Přejít na obsah

Tiptronic Problem zo spiatockou


SuperbTdi

Doporučené příspěvky

Zdravim Vas , 
Prihodila sa mi taka nestastna vec . 
Po vymazani chyby prevodovky : 
17125 - Torque Converter Clutch: Stuck OFF / No Power being transferred

P0741 - 35-10 - - - Intermittent

mi auto prestalo cuvat , sice nie uplne teraz len 2 sekundy potiahne a potom ako keby som vyradil , pred vymazanim chyby prevodovka radila bez problemov...

Stretli ste sa uz s niecim takym ? 

Dakujem za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj zde je z visu popis co bys mohl zkusit zkouknout

Informace o závadě: 17125
Popis: spojka pro premosteni menice - zadny prenos sily
Možné příčiny: nizka hladina naplne nebo silne znecisteni-netesnost-menic tociveho momentu vadny-ventil N94 a N218 vadne-odblokovani spojky vadne
Možné projevy:
Doporučený postup: kontrola naplne-kontrola tesnosti-ventilu N94 a N218-kontrola odblokovani spojky
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím , mam podobný problem , asi před rokem dělaná repase vymena oleje , a dnes jsem chtěl couvat do prudsiho kopce a nic :-) dopředu to jede normalne i do prudkého kopce , po rovině na zpátečku taky :-) ale přejet třeba nájezd do garáže bez rozjezdu nejde :-) , to je normální ? Asi ne co ? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, dik ted jsem v Rakousku a zjistil jsem to dnes při couvani do kopce tak doufám ze dojedu domu :-) tak to napojim na diagnostiku a zjistím chyby a pak napisu :-)

Tak maxi-k nediagnostikuje tiptronic :-( tak musím někam na vag :-)

Editováno: , autor: ZdeněkTr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bavil jsem se o tomto s klucinou co to dela a rikal ze pokud jsi vymazal chybu a prevodovka se znova nahravala do zakladniho nastaveni  a potom prestala radit tak tam mas nejakou netesnost v systemu to znamena vice variant. praskly kos, malo oleje. netesnost na mechatronice nebo vadnou civku. bohuzel jedina moznost jak to zjistit rozebrat soukoli a natlakovat mechatroniku.

 

diag jsi nacital komplet auto nebo jen prevodovku? chyba prevodovky muze byt ulozena jak v motoru tak i v abs jednotce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen připojím několikaletou zkušenost a zároveň připomenu, k čemu vlastně OBD diagnostika slouží:

Nejdříve se vyčte paměť závad, poté se vymění (opraví) vadná součástka, pak se znovu vyčte paměť závad a příslušná chyba smaže.

Vždy platí následující pravidlo: nemazat závady, aniž si člověk není jistý, co je to vlastně zač a proč se tam objevila. U převodovky toto platí tuplovaně

Dále: vymazáním paměti závad se auto nikdy nespraví, naopak vždy to akorát zkomplikuje další práci !

Není dobré často a mnohdy nesmyslně napojovat auto na diagnostiku a už vůbec ne opětovně promazávat paměť závad. Proč tedy lidi neustále napojují auto na diagnostiku a mažou závady, o kterých nic neví? PROTOŽE JSOU PROSTĚ DEBILNÍ !

Na to neexistuje jiná odpověď

A úplně nejhorší je maník alá "sousedovic Pepík Vomáčka" s čínským kabelem a VAGínou s crackem z "ULOŽ TO".

Taková kombinace jelito&noťas dokáže být pro auto velice nebezpečná

TAKŽE NEŽ ZAČNETE AUTO NAPOJOVAT NA DIAGNOSTIKU, MĚJTE JASNÝ CÍL, PROČ(závada, výmaz servisu, nakódování komponent, apod). NIKDY ZBYTEČNĚ NENAPOJOVAT NA DIAG A UŽ VŮBEC NEMAZAT CHYBY, O KTERÝCH NIC NEVÍTE, NEBO NEDOŠLO PŘED VÝMAZEM K OPRAVĚ

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

tak vypadá že je opraveno :-) bylo to ucpaným ventilkem na rozvaděči ,ale abych to vzal popořadě :-)

