Přejít na obsah

2.0 TDI 110 kW


KarelM

Doporučené příspěvky

Tam jsem psal. Odpovedeli mi zcela odborne, ze se mam drzet toho, co mam v navodu :-)

 

Pro zajimavost v roce 2017 doslo k nejake planovane servisni akci, kdy prehrali nejake ridici jednotky. Nikdo mi nebyl schopen rici, ceho se to vlastne tykalo. Na info lince opet naprosto odborne napsali, ze to je v zajmu uzivatelu aut.

Zajimave bylo a je, ze mi po teto akci teplota oleje ukazuje mensi hodnoty, nez tomu bylo predtim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se tedy schvalne dival pri jizde mimo mesto,ustalena rychlost kolem 120km/h rovna silnice teplota oleje okolo 115stupnu ,pak tahly kopec 3/4plyn a 120stupnu.

Venkovni teplota kolem +4 dest,vitr :)

Infoline Skoda uz davno neni,co byla. Poradi ti maximalne precist manual a nebo jit se zeptat do autorizovaneho servisu...to je infolinka pro cloveka,co vlastni prvni auto v zivote a zatim o nem opravdu nic nevi. Teplota oleje  to uz je tema pro forum a jestli se na ni budem moc ptat na infolince, vypnou jeji ukazatel v novejsich autech:)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evidentne ma tento motor nastavenou standardni teplotu oleje kolem 115 stupnu. Kazdy olej musi mit preci stanovenou maximalni teplotu, za ktere ma jeste pozadovane vlastnosti. Je mi divne, ze auto neda zadnou varovnou hlasku na vysokou teplotu oleje, ani pri tech 136 stupnich.

Dalsi veci je, jak asi funguje takovy olej po standardnim intervalu 30 000km.

Editováno: , autor: Aerosa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dnes jsem po startu sledoval zrovna teplotu oleje.. voda už byla pěkné na 90° a olej 60° jel jsem do kopce cca 100km/h , lehce, čekajíc na teplotu oleje také k 90° v zatáčce už teplota oleje skočila na 80° kouknu chvíli dopředu a během pár vteřin pípání a na maxi dotu čtu o přehřátí motoru, hlava mi nestíhá srovnat myšlenky, docela šok, teplota vody někde na začátku červeného pole..ani nevím kde přesně byla, dávám nohu z plynu, viz foto a po pár set metrech sjíždím ze silnice, zastavují, motor na volnoběch, teplota vody je zpět na 90°. Telefonát do servisu, prý ať vypnu motor a zkusím se znovu v klidu rozjet. Že to bude vodní pumpa, a teď by to téměř s jistotou mělo být ok. Že se to stane při zahřívání. Už to bylo v "pořádku". Čekám, co mi zavolají ze servisu

IMG-20190923-WA0001.jpg

Editováno: , autor: PetrKV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto včera opraveno,  převzato.Špatná vodní pumpa, výměna a navíc  výměna jedné kladky, která vydávala divné zvuky. Jsem těsně před koncem záruky, pumpa určitě bude na záruku, ta kladka prý téměř jistě také.

Editováno: , autor: PetrKV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Tak jsem si před třemi dny vyzvedl Superb s TDI EVO motorem (110 kW) a musim říct, že jsem nadšený. Je to moje asi desáté TDIčko a zatim nemam výhradu. Oproti motoru co jsem měl v Passatech (taky vždy 110 kW) je tohle úplně jiná písnička. Zvukový projekt i celkový feeling je jak u benzíňáku. Najeto mam zatim 600 km a průměrná spotřeba 5.4 l / 100 km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím snad to do tohoto tému patří. :-D plánuji koupit supa nejspíš 110 KW a automat. Koukám na škodaplus. A moje otázka je najezd okolo 100 tkm uz rizikovej co se týče poruchovosti dílů? nebo pokud se o to člověk staral tak bych mohl mít klid , když se vymění náplně a bude se dělat pravidelná údržba?  okolo tech 100 tkm by mohly bejt vychytané všechny "mouchy" alespoň :-D díky všem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... dálkových 100tkm je jako 25t po městě. Dokup si záruku od ŠkodaPlus , i když jsou v ní výjimky, vyplatí se.

 

Ale počítej s investicí + - 30.000kč na to co bude potřeba dle km dělat, pokud už nebylo ( brzdy, čepy, ramena, olej v DSG, motoru ) aby ti to vydrželo a měl si startovní čáru servisu.

Editováno: , autor: LEdit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Host Chrumky666 hr
V 4. 3. 2017 na 10:27, Lukáš P. napsal:

V co máte 110 kW TDI s manuálem, jste spokojeni s dynamikou i při obsazenějším autě?

 

Zvažuji jaký motor z TDI vybrat, jestli 110 nebo 140 kW, ale určitě s manuálem, v tom mám jasno.

 

Doteď jsem jezdil s Mondeem 2.2 TDCI 129 kW, ale předváděcí jízda se Supem 110 kW mě celkem nadchla. Jezdím cca 40% město, 30% okresky, 30% dálnice.

 

Díky za vaše názory

Mám Superb Sportline 110kw 6 r. Manuál... Išiel dobre.. Super spotreba... Dal som ho softverovo navýšiť KW... Na 190 HP... 

To da ani nedá porovnať aký rozdiel... Najlepšie investované peniaze... Zrýchlenie... Je také... Že 1,2,3ked pridám na plno stojím ešte na mieste... A ešte aj 6 ma zatlaca do sedadlá... Keď chodím normálne.. Spotreba nižšia.. A pri rýchlej jazde tak o liter viac... 

A vo VCDS ešte treba prepnúť odozvu na plyn z Skoda...... Na Audi... Aj bez zvýšenia výkonu cítiť obrovský rozdiel... 

A na you hube je plno zadarmo riešení zvýšiť výbavu auta.. Pokiaľ máte kamoša mechanika co ma VCDS... Zamknutie nastartovaneho auta, zatváranie zadného kufra (nie len otváranie),zavratie okien pri daždi, zmena virtual cocpit budikov,... A kopu iných za ktoré v Skodovke treba platiť veľa peňazí... A šikovný mechanik s počítačom to spraví za pár euro... Co v Škode pýtajú stovky eur... 

V 4. 3. 2017 na 10:27, Lukáš P. napsal:

V co máte 110 kW TDI s manuálem, jste spokojeni s dynamikou i při obsazenějším autě?

 

Zvažuji jaký motor z TDI vybrat, jestli 110 nebo 140 kW, ale určitě s manuálem, v tom mám jasno.

 

Doteď jsem jezdil s Mondeem 2.2 TDCI 129 kW, ale předváděcí jízda se Supem 110 kW mě celkem nadchla. Jezdím cca 40% město, 30% okresky, 30% dálnice.

 

Díky za vaše názory

 

Editováno: , autor: Chrumky666 hr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
V 29. 1. 2016 na 10:18, Martin Bednář napsal:

Je fakt, že když jsem měl půjčeného náhradního Supa 2.0 TDI 110 kW, tak jsem podvědomě čekal menší spotřebu. Prakticky jsem to měl +- shodné s mojí 1.4 TSI.

To bylo asi jen podvědomě , srovnavas maďarskou klobasu a párek z Polska 

Editováno: , autor: heckeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...