Přejít na obsah

Lak a jeho kvalita


czab

Doporučené příspěvky

Dobrý den, chci si objednat novou Fabii a mam dilema s lakem. Chtěl bych bílou, ale bratr mi pořád namlouvá že celková kvalita obyčejného (bílého) laku je horší než metalického. Například je tam prý méně vrstev a nemá to vrchní transparentní vrstvu (čirý lak). Co je na tom pravdy? A je možné že Bílá "Candy" je ta obyč a Bílá "Laser" (za 4tisíce) už bude lepší??? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Metalizované laky jsou kvalitnější a odolnější o tom není pochyb.Nemetalické akrylátové laky mají jiný postup stříkání.Taky zde půjde o kvalitu barev jaké výrobci používají.U metalických barev je vždy nutná vrchní vrstva laku,v případě obyčejných akrylových laků tomu tak být nemusí.

Editováno: , autor: modrazem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netuším jestli se ty laky nějak liší, ale vypozoroval jsem, že mezalíza hůř drží na plastových náraznících. Po takových těch nejrůznějších parkovacích incidentech mám nárazníky na autech s metalízou samou ďubku až na šedivý plast. Auta, co mám v klasické barvě (modrá a bílá) tak mají sice ďubky taky, ale barev těch aut, co do nich drcli - tempem to jde krásně dolu a pod tím je lak netknutý. Metalíza se taky naprd opravuje korekční tužkou či rozstřikem - naopak konkrétně ta bílá jde úplně nádherně. A do třetice u nemetalické barvy se ti nestane, že se začne loupat ten vrchní čirý lak. Takže já preferuju nemetalické barvy. Jen na té bílé je vidět každá čmouha a pokud někde něco rezne (třeba miniaturní ďubka od kamínku), tak je ten vyplavený zrzavý "čůrek" vidět na 20 metrů. U tmavého laku se toho hodně schová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne.. porovnávajte laky naprieč rôznymi značkami, prípadne rôznymi modelmi, alebo ich generáciami. To je mi už len úroveň.
Modrazem... konkrétne teba sa spýtam, odkiaľ máš informácie. Ak od Dacie, tak to tak môže byť možno. Tu sa bavíme o VW koncerne.. konkrétne škodovke, tak neviem prečo vypustíš niečo také, čo nie je pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to že rôzni výrobcovia majú iné laky to viem aj ja. Hlavne v tvrdosti. Potvrdia ti to aj detaileri ktorí už pár desiatok áut leštili. Ale teraz sa bavíme čisto len o Škode, pretože czab to chce vedieť. Takže iné značky sem neťahajme nech nás pavúk nezamotá do pavučinky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No.. a preto platí to, čo som písal hneď ako prvé ;)
moja reakcia nebola myslená všeobecne, ale konkrétne ako odpoveď na danú otázku.
Ale zaznelo tu správne.. vo všeobecnosti je biela jedna z najlahšie udržiavateľných a opraviteľných farieb z "lakírnickeho" hladiska ...ale čistá biela.. nie moon, tam je to skôr opačne :D, potom ešte červená a z metalických čierna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic neporovnávám,jen píšu,jak to na mě působí.Kamarád má roomstera v červené,máme zhruba stejně najeto a má kapotu osekanou trochu víc než já.A oprava bílé je stejně složitá jako jakékoli jiné barvy,bílá má také dost odstínů a trefit se také není jednoduché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad nebude příspěvek moc OT, ale včera jsem opravoval originál červenou corrida menší odloupnutí. V balení je i laková tužka. Hodně rychle to schlo a barva i lak se mi zdál hodně hustý. Příště zkusí asi barvu trochu naředit. Jsem zvědavý kolik to vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic neporovnávám,jen píšu,jak to na mě působí.Kamarád má roomstera v červené,máme zhruba stejně najeto a má kapotu osekanou trochu víc než já.A oprava bílé je stejně složitá jako jakékoli jiné barvy,bílá má také dost odstínů a trefit se také není jednoduché.

