobky a přidám plyn na neutrál tak mi to tam v pouští bublinky. Nevím tedy jestli  je možná i jiná varianta  :rip:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chalani...ako zistim, ze mi nefunguje termostat?

Ide o to, ze som za 120 km musel dvakrat naliat 1,5 litra chladiacej! Dvakrat som mal totiz prazdnu expanzku!

Dokonca som po ceste uz mal v aute kosu, lebo nebolo cim hriat v aute...

 

Len doplnim, ze nemam ziadny maz na olejovom viecku a ani mi auto nedymi...

Uz som mal s tym problem, ale nie takyto masivny ubytok vody! Vymenil som chladic vyfukovych plynov, lebo podla "odbornikov" zo Skoda servisu bol unik tam. :kol-44: Samozrejme, ze sa nic nezmenilo a sem tam som musel doliat vodu/fridex. Vid moje prispevky hore...

 

Vdaka za odpovede.

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...