Přejít na obsah

Smartlink / Android Auto / Apple Carplay


VojtěchPraha

Doporučené příspěvky

Je pravda, promiň, že když jsem to teď řešili bylo to většinou v Octavii tak tam bylo napsáno že za 3300 si můžeš koupit aktivační kód. To tam měl technik uvedené a ukazoval nám to. Takže u Fabie to ještě asi nemusí být.

Editováno: , autor: Hkubes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady ještě písemné vyjádření od Škody:

 

Android Auto je součástí platformy SmartLink, která však v současné době ještě není oficiálně spuštěna a podporována. Rozhodnutí
o datu spuštění leží na společnostech Apple a Google jako dodavatelích součástí řešení SmartLink. Funkcionalita bude plně
dostupná tehdy, až výrobci a dodavatelé technologie SmartLink uvolní všechny potřebné aplikace a součásti. Ve vozidlech ŠKODA
nyní může dojít ke dvěma variantám – pokud zakoupíte SmartLink do konfigurace vozidla, máte jej ve voze aktivní a můžete
využívat funkcionalitu MirrorLink, která je jednou ze tří komponent a je vyvíjená ve spolupráci se společnosti ŠKODA a
konsorciem CCC (dodavatelem MirrorLink). Pokud si SmartLink nedáte do vstupní konfigurace Vašeho vozidla, lze jej v budoucnu
aktivovat pouze licencí, která však v prodeji nebude dříve, dokud SmartLink nebude oficiálně odhalen pro český trh a z toho
důvodu tak nelze do této doby využívat ani MirrorLink. Doufám, že jsme Vám to vysvětlili srozumitelně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak tady ještě písemné vyjádření od Škody:

 

Android Auto je součástí platformy SmartLink, která však v současné době ještě není oficiálně spuštěna a podporována. Rozhodnutí

o datu spuštění leží na společnostech Apple a Google jako dodavatelích součástí řešení SmartLink. Funkcionalita bude plně

dostupná tehdy, až výrobci a dodavatelé technologie SmartLink uvolní všechny potřebné aplikace a součásti. Ve vozidlech ŠKODA

nyní může dojít ke dvěma variantám – pokud zakoupíte SmartLink do konfigurace vozidla, máte jej ve voze aktivní a můžete

využívat funkcionalitu MirrorLink, která je jednou ze tří komponent a je vyvíjená ve spolupráci se společnosti ŠKODA a

konsorciem CCC (dodavatelem MirrorLink). Pokud si SmartLink nedáte do vstupní konfigurace Vašeho vozidla, lze jej v budoucnu

aktivovat pouze licencí, která však v prodeji nebude dříve, dokud SmartLink nebude oficiálně odhalen pro český trh a z toho

důvodu tak nelze do této doby využívat ani MirrorLink. Doufám, že jsme Vám to vysvětlili srozumitelně. 

tak len dufam, ze smartlink bude aj na SVK !! lebo som si myslel, ze moje bolero s mirrorlink sa nebude dat nijako upgradovat na smrtlink. auto som mal vyrobene v maji a potom to zmenili vsetko =/ uz len pockat ci to bude aj na SVK. skoda ze sme zaostalejsi ako vy =/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes mi v telefonu přistála aktualizace Google Mapy 9.17.1. Umožňuje uložit do paměti zvolené oblasti. Na rozdíl od minulých verzí s nimi umí plnohodnotně pracovat. Tedy můžete vyhledávat objekty, zjišťovat o nich základní informace, plánovat trasy a navigovat se zcela offline. Uložené části mapy se automaticky aktualizují jednou za dva týdny přes wifi.

Takže ti z vás, kteří se pořád ještě trápí s Mirrorlinkem, mají k dispozici plnohodnotnou offline navigaci za moji oblíbenou cenu, tedy zdarma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mam svoji novou sluzebni OIII teprve 4 dny, takze jsem jeste nemel uplne moznost pohrat si se vsim...kazdopadne dneska jsem zkousel se svym telefonem Samsung Galaxy Grand Prime, jak si porozumi se Smart Link, pricemz na svuj telefon jsem si donahral z apkmirror tuto verzi Android Auto a mam nasledujici poznatky:

  • propojeni s Bolerem vcelku komplikovane, asi na po treti teprve proslo - navic jsem musel mit zapnuty developer mode, jinak nebyl telefon systemem vubec rozpoznan
  • jakmile vypnu developer mode, telefon ve Smart Link rozhrani neni vubec rozpoznan
  • celkove prostredi android auto na displeji Bolera vcelku dosti tezkopadny, jakoby zabrzdeny...nevim, zda je telefon malo vykonny anebo slo o kratkodobou indispozici, ale google maps pusobily dosti zpomalene...

Dnes zkouseno jen na rychlo pri stani, zitra zkusim pri ceste do prace, zda je to lepsi... Kazdopadne timto potvrzuji, ze i telefony bez MirrorLink mohou se Smart Link spolupracovat...navic zejmena projektu android auto prorokuji super budoucnost, neb uz ted z toho čpí, ze to delali panove z branze, kteri nad tim premysleli....

 

Inu uvidime, jak se to bude zlepsovat... ;-)

Editováno: , autor: xkovi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aplikace Android Auto je zřejmě automaticky ukončovaná systémem. V oficiální instalaci by to mohlo být jinak. Zatím mi funguje tento postup:

Na telefonu spustit Android Auto a nechat ho na obrazovce.

Připojit kabel a počkat, až se vše propojí.

Pokud nejste v menu Smartlink, jde to automaticky. Pokud jste, musíte zvolit váš telefon a dát připojit.

