Přejít na obsah

Rozdiel medzi 15' a 16'


camarena

Doporučené příspěvky

Rozdíl v komfortu tam asi je, ale rozhodně nijak velký (sice jsem jel stejné trasy s 15" a 16", ale byl tam zhruba 3 měsíční odstup). Rozdíl ve vzhledu, stabilitě a gripu je už větší ve prospěch 16" (díky o 30 mm širší a o 14mm nižší pneumatice). Na druhou stranu je zase velký rozdíl v ceně pneumatik. U letních mi to za to stojí (už kvůli vyšším rychlostem jízdy), ale u zimních ne. Ty budu mít 15".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažujem veľmi podobne. 15" bude zrejme na zimu už len kvôli cene pneu, ale aj väčšej logike použitia užších gúm na zimu. Už len zvažujem, či plech alebo hliník.
16" sa určite báť nemusíš kvôli komfortu. Kolegovia si tu dokonca pochvaľujú aj 17" a športový podvozok. Ten som netestoval, ale normálny podvozok a 16" kolesá môžem odporučiť aj na naše cesty. Neviem, čo to presne robí s 16" gumou oproti vyššej 15", ak trafíš nejakú jamu, ale komfort jazdy je OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

mám podobný problém chcel by som fabiu combi s motorom 1.4tdi 77kw a tie 185 60r16 sa mi nepáčia tie 215 45 r 16 to už je o inom s tými auto vyzerá fakt dobre ale zase tie 180 šetria napravu aj nejaku tu kvapku paliva ušetria neviem nerozumiem sa tomu tak sa pýtam čo by ste mi poradili jedná sa o letné gumy 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
Před hodinou, Maverick napsal:

Tak pak uz jen 17" :)

Nene, 17" nechci. Navic sirka pneu je stejna - 215.

Citovat

Ty s těma kolama i spíš?

Nespim, ale do sklepa se uz nevejdou. Navic zitra pujdou na auto ;)

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O vikendu najeto skoro 1100km (3/4 z toho dalnice) a rekl bych, ze rozdil je znat od prvni chvile. Nevim, jestli to neni jen placebo, ale to auto mi prijde stabilnejsi a klidnejsi nejen na dalnici, ale i pri pomalejsi jizde a v zatackach. Na 15" se podle me daleko vic houpalo a naklanelo... Je fakt, ze tentokrat nefoukal poradny "bocak", takze to se jeste teprve ukaze.

Co se tyce nerovnosti (zel. prejezdy, prahy, kanaly, diry, apod.), tak ani nepocituju moc rozdil. 15"ky akorat vydavaly dutejsi zvuk.

Ohledne hluku od kol... skoro bych rekl, ze tyhle gumy, co mam ted (Dunlop Sport Maxx) jsou proti puvodnim Nexenum o neco malo hlucnejsi. Ve meste a mimo mesto ani ne, ale na dalnici se mi zda, ze jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Budu kupovat novou fabii combi (green rallye) a chci k tomu 16" černý Antia kola. Jak je to s tou spotřebou, co tady popisujete? Je to nějaký zanedbatelný rozdíl oproto 15" (třeba 0,3 l/100 km) nebo je ta spotřeba znatelná (třeba 1l/100km)?


Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 16" na léto a 15" na zimu. Rozdíl ve spotřebě je u mne v podstatě minimální, max 0,25l/100km (teď jsem to dlouze lovil ze Spritmonitoru vždy průměr několika tankování na konci každé sezóny a začátku další). Já bych menší než 16 na léto rozhodně nebral, na 15 není auto tolik jisté, obzvláště na dálnici, je potřeba s tím prostě počítat. Naopak výhoda 15 se objevuje v zimě při parkování natěsno k překážkám pod sněhem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...