Přejít na obsah

Chorvatsko 2016 trasa přes Maďarsko


056152

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem se prave vratil z Chorvatska. Jel jsem pres Rakousko a objizdkou pres Slovinsko. Cesta paradni, nikde zadne zacpy. Tam jsem jel v patek na sobotu v noci. Ve Vidni jsme se v kolone zdrzeli mozna 5 az 10 minut, jinak pusto prazdno. Pri ceste zpet (v sobotu pres den) jsme se zdrzeli mozna 10 minut na Chorvatsko-Slovinskych hranicich, jinak pohodicka.

 

Opava -> Zadar za cca 12.5h s prestavkama, jel jsem vicemene predpisove a spotreba 5.8l/100km (2 dospeli, 1 male dite, plny kufr vseho mozneho).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak, ber to tak, ze neni sezona.. jakmile dostanou haranti vysvedceni tak to zacne.. v podstate od 1.7 az do konce srpna to bude v patky tama v soboty zpet masakr.. a jeste pokud je rozkopla Viden a prechod slovinsko-chorvatsko tak pozdrav pambu.. to bude skutecne lepsi jet madarskem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj kamoš jede taky tuším pondělí, prej na pátek kašle a jede upa naslepo, což bych jel taky, loni tam měli cedule zimmer na každým kroku a už tak tam bylo plno lidu.. borci, jezdíte někdo přes madarsko až k budapesti a pak dolu kolem balatonu, nebo to někde zkracujete, dival jsem se na to a ono by to mohla byt tajna vyhra, vykaslat se na cely rakusaky a slovince proste to strihnout blava a projet to po madarske dalnici az dolu do chorvatska..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já takhle jel, ale jen k Balatonu-Fonyód (letos to tak bude také cestou do BG), je to na pohodu, je to rychlé a v Budapešti v podstatě hned na kraji obchvatu zahneš dolů na M7, takže nulové zdržení. I za cenu více km, bych se po normálních silnicích netrmácel a tuším Wassemmann i psal že tam je hned LPG čerpačka u Letenye (možná to má někde v cestopisném vlákně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjíždím z Jablunkova a po přejetí celého Slovenska je to super změna a neoplatí se jet po Maďrské dalnici obzvlášť, když nestačí 10ti denní známka. Já si to fakt užívám.

Poslouchám filmy ze kterých mám udělabé mp3. Velmi doporučuji i moje dětí se můžou potrhat. Když hraje obecná škola. A po nudě na dálnici je hned super tmosféra v autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nejde o nudu jde o to, jestli jsou na ceste uzaverky, semafory atd.. popravde, trckat se 90 po cestě, která trvá přes 10hodin jako nic moc.. já bych popravdě volil variantu nasadit dalnici, 140 a jet co to pujde.. až pojedu k machači tak prosím, mužu se kochat ale v případě, že se pul evropy stěhuje na Jadran mi to nepřijde cool.. ale to je muj nazor, pokud ma někdo svoji prověřenou cestu, tak to pak jo.. my jeli minule 2rodiny v LTčku a jeli jsme chorvatsko nějakých 16 hodin a popravdě jsme se už nemohli dočkat abysme tam byli..  ta cesta byla fakt šílená..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No není to tak jasné:

 

Dálnice:

- po dálnici je to delší o 100 Km

- jestli jedeš na více jak 10 dnů je třeba měsíční známka cca 400 Kč

- nuda na dálnici 

- v případě nehody není moc možností nezůstat v koloně.

 

+ úspora cca 30 minut na trase, která trvá 12 hodin i více, je to zanedbatelné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně nehoda tě může zastavit ... ale když to vezmu analogicky k mé trase do BG, kdy jedu HU dálnici od Rajky až k Horgoši, tak za celých 9 let co tama rok co rok jezdím na dovču, odklonili nás všehošudy jen jeden jedíný rok a to dokonce na dvou místech  ... asi máme štěstí ....  A rozdíl cca 140 Kč na desetidenní nebo měsíční HU známce neberu, vzhledem k tomu co se zapaltí na mýtném v HR. Kdysi jsem míval taky časy, vyhýbat se dálnici, ale to ploužení po normálních silnicích, zpomalování u každé dědiny ... dej pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja chodím tiež niekoľko rokov do HR a tiež chodím cez Hu po diaľnici. Idem z Komárna smer Budapešť a potom popri Balatone. Je to dlhšie o 40 km, čas jazdy totožný, ale po dedinách sa mi nechce flákať. A po pravde, idem na dovolenku, tak nepozerám, či miniem o 10 alebo 20€ viacej, lebo menej za diaľničnú známku, tak na tom to nestojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejaka osvedcena trasa Bratislava - Pula v Juli? Resp. comu sa vyhnut?

V Pule jsem byl loni a na Krku předloni. Loni jsem vyjel ve čtvrtek Starý Hrozenkov, TN, BA, pak Vídeňské Nové Město a klasika po dálnici v pohodě přes celé Slovinsko a do Puly to byl už jen kousek. Pohodová jízda. Předloni klasické střídání turnusů ale taky klídek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...