Přejít na obsah

1.4 TSI 110kW ACT


Martin Bednář

Doporučené příspěvky

Skutečnost. Manuál-DSG zhruba podobně. Nechápu, co chceš slyšet, tahle hodnota je prostě závislá na spoustě věcí, zatížení, jízdním profilu cesty, větru, zda je motor na začátku studený nebo zahřátý atd....Ale ve finále to bude vždy o necelý litr vyšší než dvoulitr v naftě za stejných podmínek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo takhle....Tak TDI, ano, manuál, předokolka 110kW. Jezdím převážně dálnice, do práce najedu na dálnici a sjedu v práci a zastavím. Takže dlouhodobá je nějakých 5,8/100, do práce jsem tam za 5,3-5,4, zpátky za 6,2-6,3, pač je to profilem do kopce. Rychlost do 140km/h.   Při dlouhé cestě po dálnici ustálených 130km/h byla průměrná v obsazení auta jednou osobou 5,1/100km. Na okreskách se pohybuji podobně. Dlouhodobou jsem se ještě nedostal nad 5,8/100.

Ta 1,4 TSI není rozežraná, pokud na to vyloženě nešlapeš. Brácha má tu slabší a jeli jsme stejnou trasu oba stejně rychle v závěsu a on měl za celý den o necelý litr větší spotřebu než já.

Jinak 1,8 TSI ti mohu také říct, je to o další litr víc....Dlouhodobá byla 7,8/100.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam auto teprve 14 dnu, takze se porad jeste "seznamujeme" :)

Ale oproti minule 1.8tsi je spotreba o 1-2 litry mensi. Obcas jedu treba i za 4.5, coz nechapu... Takze tady super. (a to vubec nevyuzivam start-stop)

Vadi mi ale jina vec. Motor se prepina do dvouvalcoveho rezimu (ACT) i v nizkych rychlostech a dokonce i pri popojizdeni v kolone na zarazenou jednicku! No a zatimco pri vyssi rychlosti a vyssim rychlostnim stupni o ACT clovek vubec nevi, tak pri tom popojizdeni to je celkem dost znat. Jak podle zvuku, tak mi prijde, ze se motor i klepe. Jako kdyby to bylo tdi :-)

By me zajimalo, jestli by treba ferda nedokazal zakazat ACT pri zarazene 1-3. Pak by to nemelo chybu :-)

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo takhle....Tak TDI, ano, manuál, předokolka 110kW. Jezdím převážně dálnice, do práce najedu na dálnici a sjedu v práci a zastavím. Takže dlouhodobá je nějakých 5,8/100, do práce jsem tam za 5,3-5,4, zpátky za 6,2-6,3, pač je to profilem do kopce. Rychlost do 140km/h.   Při dlouhé cestě po dálnici ustálených 130km/h byla průměrná v obsazení auta jednou osobou 5,1/100km. Na okreskách se pohybuji podobně. Dlouhodobou jsem se ještě nedostal nad 5,8/100.

Ta 1,4 TSI není rozežraná, pokud na to vyloženě nešlapeš. Brácha má tu slabší a jeli jsme stejnou trasu oba stejně rychle v závěsu a on měl za celý den o necelý litr větší spotřebu než já.

Jinak 1,8 TSI ti mohu také říct, je to o další litr víc....Dlouhodobá byla 7,8/100.

Děkuji za hodně užitečných informací, mám to obdobné s ježděním do práce, 130 km denně, většinou po dálnici. Původní OI TDI 1,9 se spotřebou 4,5, nyní s OII TDI 1,6 za 4,9, SIII 2.0TDI 110kW, man. by se měla "vejít" do 5,5. Testoval jsem to prozatím na jednodenní jízdě s předváděčkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si toho ani nevšiml, asi jak je člověk zvyklej na to neustálé klepání diesla a vibrace v interiéru, tak mi to nepřišlo. Naopak mi to přišlo jako sametové svezení, nic neklepalo, krásně se to pohupovalo.....paráda :)

 

Ten dvouválcový režim to tam cpe možná víc než je potřeba, ale nějaké přepínání jsem vůbec nezaznamenal. Poznal jsem to jen podle maxidotu.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dobry den, zvazujem kupu prave tejto motorizacie. Osobne som toho nazoru ze mne by plne postacovala pri rocnom najazde do 10.000km rocne prevazne 70% mesto 30% okresky, dialnica 1x chorvatsko a spat a obcas nejake vylety kde by sa prevetralo.