Aby ladila metalicka farba zo zvyškom auta, su prípady, kedy je doslova predpísané prelakovat polovicu, prípadne celé auto. Toto u obyčajnej bielej nemas, tak neviem čo si myslel. Sú však aj menej haklive metalízy-farby, možno si myslel to. Ale to som uz spomínal ..napr. čierna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,dneska se čirým lakem lakuje vše,i nemetalické barvy.Vždy je báze a pak lak.Možná to někdo dělá postaru,ale co lakují lakýrové u nás je tak jak píšu.S tím mícháním to také není tak jednoduché,zajdi se podívat do bazaru a podívej se dobře kolem sebe.

 

https://books.google.cz/books?id=MCg7rg4RsjwC&pg=PA41&lpg=PA41&dq=antikorozn%C3%AD+ochrana+fabia+3&source=bl&ots=qOLW1LcrwL&sig=_HoPaDvUrarSfvjmwcAeyxAIpTY&hl=cs&sa=X&ei=M4tlVdWAJIH9UozHgZgO&ved=0CF0Q6AEwCA#v=onepage&q=antikorozn%C3%AD%20ochrana%20fabia%203&f=false

Editováno: , autor: standavfr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozdíl je v tom, že metalická barva se bez laku nedá použít - neleskne se a má tak úplně jiný odstín. Takže drobné opravy štětečkem se musí i štětečkem lakovat, což je maximální hnus a nedá se to ani efektivně zaleštit. U nemetalické barvy jsou korekce velmi jednoduché - stačí jen barva v jedné vrstvě a než to protvrdne rozleštit - tohle u metalýzy nikdy neuděláš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to s tím přece také souvisí, auto je nové jen prvních pár měsíců ;) Jinak když použiješ správně naředěnou barvu a vhodný štětec, třeba tento:

http://www.avax-models.cz/obrazky/velky_1305657891.jpg

a neklepou se ti ruce, tak uděláš dlouhé rýhy tak, že minimálně z metru nebudou vidět, i když víš kde jsou. Podobně se na drobná poškození dá po kitování použít rozstřik tímto:

http://www.airbrush-shop.cz/fotky20170/fotos/_vyr_26025085-1001-3ww-l.jpg

a po rozleštění to nepoznáš z 10 centimetrů. Je to přitom levná a velmi rychlá oprava. S metalízou kvůli nutnosti vrstvy krycího laku se to ale dělá hooodně blbě a štětečkovat se nedá vůbec. Takže nezbývá než stříkat klasickou pistolí, ale to už je minimálně na půl dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oťukání od kamínků se samozřejmě štětečkovat dá.

Náš airbrushák umí i metalízu rostříknout,že to nepoznáš,používá se spec.ředidlo,které naruší původní vrstvu laku a spojí se s lakem novým.A už jsem to tu psal,lakují se i pastelové barvy,takže ta tebou zmiňovaná výhoda platí jen u opravy štětcem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže jsem nakonec objednal metalízu. ALe teď váhám, jestli jsem zvolil správnou baru. Objednal jsem Modrou rally. Myslíte že jde barva změnit, když už byla objednávka odeslána a záloha zaplacena? Navíc bych chtěl doobjednat i větší liťáky a nechci se jít ptát do salonu jako uplný blbec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrá volba, barva i metalíza. měl jsem 2x obyč barva a 2x metalíza. 2x škoda, 2x seat a pokaždé byla metalíza neskutečně odolná proti poškození. na obyčejným laku je to kastrofa, pořád nějaký oděrky. sice se to líp opravuje, ale s metalízou jsem nepotřeboval opravovat nic. dokonce jednou jsem měl na metle na dveřích dost brutální čáru od vedle parkujícího auta a jenom jsem setřel jeho lak a na dveřích ani stopa po poškození.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta modrá je luxusní, ale jen na hatchbacku. Já mám kombi objednané AV reálu to vypadá celkem divně. Dost jinak než na fotce. Dám místo toho šedou metal. To byla moje druhá volba. Doufám že to půjde.

 

jasné, že to pôjde. Farbu môžeš meniť dlhšie než výbavu. Ja som menil z šedej metal na bielu :)

Editováno: , autor: Armyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...