Přejít na obsah

Dažďový senzor


Looky8

Doporučené příspěvky

Ahoj, dodělával někdo tady dešťový senzor do auta s EASY LIGHTem ? Jestli někdo víc co by to vše obnášelo, prosím o info.

ne že bych to nějak extra potřeboval, ale líbí se mi to automatický přepnutí z  denního svícení  na potkávací za deště

Díky

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělat se dá ledacos, každopádně jestli se to finančně vyplatí a jakou výbavovou verzi vozu zrovna vlastníte, ambition by třeba nemuselo mít nějakou řídící jednotku a podobně.

Já si proto raději toto nechám nakonfigurovat a oželím jiné věci jako loketka a podobné co si každej udělá doma sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to já bych taky, loketku a kola bych taky vynechal a radši připlatil za Bolero a dešťák, jenže před dovolenou se mi po...lo auto a nebyl čas nic vymýšlet, byl jsem jsem rád že jsem sehnal narychlo předváděčku v Havexu, ono v době kdy škoda měla odstávku a já hledal kombi, 81kw v min Style s tempomatem respektive Style plus, skladovek zrovna moc nebylo.Hlavně jestli by stálo auto o 5 tisíc víc už je v celkový ceně zanedbatelný, ale prostě nebyly

Bolero místo Swingu dodělat nejde, tak aspoň zjišťuju ten dešták, to si myslím by jít mohlo, tak počkám až se k tomu vyjádří třeba Ferda nebo někdo další fundovaný a pak se rozhodnu jestli to za to stojí nebo ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když je to k jinému autu, přesto se tu zeptám. Rapid mr 2013 s climatronicem, jde tam čidlo deště taky dodělat? Okno s držákem čidla je bez problémů (mám pojištění čelního okna....), samostmívací zrcátko s kabelem je řešitelné bez větších problémů taky. Ale na Alíku jsem našel čidla bez těch indexů A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jasně, až zjistím co a jak , tak na to vletím. jestli se to ale bude muset nějak lepit tak to nechám udělat někoho kdo to bude umět, asi někoho kdo mění skla nejlíp. Existuje i nějaká opravná sada k 5Q0 955 547 A , tu ale nevim jestli budu potřebovat, snad Ferda poradí.....jak s montáží, tak hlavně s kódováním

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jestli to chápu správně, tak já s klimatronikem a stmívacím zrcátkem, v něm mám jen čidlo vlhkosti, to odpojím ze svorkovnice, vyndám tak aby tam zůstal gel co tam je, teda jestli tam v mým případě vůbec je (ten případně nahradím tou opravnou sadou) a místo něj tam dám ten dešťák, pak se to nakóduje a je to ? :-)

Čidlo světla, předpokládám je to co je v palubce. Pro jistotu přikládám nějaký fotky.

20160827_201319.jpg20160827_201307.jpg20160827_201328.jpg

Ještě se zeptám Ferdy......nebylo by teda lepší koupit tu opravnou sadu rovnou pro všechny případy ?  nebo jinak, když se staré čidlo nepovede sundat tak, aby původní gel zůstal nepoškozen, musí se pak nějak jeho zbytky vždycky úplně odstranit a  dát tam gel nový, což je předpokládám ta opravná sada nebo ne ?

 

 

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je fotka po montáži:

http://www.skodacommunity.de/threads/regensensor-empfindlichkeit-einstellen-serienfehler-vorhanden.102962/page-13

Zatím jsem nikdy nový gel měnit nemusel(chce to trpělivost - zatáhnu malinko to povolí já také povolím a zase za chvilku znovu, jako když odstarňuješ samolepku), ale je jasné, že když jej poškodíš tak musíš vše dát pryč a koupit tu opravnou sadu = nový gel.

 

Tady je kódování(nekontroloval jsem ho):

http://www.briskoda.net/forums/topic/356336-fabia-iii-vcds-adaptions/?p=4290396

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prima, díky....jinak ty senzory, asi jsem špatně teda pochopil tohle téma....myslel jsem, že ten dolní je na klimatronik ale i na světla respektive EASY LIGHT (CH/LH) a nahoře v zrcátku by měl být momentálně jen senzor vlhkosti si myslím.....ale jak to bude po výměně nevim, to budu mít pak senzory světla asi 2 nebo jak :-)

Ví někdo  kde teda momentálně co mám ? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak čidlo právě dorazilo, jen mě překvapilo, že na sobě určitou vrstvu gelu už má, odhadem 1- 2 mm, po obvodu senzoru zakulaceno viz obrázek...mám teda původní gel ze skla odstranit nebo to je jen nějaká ochranná vrstva , která nějak zaručí lepší přilnavost ke gelu co už je na skle ? 