Ludia v okruhu tvrdia, ked uz s3 tak min. 1.8tsi. Resp. najlepsie inu znacku, teda M6.

Kedze u nas na SR nie je moznost skusobnej jazdy, rad by som sa spytal majitelov ci je motor dostacujuci k bezpecnemu obiehaniu v rychlosti 90km\h (napr. kamion).

Je to spravna volba podla potrieb ktore som uviedol?

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, podle popsaných parametrů by byl dle mého jakýkoliv jiný motor (alespoň u S3) zbytečný. Předjet kamion při rychlosti 90 km\hod s touto motorizaci opravdu není žádný :-)

Nemůžu bohužel porovnat s m6 (o té sem též uvažoval, ale sleva na S3 to rychle usnula...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát člověk musí překousnout ten fakt, že má po většinu provozu velké dvouválcové auto s obsahem 700cm3 :D  (což je obsah motorky pro teenagery) a že neustálé vypínání válců se zřejmě promítne časem na nestejnoměrné opotřebení válců. To ale automobilku moc netrápí, oni nepotřebují, aby motory byly věčné, naopak, počítají s tím, že si každý po záruce pořídí znovu nové auto :)

Tím netvrdím, že ten motor v Supu nelze používat, jel pěkně a spotřeba jak jsem psal je solidní....

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

 

máme Škodu Superb 4x4 s adaptivním podvozkem s motorem 1,4 110 kW s vypínáním válců (nyní najeto 600 km). Auto je velice pohodlné a motor překvapivě silný a pružný. S autem jsou ale potíže při pomalých rychlostech po městě na nerovné cestě, kde se ozývají podivné zvuky (klepání, bouchání) jakoby od podvozku nebo od kol. Ve větších nebo i v běžných rychlostech mimo město je jízda bez těchto zvuků. Další problém je vypínání válců. Z tohoto problému jsme překvapení, jelikož i většinou kritičtí novináři při testech vypínání válců u Superbu nikdy nekritizovaly. Někdy o vypínání člověk ani neví, ale ve většině případů je velice obtěžující. Auto je při jízdě na 2 válce hlučné a vibrace jsou často i velmi silné a obtěžující. Zejména při jízdě do mírného kopce, kdy i drobně přidáváte plyn, tak aby auto zrychlovalo, je jízda při 30t. otáčkách jako by jste se rozjížděli na 3 místo na 1 rychlostní stupeň.

Příští týden budeme oba problémy jak bouchání od podvozku při jízdě na i drobných nerovnostech a problém s jízdou na dva válce reklamovat. Uvidíme, jak s reklamací pořídíme. Možná, že se chování motoru při jízd na 2 válce zlepší po zaběhnutí motoru. Každopádně pokud by vše mělo zůstat v současném stavu, tak bychom silně uvažovaly o prodeji tohoto vozu. Se Superbem 2 generace jsme přitom jezdily 5 let a byli jsme spokojeni. Jízda na 2 válce, tak jak se projevuje na našem voze (nevím, zda je to otázka jen našeho vozu nebo běžná u všech SIII) a ani bouchání od adaptivního podvozku nepatří do komfortního vozu, kterým by jinak Superb III určitě byl. Takto se však auto projevuje jako stará rachotina, kterou je potřeba zavést do servisu na opravu. Snad s reklamací uspějeme a budeme s jinak povedeným vozem spokojeni.

 

S pozdravem

Suk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...