Přejít na obsah

OII FL ukradena 10.6.2015


Martingeff

Doporučené příspěvky

Klíčky má oba i doklady měl doma - to je jediné co mu zůstalo. :kol-27:

Je fakt, že na zapadlé vesničce má zloděj na krádež klid.

Nikdo se tam po nocích necourá po ulici a on může v klidu "pracovat"..... :kol-142:

On měl auto taky 3m od okna baráku a taky mají velkého psa, ale ten štěká i na kočky tak už na to nereagují ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doma jsou 2 pesani, kteří slyší ježka na 100 metrů a kvůli každé kravině letí ven a štěkají. Tentokrát si vesele chrupkali doma.... Já přijel o půl jedné ráno domů a ve 4 hodiny už bylo auto v tahu.... A já se probudil až v 11.... Večer jsem stihnul ještě natankovat plnou, byl jsem unavenej, v kastlu hodinky za pár tisíc, v kufru nový svetr, gumy nové.....

Museli mít z toho auta radost.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že měl oba klíče ještě nic neznamená. Je ale dost pravděpodobné, že to byl někdo místní. Zkuste se do toho vžít - zapadlá ulička - tak v první řadě musíš vědět, že tam to auto je - to znamená, že to máš vyčíhnuté - jinými slovy musíš se tam nějak motat a nikdy nevíš, kdo se zrovna dívá z okna. Pak tě tam také musí někdo dovézt... Nejsem z vesnice, ale vždy, když v nějaké zabloudím a vjedu do bočních uliček, tak vždycky někdo čumí. Podle mě na vesnici musíš přijít a velmi rychle odjet. A také je problém, kam odjet. Pokud by si tě někdo všiml, tak tě hravě dožene v první vesnici.... Je prostě divné, že někdo věděl, že tam to auto je. Díly se kradou na objednávku a objíždět vesnice jestli tam náhodou nestojí takové a makové auto je trochu zdlouhavé, ne? Když jsem kdysi na fabii dodělával parkovací čidla a potřeboval jsem zjisti, kde mají být umístěné, tak stačilo dojet k Tescu a za 10 minut jsem měl auto, na kterém se to dalo odměřit. Navíc, když jsem oblézal cizí auto a s metrem v ruce, tak si mě absolutně nikdo nevšímal - kdybych ale měl objíždět zapadlé uličky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle jsem vedl s kámošem takovou debatu na téma havarijní pojištění... Já mám havarijně pojištěnou i 10 let starou oktávku. On to nedokázal pochopit, že prý jen vyhazuju peníze. S autem jezdí holka (a ne zrovna pomalu), až trefí srnku, má to za 5000 a ne za 80 000. Pořád jen počítal, kolik mě to už za těch 10 let stálo.... Ne že bych mu to přál, ale 2 trefený srnky po sobě by ho z těch názorů vyléčily, až by do auta nacpal 150 000.

Stálo mě to za těch 10 let dost, ale za tu cenu mám jistotu, že si nevybílím jednorázově účet až se něco stane. Možná to těm lidem nedochází, kolik pak stojí taková oprava, a to nemluvím o krádeži. Holce jsem udělal pojištění za 1200 čtvrtletně, to je nějaká darda? 400 měsíčně? 

Editováno: , autor: waleri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, když si to člověk rozpočítá na měsíce, je to pár stovek. V mém případě to je 500 Kč měsíčně za to, že mám klid. Raději budu 10 let platit 500 Kč měsíčně, než abych najednou přišel o 200 000 Kč. 5 stovek moje peněženka neucítí, 200 tisíc ano.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Jasně auto mělo komplet nové doklady a změněný VIN kód (pravděpodobně z bouračky dovezené z Rakouska).

Dokonce to prošlo jednou evidenční kontrolou a jednou STK kontrolou, kde nic nepoznali. Všude nové štítky s novým VINkem i pod čelním sklem. Jinak auto už si pořídil jiné a tohle vrácené teď prodává..:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych si tipl, že tam zlikvidovali to falešné a nechali vedle vyrazit staronové VIN. Nic jiného si neumím představit. Neumím si představit lagalizaci VINu z jiného auta, nebo legalizaci převaření VINu, to jako opravdu nééé, to bysme opravdu stále byli kašpaři na divokém východě  :kol-52:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě.... ale to, že jeden VIN škrtnou a vedle napíšou jiný se mi také nezdá - jak se na to budou dívat na STK? Nebo je v techničáku napsané "změna VIN" ?  Netvrdím, že to nejde, jen by mě čistě ze zvědavosti zajímalo, jak se to řeší v praxi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIN je samozřejmě ten původní a velkej techničák je taky původní  (ten mu zůstal doma) do něj má zapsané - úprava VIN kódu a nová SPZ.

Má novej malej techničák protože má nové SPZ.

Jak ve škodovce upravili VIN kódy to nevím, ale štítky asi vymění lehce (je to jen nalepené).

Čelní sklo musí ven - dát tam správný (původní) VIN a v motorovém prostoru to musí asi přebrousit vyrazit původní a zalakovat.

Je s tím trochu lítání po úřadech a čekaní na úpravu ve Škodovce, ale hlavně, že se auto našlo...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...