Přejít na obsah

Smartlink / Android Auto / Apple Carplay


VojtěchPraha

Doporučené příspěvky

No já bych se k externí (případně Columbusu) už nikdy nevrátil, největší přínos Bolera se SmartLinkem vidím v AndroidAuto, popřípadě Apple CarPlay. Telefon máš vždy u sebe, takže žádný další přístroj, máš online mapy včetně dopravní situace a možnost kdykoliv použít infotainment (tj žádné schovávání telefonu někde pod volantem), k prostředí AndroidAuto (popř CarPlay), online. Už žádné importy POI, zjišťování objížděk, uzavírek, shánění aktualizací map atd ...

 

A myslím, že nářky na online/offline (kvůli datům) jsou dnes po EU skoro offtopic, a osobně snad neznám nikoho kdo by tahal vlastní auto někam mimo EU.

 

Jedinou možnou nevýhodu vidím při použití v místech, kde není žádný signál, těch se ale už tolik dneska také nenajde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi máte v CZ lepších operátorov. Ja keď som posledne do HR vyrazil so zapnutým internetom, minul som si limit na dáta za jediný deň (80e).

Rovnako však môže samotný mobil pricapit na sklo, stále je to v lepšom zornom poli a káble k nemu musí ťahať tak či tak. Navyše je úplne jedno, aký mobil človek má a nerieši kompatibilitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepsi operatory ani ne, ale vzdy si muzes cca za 10e koupit sim v dane zemi, kde budes jezdit. Dneska uz i na predplacenych byva x set mega na datove prenosy. Resil jsem to takhle v Italii a Nemecku, i kdyz tyhle smart serepetcky v aute nemam. Naviguju se telefonem pricuclym na prednim skle a holt z nej mam snuru do 12v. O estetiku mi nejde ;-)

EDIT: stejne s win phone by si tohle auto asi nerozumnelo... jinak mam taky HERE maps, stazene vybrane oblasti offline. Myslim, ze online info si to stahuje jen na zacatku, kdyz se propocitava trasa a pak uz ne. Takze telefon pak prepnu do airplane modu, kdyz nechci aby to tahalo nejaka data navic. Nejsem si jisty, jak je to ale s asistovanou gps, jestli v aiprlane modu prejde jen na ciste gps, nebo jestli i presto komunikuje s btskama...

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja vim, ze i tohle reseni ma trhliny...  :kol-32:

Vyplati se to, kdyz jsi nekde delsi dobu. Na prejezd holt aktualni mapu offline a vypnout datove prenosy v roamingu. 

Ono asi taky zalezi, jak je ta navigacni aplikace "chytra" a co vsechno si je schopna stahnout. Napriklad ted o vikendu v Nemecku o umleitung nemela ani anung a to jsem to mel online, takze prijde na to... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak s tebou souhlasim v tom, ze mobil si muzu pricucnout tam, kde mi to nejvic vyhovuje. Sice jsem chvili litoval, ze to nema integrovanou navigaci, ale zjistil jsem, ze ten display je stejne uz moc z mojeho zorneho uhlu, takze musim otocit hlavu se chci podivat treba co mi hraje. Telefon mam tak, ze mi staci jen mrknout ocima a vidim, jak asi ostra bude zakruta ke ktere se blizim nebo kolik muzu jet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam na stalo pricucnuty drzak NAVI vlevo u sloupku, Kabel protazeny do leveho boku palubovky a dal pod volantem k zapalovaci. Navi mam furt v aute v kastliku. Jen ji kdyz potrebuji dam do drzaku. Za 4tis. s dozivotni aktualizaci.

Naprosta pohodicka. zadny hnus kabel pres palubovku.  Navi v telefonu mi vadi z techto duvodu : Zere mi to baterku, Bud muzu volat nebo navigovat, nemuzu cist za jizdy SMSky a emaily. pripdane na ne reagovat. Proste me navi v telefonu omezuje pri manipulaci s telefonem.

A i kdybych to mel pres radio, tak uprimne je to dost v blbym zornym poli. Columbus a Amundsen nezkutecne draha zalezitost, Navi pres smartlink, nejista zalezitost, Funguje za jizdy jen se spesl Sygic Car, nebo online od googlu.

To uz bych si radsi koupil nejaky druhy shit smartphone jen na navi do auta, kam bych si nahral nejakou offline navigaci. a pripadne bych pak mohl jeste ten telefon vyuzit kdyby se s mym vlastnim founem neco stalo.

