Přejít na obsah

Smartlink / Android Auto / Apple Carplay


VojtěchPraha

Doporučené příspěvky

Tak tady vyhodnotím závěr víkendové sondování problému. Vypadá to, že havrosh měl pravdu - je to o skupinách. Bohužel nebyl čas a nepodařilo se mi odhalit pravidlo, jakým rádio čte kontakty z telefonu. Jen vím, že někoho stačilo přidat do skupiny všechny kontakty (u samsung S6 - moje kontakty) někoho naopak odebrat a najednou rádio načítalo třeba 63/63 kontaktů. V každém případě je problém ve skupinách. Samsung S4 stávající strukturu předal bez problémů rádiu, bohužel S6 ne. Nejspíš to bude verzí androidu, kde mi bylo přímo na helpdesku samsungu sděleno, že nová verze androidu má jiné bezpečnostní protokoly pro komunikaci a sdílení. Prostě ne vždy je novější lepší, alespoň pro běžného uživatele. Nejspíš mě čeká zrušení všech skupin a testování. Snad to načte vše. Ale dík havroshi

Editováno: , autor: paveldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NZ.

Jeste jsem zkousel s S7 edge a tam se me kontakty synchronizovaly stejne jako u Nexus 6P. Jeste me napadlo, nemas nejaky konktat clenem vice skupin? Management kontaktu delas v telefonu nebo pres web UI? Samsung ma vlastni aplikaci na spravu konkatu, jinou nez je v ASOP, mozna i tam muze byt problem.  zari bych mel mit k dispozici Note 7, tak zkusim otestovat na tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano - některé kontakty mám ve více skupinách - je to struktura, kterou sebou "táhnu" asi 7 let a prošla 6 telefony. Zrušení všech skupin a "znovuzačlenění" jí vůbec neuškodí. Management kontaktů dělám pouze v telefonu, nebo pomocí google účtu v PC - kde mám plnou synchronizaci. Nic od samsungu nepoužívám. Výběr zobrazení kontaktů v telefonu - pouze google účet. Už jsem skupiny zrušil všechny jen nemám jak vyzkoušet - s autem mi ujela žena :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Je třeba rozlišit MirrorLink a Android auto.

Sygic CN jede jen pod ML. GMaps jen pod Android Auto. To ale nejspíše nemáš nainstalováno. Stáhni pro S06 verzi arm64 zde  https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-0-642-release/

Tato verze AA jede už i bez připojení k autu, takže si s tím můžeš pohrát i doma. V autě je pak třeba myslím mít zapnuto BT, v mobilu BT, GPS a DATA. Pak se to jen připojí přes usb kabel.

 

 

S tím Sygicem mám podobné problémy jako ty. Sice to mluví, ale blbě. Někdy chybí začátek věty, dnes se to kompletně zblblo. Má to fungovat tak, že se ztiší rádio, řekne oznámení a rádio se vrátí na původní hodnotu. Mi se rádio ale najednou ztišilo a zůstalo to tiché ať bylo hlášení či ne..

Těžko říct, kde je chyba, ale podle mne v tom Sygicu, že neztiší rádio včas a pal při několika rychlých hlášeních za sebou si poplete zda má hrát rádio či ne.

Tvoje chyby by s tím mohla souviset. Asi nějaká nekompatibilita ML.

AA jede zdáse mnohem spolehlivěji, jen grafika GMaps stojí za prd, nejsou vidět cesty, není možné si uložit Oblíbené body, neukazuje rychlost apod. Ale dobře funguje hlasové zadávání.

ML a SCN je u mne drahé nespolehlivé řešení. AA a Gmaps a Spotify funguje zdá se spolehlivě a zdarma s omezeními v designu GMaps.

Řeší se to i tady 

 

http://forum.skodahome.cz/topic/134836-android-auto-mirrorlink-podporovaná-zařízení/?page=3&_fromLogout=1

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim,

precital som kompletne cele vlakno ale nedozvedel som sa ci ide nejako do mojho bolera funkcia mirrolink/smartlink... 

Mam bolero ale nemam v menu tuto ikonku... Ide to nejako dodatocne nahrat ale priplatit aby to tam dali ?? 

 

Bral som skladove vozidlo a pisali ze obsahuje mirorrlink a bohuzial nemam ho tam... 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
před 2 minutami, bojler napsal:

Muzes si koupit co chces a stejne to do deset let stareho auta nenacpes jiank nez pres neznackove radio.

Velmi by ma zaujmalo preco? co zacali pouzivat dake senzori navise ktore ked su neni pripojene tak radio bude bloknute, alebo to je len preto ze dakto povedal ze je to auto stare?

Totiz ked som si pozeral tak novsie radia by mali pasovat, neviem ci uplne vsetky, preto sa tu pitam ci treba mat ine HW okrem autoradia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochop jednu věc.nejde o to,jestli bude fyzicky pasovat,ale o komunikaci.

Dnešní rádia komunikují po jiných protokolech,který ty v autě nemáš a mít nebudeš.Tímhle bych to ukončil.

Nejlepší volba bude pro tebe koupit kvalitní rádio s androidem nebo jiným OS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK len odpovedam ludom ktorym ta sprava ma byt venovana. A srry je to moje prve auto takze si hned nekupim auto z vyrobnej linky aby som ho zlikvidoval.

Skuste to pochopit a ano mam zaujem o Android auto lebo ho pouzivam zatial na tablete cez jednu apku z XDA ale predsa som dufal ze dajak pojde dat original autoradio od skody co to bude podporovat, kvoli dizajnu a hlavne jednoduchosti. Ale co uz, nevadi...

A cosby ja to chapem co znamena ze pouzivaju iny protokol alebo typ komunikacie len ma zaujmalo ci su tie veci spolu natvrdo podmienene alebo sa to da aj bez toho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@matoR ver tomu co rika @cosby opravdu tomu rozumi a vi o cem mluvi a kdyz rekne ze to nejde, tak to opravdu nejde...

 

Mas vlastne 2 reseni:

 1) aftermarket radio - ma vse co potrebuje v sobe a nespoleha se na sdilene komponenty auta

 2) koupit si Bolero + 99,8% Octavie MK2013+ a ze stare Octavky si predelej vonavej stromecek a smetacek na snih

 

PS: mam 10 let starou zakladni desku, muzu si koupit posledni Core i7 Kaby Lake??? Nemuzu, je to uplne neco jineho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A navyše, Android Auto je podľa mňa dosť odveci, strašne osekané.. mal som to raz spustené a o ničom, fungujú asi dve aplikácie - z navigácie len Google Maps a potom hudobné služby typu Spotify. Určite by som radšej volil samostatné rádio s Androidom ako bolo navrhované vyššie, kde by si si mohol stiahnuť aj iné aplikácie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, 

 

pročital jsem několik vláken a raději se zeptám než koupit něco co mi bude k ničemu.

 

Mám: Swing

 

Chci: CarPlay, zobrazení park. senzorů, rozumná cena

 

Možnosti, pokud jsem dobře pochopil:

 

Bolero: Nemá sice navigaci (nevadí), ale neumí senzory (vadí), takže nechci.

Amundsen: Dle všeho je to co chci, ale už nevím zda 310 nebo 315 a zda záleží na roku výroby

Kolumbus: Byl by nejlepší, ale zase je dost drahý

 

Neoriginální: např. Pioneer, ten umí CarPlay ale zase prý neumí senzory

 

Může mi prosím někdo poradit? Moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...