 

před asi 20 000km  převodovka přestala řadit , olej asi nebyl měněný nikdy předtím (cca 300000 km) jak jsem zjištoval

našel jsem opravaře , jelikož jsem z Trutnova tak nejblíž to bylo v polsku :-) asi 50 km Walbrzych snad nebude vadit kontakt http://www.skrzyniewalbrzych.pl/

dá se sním mluvit česko-polsko-anglicky :-)

poprvé mi měnil nějaký koš + hydroměnič +těsnění filt a olej a nevím co všechno :-) uplně všechno jsem mu nerozuměl :-) dostal jsem dvě nabídky na součástky, jedna verze 6 měsíců záruka a 60000km , druhá 12 měsíců a 90000 km záruka, ted po 6 měsících jsem si všiml té zpátečky tak jsem mu volal a říkal ať přijedu že na to koukne, v pondělí jsem mu to dal a ve středu volal že je to hotové,

byl to ucpaný rozvaděč,

vysvětlil mi že jak se do dělalo před tím, tak se snažil to vyčistit ale ty piliny z toho jak se před tím 300000km neměnil ojel tak se to ucpalo - tak jsem to alespon pochopil

ted vymenil olej filtr a těsnění a dal mi jiný rozvaděč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja ted u kamarada videl na stole rozebranyho tiptronika a muzu s klidem rict ze si to rozhodim doma sam. nic natom neni pokud mate manualni postup co kde povolit a jak nastavit. takze paradicka. ty lamely co jsou vevnitr se daj krasne zmerit a po sleze za par kacek  vymenit nebo pokud nejsou sjete na maderu vypodlozit. takze jakmile bude motorka ready a bratr me podpori v neprizni pocasi vozem jde supik na spalky a prevodovka ven. do te doby dokut jsem to nevidel u kamarada jak vse funguje a rozebira se tak jsem se toho bal ale ted kdyz jsem to vse ohmatal tak se tolik nebojim. a oproti tem 30 tisicum co cheji v servise kde nevite co vse vam vymeni tak radeji dam zkusim stesti doma na koleni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-) hovy hydromenič SACH 8974,7 , sada těsnění či co 8012,- , koš D/G 6/4 ZF 2692,- , filtr original 1599,- , olej 8 L 3205,- , práce 3846,- celkem 28333,- záruka 12 měsíců

levnější sada hydroměnič 5448,- sada těsnění 5128,- koš D/G 6/4 FZ 2692,- , olej 8L 3205,- , filtr 769,- , práce 3846,- celkem 21089,- záruka 6 měsícu

ted rozebíral znova převodovku, čistil, měnil ojel, filtr a těsnění za to chtěl 650 zl - 4095,- kč a za ten rozvaděč 1500 zl - 9450,- záruka 12 měsíců

přijde mi že s ním je dobrá dohoda , tvrdil že dělal 5 let v Anglii převodovky tak ví co dělá :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZdeněkTr uf no pekny ceny jako. ty delas ve zlatem dole ? :D :d :D

 

SUP1 mno pujdu protoze abych nekomu daval 5130 zato ze me sunda a nahodi prevodovku me prijde jako totalni kravina a to je navc bez daneho dilu a vseho kolem mno a jeste bych zapomel ze bez tohoto neuzna zaruku na prevodovku takze urcite je pro me lepsi nakoupit dily na ktere dostanu latu 24 mesicu :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-) :-) mluvil jsem z borcem v Mladé Boleslavi :-) ted si nevzpomenu na jmého a ten řekl 45000,- bez DPH za repasovanou bez toho hydromenice a rozvadeče, bez náplně a bez práce :-) takže to by bylo tak asi 80000 :-) pak jsem našel borce co tomu asi fakt těžce rozumí je to slovák a hodně píše na dieselpower foru ale ten řekl cca 1500,- EUR minimum  taky bez hydroměniče a rozvaděče :-) takže polák za 21000,- vyšlo nejlépe :-)

 

ceny to jsou palby :-) to jo :-)

 

já ti taky přeju at ti to jde :-) snad příště nebude ale kdyby tak rád příště klidně pojedu za tebou :-) :-)

 

jo jo Honzo foť foť, mrzí mě že jsem neměl čas tam s nim být jak to dělá :-(

Editováno: , autor: ZdeněkTr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...
V 5. 6. 2015 na 19:26, JanSuperb napsal:

ahoj zde je z visu popis co bys mohl zkusit zkouknout

Informace o závadě: 17125
Popis: spojka pro premosteni menice - zadny prenos sily
Možné příčiny: nizka hladina naplne nebo silne znecisteni-netesnost-menic tociveho momentu vadny-ventil N94 a N218 vadne-odblokovani spojky vadne
Možné projevy:
Doporučený postup: kontrola naplne-kontrola tesnosti-ventilu N94 a N218-kontrola odblokovani spojky
 

Dobrý 3 mam podobny problem s převodovkou, dokážete ji opravit? Odkud jste? 

20221022_194618.jpg

20221022_194348.jpg

20221022_194210.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...