Přejít na obsah

1.4 TSI 110kW ACT


Martin Bednář

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Hele, me ta 1.4 taky vyrazne pozitivne prekvapila.

Mel jsem pred ni 3l atmosfericky 170kW sestivalec, a zadny velky pruser se proti nemu nekona. Superb je asi o 150 kg lehci, jak predchozi auto, takze i kdyz ma mensi vykon, tak pocitove pri beznem jezdeni zadny velky rozdil. V extremech ano, tam je slabsi, ale zase je tissi, a zere minimalne o tretinu az polovinu mene :-) Jedine, co me na te 1.4 negativne prekvapilo je, ze z kopce nejde brzdit motorem. Proste to nebrzdi, rve, a jede dal …

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, dfga napsal:

Náhodou ta 1,4 je super.

Ale určite to nejde ako nafta, ma to slabucky krútiaci moment, vždy to treba točiť, a DSG je suché. 

Ale na bežné jazdenie bez zataze fajn. 

Keď to nalozis musíš to točiť a spotreba je ako na 2.0 TSI 206kW.

Hele trasa Kladno - Piestany cca 400km plnej kufr cajku, 2 dospeli, 1 dite a detske kolo na zadni sedacce 😀 za 5,6 L/100km jizda podle predpisu, povetsinou na tempomat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 10. 2022 na 8:40, Martin Bednář napsal:

Tohle mě vždycky bavilo, názory rozumbradů, jak do Superba 2.0TDI 110Kw je super motor a 1.4TSI 110Kw je slabej motor...

Myslis ze obdobne sa to tyka aj nastupcu s rovnakymi parametrami,len 1,5TSI.....ja som do nej presadal z "modly! dizlovej 140kw stvorkolky a teda som pri nej ziadny nedostatok doteraz nenasiel....dokonca aj dlhodobou spotrebou som na  tom velmi obdobne,resp rozdiel 0,3l v prospech dizlu za rozdiel ani nepovazujem.To ticho,ziadne vybracie,ovela nizsia vaha a s tym spojena lahkost na predok a lepsia manevrovatelnost mna osobne za volbu tohto motora stale presviedcaju.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...