Jump to content

Tahnuti podvozku do strany, vibrace


john_2003

Recommended Posts

Zdravím,

Rad bych se podělil s peripetiemi s tahnutím do strany. Před časem jsem začal řešit to,ze auto táhlo mírně do strany a při jízdě rovné byl volant mírně natočen do strany=>serizeni geometrii způsobilo ještě větší natočení volantu při přímé jízdě=>prohození kol zepředu dozadu a do krize=>problém přestal ale objevilo se při akceleraci na 5 při rychlostech 110 + víbrovani na volantu, po přeřazení na 6tku a následně ustálené jízdě je vše OK=> vyvážení kol a prohození kol zepředu dozadu=>opět natočení volantu do strany při jízdě rovné.

Na autě mám 17 palcové disky ET 45. Myslíte ze je to kolama?nebo něčím na podvozku? Na zimacich si vibrace neuvědomují..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

od minulého roku riešim obdobný problém, žiaľ stále bez úspechu a to som už vymenil: zadná náprava - complet + zadné lmiče, predné tmiče, predné sil.bloky ramien, no auto stále ťahá mierne vpravo + volant je pootočený taktiež mierne vpravo. GEO robená už ani neviem koľký krát - papierovo je všetko O.K., no reál je na prd!

Nemá niekto nejaký tip či nápad čo s tým?

Link to comment
Share on other sites

Měl jsem stejný problém na O2 Combi. Odskákané 17 palcové pneu a podivně sjeté a hlavně hlučné. Problém vyřešen při koupi nových pneu.

Slyšel jsem, že kombinace O2 Combi + 17 palcové kola = odskákané pneu+hlučné+zatáčí

Mám ještě 16 palců a ty jsou OK. Soused má 18 palců na O2 a taky OK. Momentálně po roce na 17 palc. kolech opětovný problém - > odskákané a začínají být hlučné

Link to comment
Share on other sites

tak zdá sa, že sa to "asi - možno" podarilo, aj keď na úkor mierneho opotrebenia min.jednej z pneu (tie pneu mám tretiu sezónu a je na nich nabehaných cc 25.000km), čo má za následok mierny ťah do strany - vpravo.

Okrem opätovného nastavenia GEO sa povymieňali pneu medzi sebou a ako tak to ide, no a aj volant je konečne ako tak rovno a ak ho aj v rovine podržím, auto už neťahá do strany (pred opätovným nastavením GEO ťahal vozidlo pri polohe volantu v rovine vľavo).

 

Samozrejme GEO robená zakaždým ako vpredu, tak aj vzadu a to na jednom z najlepších, ak nie na najlepšom a najnovšom stroji v širokom okolí! (samozrejme laser)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...