Přejít na obsah

DX + zesilovač Magnat - zapojení, schéma instalace


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

mám dotaz, dostal jsem zesilovač magnat xcite 560 - viz foto a rád bych si do auta dal nějaký woofer. Mám v Superbu original DX a chci ho tam nechat /líbí se mi vizuálně a chci origo rádnio v autě/. Samozřejmě origo repro vpředu i vzadu. Kudy natáhnout kabely od baterky vím, co ale nevím, je jak se signálem z rádia a repro - poradil by mi někdo, jak to zapojit co nejlépe, aby to rozumně hrálo a o jakém výkonu si mám sehnat woofer? Výhledově bych chtěl vyměnit i reproduktory ve dveřích, ale na to teď nebudou finance, to až v zimě / na jaře. Jde mi o kvalitu hudby, ne o to, aby to řvalo a dunělo jako u kolotočů :-)

Díky za zodpovězení dotazů.

post-93924-0-22739200-1434030974_thumb.j

post-93924-0-03624900-1434030976_thumb.j

post-93924-0-85160700-1434030977_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začal bych spíše jinak.

Pokud chceš zachovat DX, tak začni u repro ve dveřích a pak teprve eventuelně nějaký sub

Nějaké rady ohledně výměny repro jsem tu už psal, i nějaké inspirace k zakoupení v ostatních sekcích Autohifi

Ten Magnat by měl ještě něco dát, je to poctivé železo, ale na sub se nehodí., resp. může být, ale nic velkého

 

Pokud ale vyloženě toužíš po basáku, tak jednoduše zapoj na repro v zadních dveřích toto:

http://www.conrad.cz/adapter-high-low-level-sinuslive-hl-406.k379106, natáhni napájecí kabely z akumulátoru do zesíku, z měniče v kufru si vytáhni budící napětí zesíku REM (sepne po zapnutí radia) a hotovo.

Velice rychlá montáž a není co zkazit

Sub k tomuto zesíku max 150W RMS. Zapojit do můstku na dva kanály.

Zbylé dva kanály můžeš použít na zesílení předních dveří

Nečekej ale zázraky

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK super, takže repro v předních dveřích vyměnit za kvalitnější a napojit na zesík, zadní repro nechat a napojit ten adaptér (jeden na oboje zadní repra? Napojit někde za rádiem? co přesně to udělá?). Do kufru subwoofer a zmůstkovat. Tak by to šlo. Nechci žádný kolotoče, spíš trošku vylepšit hudbu co tam je s rozumnými náklady, když už mám ten zesík.

Díky za informaci!

Editováno: , autor: Jirka.Mayrich
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...