Přejít na obsah

Dažďový senzor


Looky8

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, ski1961 napsal:

ta verze B je v mé Fabii..tento TRW senzor mi měnili na základě TPI za vadné Valeo ..

 

senzor.jpg

senzor1.jpg

Zdravím,

zajímalo by mě, k jaké verzi BCM jednotky máte senzor připojený?

Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels:| 6C0-937-090-V1.clb
   Part No SW: 6C0 937 090 C    HW: 6C0 937 090
   Component: BCM PQ26 HiKR H08 0087 

?

Jen mě tak ještě napdalo, zda technik, co vám prováděl výměnu senzoru a senzor nenakódoval, nezapomněl taky vyčistit sklo od gelu po původním sezoru VALEO. To by mohlo způsobovat nesprávnou funkčnost senzoru TRW se silikonovým polštářkem. Psal jste:

"...koukal jsem jak blázen ani jsem to nestačil zaregistrovat, jak to technik rychle vyměnil..odcvakl ten kryt, odpojil čidlo z deštáku, v  tu chvíli jsem si šel pro něco do kufru a byl skoro hned zpětky a když jsem se vrátil, tak říká, že je hotovo a už nacvakával kryt zpátky a starý dešták držel v ruce..."

PS

Editováno: , autor: psemrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kiwísek osobně si myslím, že už podle toho čísla je to určitě TRW, akorát nevím, proč obchod jako výrobce uvádí VAG :D

 

jinak jen takové drobné info..ta verze A se začala ve škodovce montovat 1.5.2015 a skončila 31.7.2016, od 1.8.2016 se montuje verze B , před 1.5.2015 to bylo jen to číslo bez písmene na konci..

 

jinak cena ve škodovce cca 5.000,- je fakt darda :lol:

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska namontoval dešťový senzor. Nakonec jsem se taky vykašlal na výměnu a dal jsem tam tu verzi A.

 

Problém byl s kabelem VCDS 15.7. V té sekci "adaptace" chyběli na výběr ty funkce které bylo potřeba aktivovat. Ale kamarád má VCDS 17.1 a tam už to bylo přesně jako v návodu.

 

Jinak nebyl žádný problém díky super návodu od @psemrad

 

Zatím jsem to nevyzkoušel v dešti tak nemůžu hodnotit funkci. Jenom jsem zkusil stříkat vodu na okno a senzor reagoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 9. 2017 na 10:33, noaid napsal:

Chtěl bych se zeptat těch, co mají už dodělaný dešťový sensor: Když jedete pod mosty, pořád to zapína potkávací světla nebo ne? A když se v infotainmentu nastaví nižší citlivost, znamená to jen, že to zapne až při nižším osvětlení nebo je tam i to zpoždění a nezapíná to tolik pod mostem?

S obyčejným Easy Light je to hrůza, už mě to štve. To snad zapíná i pod elektrickým vedením :-(. Nechápu proč tam nemají vyhodnocení že to ztmavení musí trvat alespoň půl sekundy.

 

 

Zatím nemám s dešťovým senzorem ještě moc naježděno, ale tam kde se mi vždycky pod mostem zaply světla tak teď zůstavájí hasnutá. V boleru mám citlivost nastavenou na "střední".

 

Jinak to co popisuješ mě taky vadilo a mám stejnou zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 1. 2018 na 9:49, Kiwísek napsal:

Tak už mám doma taky novej senzor, tak jsem na to zvědavej. Je nějaký rozdíl v kódování, pokud mám Bolero nebo to na to nemá vliv? Máte někdo taky MR2017 s Climatronikem, Easy Light a Bolerem s dodělávaným děšťovým senzorem? Zkusím to přehodit a nakódovat bez výměny toho snímače v palubce, tak uvidíme, jestli se mi nesplašej světla. Snímač jsem bral taky z  automultimedia.cz.

 

Mám taky Bolero a nakódoval jsem to podle návodu a funguje to bezproblémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Zatím jsem se k tomu ještě nedostal. Dělal jsi to v garáži při nějaké nižší teplotě nebo jsi vzal auto někam do tepla? Zatím jsem čekal na trochu vyšší teploty, aby se původní senzor odloupnul, ale jestli to šlo v pohodě i kousek nad nulou, tak to se na to asi taky vrhnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes také vyměněn obyčejný senzor vlhkosti za dešťový. Vše v pohodě. Jen jsem se pokoušel odstranit původní senzor tak, abych mohl původní gelovou podložku případně ještě použít. Ale to se mi nepodařilo. Šel jsem na to velmi jemně, ale přišlo mi, že je nemožné zachovat celý gel v pořádku. Takže moje rada pro ostatní, co by to zkoušeli - moc bych se nestaral o původní gel. Jeho zbytky je pak potřeba pořádně očistit. Nový dešťový senzor je již s vlastním gelem, takže použití je bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...