Přejít na obsah

Výpadek Climatronicu


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Tak dneska se mi to stalo taky. Po cca 15 minutách stání a popojíždění po městě klima přestala chladit. Venku bylo 31° a auto bylo vyhřáté po stání na slunci, takže klima jela naplno. Při výjezdu z města už foukala jen teplý vzduch zvenku. V další vsi jsem zastavil a vypnul zapnul zapalování a pak už klima šla normálně. Tak nevím, jestli se přehřál chladič, nebo co se stalo, až bude čas, tak zajedu do servisu. Každopádně je naprd, že klima jde znovu nahodit jen vypnutím zapalování a nechytne se sama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

590081 - ROD - Unknown Error Code
          - 00 [012]
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 15
                    Reset counter: 249
                    Mileage: 353 km
                    Date: 2015.03.22
                    Time: 15:09:40

1048833 - ROD - Unknown Error Code
          - 00 [012]
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 6
                    Fault Frequency: 2
                    Reset counter: 250
                    Mileage: 2774 km
                    Date: 2015.06.13
                    Time: 11:22:31

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, jak se s prominutím pořád něco sejří na nové Fabii, tak něco podobného jsem měl naposledy v r.2007 když jsem kupoval novou KII. Taky čekám co mi zjistí ohledně klimatizace , ohledně chyb Front asistentu a infotainmentu. Stejné chyby jsou na obou autech. Takže škodovka nám fakt dodává kvalitní auta , která jsou kvalitně odzkoušená!!! Spíše si myslím, že noví majitelé škodovek  jsou zkušební jezdci.

Editováno: , autor: Hkubes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dôvodov môže byť viac, napr.

 

1, MR2015 ešte nenemusel byť tak cenovo optimalizovaný, niektoré veci u nového MR už nemusia fungovať (napr. stav Accu.) alebo nejdú dodatočne aktivovať...

2, U pruserov sa nečaká na nový MR, ale žehlia sa priebežne

3, MR2016 je o 299€ drahší, z výnimkou HB 1.0MPI, ktorý zdražel len o 99€

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to vsak nie je nic výnimočné a netýka sa to len škodovky.

skor ma prekvapuje ak sa niekto tesi napr. z toho, ze stihol este mr2015.

 

budu se opakovat, ale já třeba rád jsem - už jen kvůli té trapnosti s volantem u MY2016.

 

Klimatizace mě nepotkala - protože v servisu to odstranili jen tak mimochodem. Možná ví, že to mají hledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne tie rozdiely prídu nepodstatné medzi MR2015 a 16. Ale to je každého vec. Problémy, resp. väčšie prusery sa sice riešia priebežne, ale čím dlhšie je model vo výrobe, tým je tých pruserov menej. Rozhodne začiatok výroby je na tom najhoršie. Ja som auto nemal o 300e drahšie. Platil starý cenník. Narážam skôr na to, že je to dosť známa vec, tak mi nepríde normálne si najskôr kúpiť jeden z prvých xy kusov a následne nadávať na to, že z nás škoda robí testovacích jazdcov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čože??? Oni to podsvietenie nedávajú vo farbe karosérie??? Ja to tak teda vrátane volantu mimo budíkov mám. :kol-48: :kol-48: :kol-48::kol-47: . Ono je trochu rozdiel, či sú použité pre konštrukciu úplne nové prvky, alebo ich výroba beží a testy už prebehli u inej značky, či modelu. Keď som objednával ja, tak už "testovanie" v CZ prebiehalo a pri výrobe mojej už pár zmien oproti prvým kusom bolo. Dnes sa človek skôr s novým MR bohužiaľ skôr dočká úprav zmysle zníženia nákladov ako zvýšenia kvality...... napr. ten volant..... vyrobiť sa dá s modrým, červeným, zeleným, oranžovým či žltým podsvietením za prakticky rovnakú alebo aj nižšiu cenu ako s bielym (najzložitejší výrobný proces, obvykle modrá/UV + luminofor), ale s iba bielym sa o čosi znížia náklady na logistiku znížením počtu typov, pričom sa s volantom s bielym podsvietením dá točiť rovnako dobre, teda aspoň vo dne. Obávam sa však, že sa nešetrilo len na volantoch, ale aj na miestach, kde to nie je vidieť..........

 

Nejaké chyby v Climatronicu mám aj ja, jeho výpadok som však nikdy nespozoroval.......

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na rozdíl od tebe já mám autíčko v infotainmentu více odpovídající realitě.  :kol-47:

 

Dnes ráno, když bylo sklo auta zamlžené zvenku, jsem zkoušel místo použití maximálního ofuku skel (kdy se pustí i klima) použít jen nastavení teploty na 23 a manuálního ofuku na skla. Fungovalo to taky dobře, takže maximální ofuk skel budu používat asi jen v zimě. Moc se mi líbí, jak klima při nastavení na auto sama přepne na foukání na nohy, když je teď tak zima (13 °C). :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

budu se opakovat, ale já třeba rád jsem - už jen kvůli té trapnosti s volantem u MY2016.

 

Klimatizace mě nepotkala - protože v servisu to odstranili jen tak mimochodem. Možná ví, že to mají hledat.

 

A ako to prosím ťa odstránili? Novým SW?

Mne prvý krát včera klíma štrajkovala. Na to, že auto má tak mesiac a pol a klímu som mal pustenú pár krát, je to teda dosť skoré haprovanie. Nehovoriac o tom, že sa mi jej výkon nejak nepozdáva. V inom aute v rodine, keď nastavím 23 stupňov, tak mi je pri priamom fúkaní doslova zima, no u fabie nič také. Chladí, ale nejak vlažne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heleď vůbec netuším.  :kol-32: Jediné co vím je, že jsem podepisoval papír pro Škodovku, že odstraňovali závadu na klimatizaci. Přebíral jsem auto od jiného technika, než který to řešil a ten nevěděl - řekl jen, že nejspíš jenom flashovali SW.

 

Výkon klimatizace mi přijde normální, teď v těch vedrech sice běží třeba na 4-5 čárek, ale tohle jsou extrémní horka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...