Jako nouzovka je navi v mobilu dobra a rychla vec. Ale pokud cestuji casto a casto vyuzivam navi, tak za mne navi v mobilu NE.

post-79848-0-61159300-1441123467_thumb.j

post-79848-0-01265900-1441123474_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Např u AndroidAuto musíš být připojen kabelem, takže baterka v pohodě, telefon odložíš dole, dají se koupit krátké kabely, takže nikde nic nepřekáží. Při použití AndroidAuto lze pořád volat z volantu, či ze samotného prostředí na Boleru, sms se dají teoreticky číst a psát přímo v Boleru i při aktivním AndroidAuto a zapnuté navi.

 

V režimu AndroidAuto je tel v takovém tom auto režimu (záleží na modelu a romce), takže třeba neupozorňuje na maily apod, ale i to se dá obejít. Já raději na maily, popřípadě SMS či nějaké messengery v autě nereaguju za jízdy, max na dlouhém semaforu, popřípadě v zácpě, a to si na to vezmu raději stejně tablet, je to rychlejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje, ted je to i o to lepsi ze se pres BT telefon vcetne sms premisti treba do bolera. Ale treba ja, proste radeji pri sms, volani ci sms to radsi delam na founu a potrebuji cist maily. Chapu ze jsou to veci co by se za jizdy delat nemeli, ale ja to delam. Jasne je to cele o tom co cloveku vyhovuje a jak danou vec potrebuje pouzivat. Pro mne je auto vcetne telefonu kancelar, pro mne je neprijatelny mit telefon celou cestu v drzaku se spustenou navigaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V režimu AndroidAuto je tel v takovém tom auto režimu (záleží na modelu a romce), takže třeba neupozorňuje na maily apod, ale i to se dá obejít. Já raději na maily, popřípadě SMS či nějaké messengery v autě nereaguju za jízdy, max na dlouhém semaforu, popřípadě v zácpě, a to si na to vezmu raději stejně tablet, je to rychlejší.

Zkus kouknout do nastavení telefonu. Někde v notifikacích by jsi měl zaškrtnout, že Android auto má přístup k notifikacím. U mé Z2 s Android 5.1 to je, každopádně netuším jak je to u jiných zařízeních či verzích androidu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Prosím o úplně blbuvzdornou radu. V úterý jsem si přebíral Fabii III. Naivně jsem si myslel, že mi bude fungovat Android Auto a ačkoli teď ještě nemám telefon, který by to podporoval tak jsem měl za to že tu položku najdu někde v menu. Zkoušel jsem připojit kamarádovu Xperii Z3 a nic se nedělo :)

V menu se nikde nic neobjevuje a nic se neděje...

 

Aby android auto fungovalo tak musím mít v autě SmartLink nebo MirrorLink nebo jinou technologii? Mám teď trochu pocit, že jsem si tu kofiguraci úplně zvoral ... :-/

 

Díky moc za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto som riesil s predajcom - moj pripad bol ale objednany mirrolink ked bol este dostupny - medzitym ho v MY2016 dali prec a nahradili smartlinkom - podla mojich informacii nove Bolera maju smartlink HW vsetky ale funkcia smartlink je nasledne spristupnena v CR za poplatok, na SK momentalne vobec a v mojom pripade kedze som mal v konfiguracii mirrorlink tak budem mat priamo smartlink. teda z toho mi vychadza ze to treba iba SW spristupnit v menu autoradia za poplatok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen pro úplnost. Dle technika z ŠA odpovědného za Infoteiment:

 

Kdo má teď MirrorLink a stáhne aplikaci AndroidAuto z internetu tak mu to jede bez problému (Pokud to podporuje telefon, ML ver. 1.1)

 

Kdo jako já šetřil a nic si tam nedal a má nový modelový rok tak musí čekat až Google oficialně povolí pro český trh distribuci licencí a tu lze potom dokoupit. Toto ale není v kompetenci ŠA a proto netuší jestli to bude za týden nebo za půl roku. Pro Google jsme jako trh velmi nezajímavý a tak je to dost ve hvězdách. Technologicky ale jsou vozy na to připraveny.

 

Možná tedy nějáká chytrá hlava najde způsob jak to tam nalít dříve. To je ale trochu mimo moje zkušenosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...