Moje dedukce je, že se jedná už o gel co je mezi senzorem a oknem, čili musím původní senzor vyndat tak, aby okno zůstalo už bez gelu, protože když se podívám na fotky použitých senzorů třeba na Ebay, tak tam ten gel chybí,viz další obrázek

 

OEM 5Q0955547A Light  Rain Sensor for VW Golf 7, Octavia 3, Seat Alhambra for 5_2016-08-31_07-32-49.png

$_57.JPG

 

Částečně hotovo

tak jsem na to vletěl,  demontoval co šlo. pal podle Ferdy dal na slunce, stačilo 10 minut a začal vyndavat senzor, moc se mu nechtělo, ale tim že je gel už na dešťáku, jsem se nebál, zabral a v jednom kuse starej senzor vyndal.

Na skle zůstal takovej jen gelovej film, kterej jsem tam nechal, protože jsem nevěděl co s ním..jeslti ho dát pryč nebo nechat, případně zda to vadí nebo ne

Nacvaknul jsme tam novej senzor, kterej jsem těsně před tím navlhčeným ubrouskem zbavil smítek a složil všechno zpátky jak bylo. Na to že jsem to nikdy nedělal mě překvapilo jak jednoduchý to bylo. Včetně popojíždění autem ze slunce do stínu a úklidu 50 minut.

Na kódování se vrhnu večer až bude klid.

tady je pár fotek .

20160831_162953.jpg20160831_163000.jpg20160831_165711.jpg20160831_164050.jpg20160831_164054.jpg20160831_164101.jpg20160831_164833.jpg20160831_164844.jpg20160831_165041.jpg20160831_165300.jpg20160831_165858.jpg20160831_170002.jpg20160831_170029.jpg

 

EDIT 19.25

 

Takže nakódováno dle dle tohoto návodu, nicméně někde je něco špatně.

Udělal jsem to co je popsáno :

Module [09] Cent. Elect. >> [07] Coding >> Long Coding >> Byte 6 - Bit 1 ON and Bit 0 OFF.

 

poté co mi přibyl nový modul v jednotce jsem ho nakódoval na 00185E

 

Module [09] Cent. Elect. >> [07] Coding >> Long Coding
Byte 13 - Bit 5 na ON (původní Bit6 na ON bylo v návodu nakonec špatně jak jsem zjistit)

2016-08-31 18_22_40-Nastavení.png

Původní kódování 

0C010850421509FB43804000400703080800D900D30A3500000000000000

 

Nové kódování
0C01085042150AFB43804000402703080800D900D30A3500000000000000     

 

poté  jsem šel sem


Module [09] Cent. Elect. >> [10] Adaptation 
(11) -Windshield wiper Regen Sensor aktivieren 

 

a stěrače začaly fungovat myslím jak mají, ve SWINGU mi přibyla volba ROZSVÍTIT SVĚTLA ZA DEŠTĚ a ještě AUTOMATICKÉ STĚRAČE ZA DEŠTĚ.

Problém je nyní ale v tom, že mi neustále svítí v režimu AUTO i potkávací světla a i denní LED svícení při nastavení VYPNOUT DENNÍ  SVĚTLA PŘI ZATAŽENÉ RUČNÍ BRZDĚ a to i na přímém slunci.

Světelný senzor funguje ale správně, protože když ho zakryju  a odemknu auto tak se spustí Comming Home, když ho nechám odkrytý tak se nerozsvítí, čili vidím to nějakou chybu v kódování...tedy doufejme :-)

 

 

 

Doufám že mi v tom Ferda nějak udělá jasno, jinak budu jezdit se stále zapnutými světly :-)

 

 

 

Editováno: , autor: cz pida
částečně hotovo :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem zresetoval ráno ze zoufalství Swing a najednou začalo svícení fungovat jak má, tak doufám že to tak zůstane a není to jen náhoda.

Případně kdyby mi někdo mohl poslat dlouhé kódování z MR2016 style plus s rain-light assistant, jen tak pro porovnání s tím mým novým, budu rád, díky předem.

Nastavení citlivosti jak se tu píše ve vlákně se dělá čím ?....ovládáním cyklovačů nebo by to měla být další položka v infotainmentu ?  

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...