Přejít na obsah

Denní svícení LED v mlhovkách


Kucis

Doporučené příspěvky

Dnes jsem u něj koupil poslední pár za tuhle cenu. Nepátral jsem kde je koupil ale i ostatní díly má za slušné ceny.

No viděl jsem už mlhovky z nějaké prototypové série s matným rámečkem paraboly, evidentně dodatečně nalakované matným sprejem. Sám jsem dokonce jednu koupil z S-bazaru a byl to hnus.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to tak někdo těžký život. Najel jsem za posledních 50 roků přes dva miliony kilometrů po různých Evropských i jiných silnicích a ještě dnes jsou státy kde se ve dne nesvítí a jiné kde se už nesvítí, nikomu to nevadilo dříve i u nás, tak myslím že je to na každém jak se s tím vyrovná, a jestli je nejmenší výška instalace 25 centimetrů, tak to Rapid s 28 splní. Kdo na složité křižovatce nevidí auto co třeba vůbec nesvítí, tak by asi měl kouknout po jiné zábavě nebo zaměstnání kde se nemusí řídit motorové vozidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to tak někdo těžký život. Najel jsem za posledních 50 roků přes dva miliony kilometrů po různých Evropských i jiných silnicích a ještě dnes jsou státy kde se ve dne nesvítí a jiné kde se už nesvítí, nikomu to nevadilo dříve i u nás, tak myslím že je to na každém jak se s tím vyrovná, a jestli je nejmenší výška instalace 25 centimetrů, tak to Rapid s 28 splní. Kdo na složité křižovatce nevidí auto co třeba vůbec nesvítí, tak by asi měl kouknout po jiné zábavě nebo zaměstnání kde se nemusí řídit motorové vozidlo.

 

Tak ono je nevidět a nevidět. Pokud všichni svítí a jeden nesvítí nebo svítí méně/špatně tak prostě vidět není. Já jsem jednoznačně pro svícení, protože v zemích kde se nesvítí, tak přesně dochází k tomu, že část aut svítí a logicky jsou o to méně vidět ti co nesvítí.

 

Ono ani nejde o to, že by dotyčný to auto neviděl, ale když svítí tak to auto je daleko dříve rozpoznatelné. Příklad může být při předjíždění, kde auto které v protisměru svítí vidím na daleko větší vzdálenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přes den snad auto v protisměru vidíš i kdyby nesvítilo ne...

 

Ano, to je ten problém. My se nebavíme o ideálních podmínkách... ale o reálném provozu!

 

Ve většině případů jezdíme oslnění, v dešti, za šera, pod mrakem, v oparu, v mlze, atd atd... a ty ideální podmínky jsou mizivé procento z celkového nájezdu.

 

Stačí se podívat na to, že hromada lidí neumí včas zapnout potkávací světla, nemít denní tak jezdí úplně bez světel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím,

někdo tady psal proč teď dávají denní svícení do mlhovek a proč to nedají do hlavních světlometů. Důvod je prostý. Pokud budete chtít upravit něco na hlavním světlometu, tak za to ve Valeu vypláznete "půl miliardy" a budete muset vyrábět další verze těchto náročnějších světlometů. Ale pokud s tím zadřete výrobce na Slovensku, bude to stát o mnoho míň, maj to dobře spočítaný. Je bez debat že je lepší mít denní v hlavním světle, ale důležitější je aby to bylo a co nejmíň stálo.

Jinak co se týká mlhovek, tak si myslím, že nejhezčí je černá bez DRL, dle mého je zbytečné hrabat do něčeho co funguje a zapojovat DRL v mlhovkách, na víc to vypadá nehezky. Ale jinak klobouk dolů za návod jak to namontovat. Fakt ale je, že ta žárovka je velmi drahá.

Co se týká seřízení mlhovky po výměně celého dílu (ne jen žárovky), tak ty chodí z výroby už seřízené a po montáži na auto se kontroluje jejich nastavení. Takže minimálně kontrola nastavení výšky je na místě.

Dále se tady řešila barva auta jak je vidět bez světel a s denním, můžu Vám říct, že i kvůli bezpečnosti jsem si vybral barvu takovou jakou mám, na víc se mi líbi. Ale jestli je auto vidět víc, nebo míň je úplně jedno moje zkušenost je, že mě stejně skoro všichni přehlíží. Sousta lidí mi řekla, "S takovou barvou tě aspoň nikdo nepřehlídne" ovšem opak je pravdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...