To může trvat půl minuty až minutu.

Při dodržení tohoto jednoduchého postupu je vše bez problémů. Jo a nezapomeňte, že váš telefon nesmí být připojený přes wifi k autu. Pak jste bez internetu.

S poslední aktualizací aplikace se mi na obrazovce ukazuje vedle síly signálu i typ připojení. Zřejmě na tom opravdu pracují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevím, sednu do auta, připojím telefon, zmáčknu startovací tlačítko a než se vymotám z parkoviště, tak v menu mám namísto SmartLink ikony ikonu AndroidAuto a jedu.

 

Opravdu to umí telefonu zatopit, já zkoušel Nexus 5,6,5X tam je to celkem v pohodě, dobře mi jede i LG FlexII a G4.

Problémy jsem měl velké se Samsungem - S4, S4 mini, S5, S6 - hodně pomohlo hodit tam čisté ROMky, ne ty jejich omalovánky, jinak se mi to děsně sekalo, padalo a bylo sotva použitelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro me je teda uspesne spusteni Android Auto porod...zpravidla jedno pripojeni po restartu telefonu projde, pote uz nikoli...v menu smart link sice vidim svuj telefon, ale jeho vyberu se to pokousi stridave ML a pak AA, kolikrat se na sekundu AA na telefonu spusti a hned zas vypadne...

 

Aplikace jako takova je zajimava, ale na mem telefonu ji tedy spustit resp. ve spojeni s autem, to je vazne porod :-( Mozna Samsungy (mam Galaxy Grand Prime s Android 5.0.2) s AA opravdu maji problem...mam cistou Samsung ROM, akorat root a Xposed...

 

Jinak aplikaci mam zatim tu posledni verzi 1.4.096052 a na obrazovce Bolera tedy vidim jen signal telefonu a ikonu baterie...typ pripojeni nikoli anebo jsem si nevsiml :-). Kazdopadne jeste resim, zda signal GPS, kdyz mam telefon dole u radici paky v te "šachtě", kde by mel mit lepsi signal, je taky lepsi anebo naopak pro GPS by bylo vhodnejsi jine ulozeni telefonu...mate nekdo zkusenost, merili jste treba silu signalu GPS?

Editováno: , autor: xkovi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravim pani

 

Ide vam niekomu na android auto spustit Waze aj za jazdy? Mne sice spustit ide, ale akonahle sa pohnem, tak mi to vypise hlasku, ze pocas jazdy nie je mozne danu aplikaciu pouzivat.
A este som sa chcel spytat na Wifi, ze ci je vo fabii wifi a ako sa k nej da pripojit?
Lebo som to vcera skusal, dal som na mobile vyhladat wifi siete a nic mi nenaslo.

 

Dakujem za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska zkoušen Smartlink. Telefon Samsung S5, android 5.0, MirrorLink 1.1. Někdy se telefon spojil hned někdy na druhý pokus, ale fungovalo to. Bohužel nabídky spustitelných aplikací omezena. Od škodovky jen MFA Pro a ŠKODA Drive. Ještě jsem stáhnul zkušební verzi Sygicu a ten běhal taky. 

v mojom prípade sa jedná o tie isté podmienky ako u teba, ale mne po rozjazde autom vypíše hlášku, že počas jazdy je aplikácia nedostupná... Zvuková/hlasová navigácia apky Sygic ale naďalej funguje. Moja otázka na teba je, funguje ti to aj po rozjazde? Ďakujem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, u Google Map můžeš uložit části mapy jako offline. Navíc pokud navolíš trasu doma na WiFi, tak dál tě bude navigovat i bez přístupu k datům. Akorát ti nepřeplánuje trasu, jestliže nebude ta část uložená jako offline. Každopádně spotřeba dat pro navigaci je minimální a v tuzemsku by ses měl vejít s přehledem do nějakého normálního paušálu. V roamingu pojedeš buď na offline, případně si zaplatíš denní balíček za pár desítek korun. Projdi si tarify.

 

Rozhodně doporučuji být online, protože jen tak využiješ rychlou reakci na změnu provozu. Například jednou týdně jezdím večer ve špičce v Praze z Hostivaře na Staré Město. Pokaždé mi to dá podle provozu jinou trasu a občas během jízdy pošle jinudy, protože dopravní situace se změnila. Ještě jsem se nezasekl v zácpě.

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, u Google Map můžeš uložit části mapy jako offline. Navíc pokud navolíš trasu doma na WiFi, tak dál tě bude navigovat i bez přístupu k datům. Akorát ti nepřeplánuje trasu, jestliže nebude ta část uložená jako offline. Každopádně spotřeba dat pro navigaci je minimální a v tuzemsku by ses měl vejít s přehledem do nějakého normálního paušálu. V roamingu pojedeš buď na offline, případně si zaplatíš denní balíček za pár desítek korun. Projdi si tarify.

 

Rozhodně doporučuji být online, protože jen tak využiješ rychlou reakci na změnu provozu. Například jednou týdně jezdím večer ve špičce v Praze z Hostivaře na Staré Město. Pokaždé mi to dá podle provozu jinou trasu a občas během jízdy pošle jinudy, protože dopravní situace se změnila. Ještě jsem se nezasekl v zácpě.

Ďakujem za radu, v takom prípade sa uplne vykašlem na možnosť Sygicu CN a budem používať Android auto s použitím Google maps. Proste pecka. Ušetril som a zároveň čo je v tejto dobe lepšie ako google maps?! :-) Ešte raz ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...