Přejít na obsah

Dažďový senzor


Looky8

Doporučené příspěvky

Postupoval jsem podle návodu @psemrad. Bez problémů.

 

Funkci jsem ověřoval zatím pouze rozprašovačem, a vše bylo korektní. Pokud bylo málo vody, stěrače pomalu setřely. Když jsem "zavlažoval" intenzivně, stírání zrychlilo. Jakmile bylo sklo suché, stěrače zastavily Uvidíme reálnou funkci v dešti, ale zatím se zdá vše ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem ten senzor taky vyměnil a s rozprašovačem funguje parádně. Sice jsem se chvíli pral s tím blbým plastovým krytem, potom jsem přemlouval zrcátko, ať už se pootočí a nakonec jsem prosil původní senzor, aby toho už nechal a konečně se pustil, ale nakonec se podařilo. Senzor jsem vyndal bez silikonové vrstvy, ta se držela skla jak klíště :D Ale plastovou stěrkou jsem ho z toho skla nějak dostal a zbytek už měl na starosti technický líh. Šlo to celkem pěkně. Zbytek už byl v pohodě.

Taky jsem jel podle @psemrad, akorát jednu část jsem dělat nemusel, protože to už bylo aktivní. Jednalo se o poslední krok v kódování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska konecne dosel senzor, tak jsem ho tam rovnou dal a parada. Pri sundavani zrcatka jsem trochu laboroval, abych neco neurval, ale nakonec jsem vyhral. :D 

 

Zkousel jsem si tam nakodovat i zavirani oken pri desti, ale dvere to asi neumi, tak to nefunguje, skoda. 

079FA4EE-29EC-45E6-866A-BFD9116845C0.jpeg

Editováno: , autor: Mics0d
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem už od výměny párkrát vyrazil na cesty a chci se zeptat ostatních vyměňovatelů. Taky vám teď skoro pořád svítí potkávačky a jen velmi vzácně se vypínají? Běžně jsem předtím vyrazil z garáže a už mi svítily jen denní ledky, ale teď poměrně dlouho svítí i potkávací a samotné ledky svítí asi po dlouhé době nebo někdy možná vůbec. Napadl mě souboj mezi snímačem v zrcátku a v palubce, ale ten když teď zakryju, tak se nic neděje, tak žiju v domnění, že je neaktivní. Tak mě napadlo jedno řešení, ale nejdřív se radši zeptám, co přesně dělá ten reset světel, který tu byl myslím v sekci VCDS? Vrátí kódování světel do stavu výjezdu z linky nebo jen provede nějaký soft reset jednotky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, taky mi přijde, že po výměně senzoru, se tlumená světla vypínají za trochu jiných podmínek. Několikrát se vypnula později, několikrát za přibližně stejných světelných podmínek. Na druhou stranu se mi zdá, že se tlumená zbytečně nezapínají při projetí pod některými mosty, kde se dříve zapínaly.

Citlivost automatiky je nyní jiná (subjektivně), ale ne až tak výrazně, abych to nějak řešil (resp. někdy je ta změna asi i k lepšímu)

Editováno: , autor: zby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám dešťák a světelnej od výroby a potkávačky to spíná vždycky “včas” když už je šero. Vždycky potkám nějakýho korejce nebo třeba i koncern kdy mu svítí jen ledky a říkám si, že za takovýho šera už by bylo dobrý svítit potkávacíma, kouknu na vypínač a mě Fabka už potkávačkama svítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, milanxx napsal:

Pánové, čím jste povolili to zrcátko? Nějaký nástroj? Mě to rukou nejde.

Jestli jde o ty plasty, tak jsem to mordoval sadou nástrojů z alíka, ale jestli o tu kovovou část, tak normálně rukou jsem to dal, ale chvíli mi to trvalo, drží to fest. Dělal jsem to ještě i dost za šera, tak jsem ani neviděl, jak je to tam přidělaný.

 

před 2 hodinami, Martab napsal:

A jakou citlivost máš nastavenou na rádiu?

Mám tam střední, ale možná zkusím nějakou jinou. Díky za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, milanxx napsal:

@Kiwísek Ty plasty jsem sundal v poho. Mně nejde ta kovová část, tak se ptám na ten grif.

Zdravím, možná by pomohlo připomenutí mého dřívějšího příspěvku - pro otočení zrcátka:

V ‎10‎.‎1‎.‎2018 na 7:37, psemrad napsal:

Ta "hrubá síla" je potřeba k překonání dorazu pod konektorem zrcátka viz šipka na obrázku (podkladová fotka není z mého auta):

 

1.jpg

Někdo si pomáhá šroubovákem viz obrázek níže, ale nemohu potvrdit "šetrnost" takového postupu (já jsem šroubovák nepotřeboval):

 

s.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Kiwísek napsal:

Tak jsem už od výměny párkrát vyrazil na cesty a chci se zeptat ostatních vyměňovatelů. Taky vám teď skoro pořád svítí potkávačky a jen velmi vzácně se vypínají? Běžně jsem předtím vyrazil z garáže a už mi svítily jen denní ledky, ale teď poměrně dlouho svítí i potkávací a samotné ledky svítí asi po dlouhé době nebo někdy možná vůbec. Napadl mě souboj mezi snímačem v zrcátku a v palubce, ale ten když teď zakryju, tak se nic neděje, tak žiju v domnění, že je neaktivní. Tak mě napadlo jedno řešení, ale nejdřív se radši zeptám, co přesně dělá ten reset světel, který tu byl myslím v sekci VCDS? Vrátí kódování světel do stavu výjezdu z linky nebo jen provede nějaký soft reset jednotky?

Zdravím, v takovém případě by možná pomohla adaptace BCM (nemám vyzkoušeno - nepotřeboval jsem):

 

ENG122932-ENG123007-RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_dawn,200 lx,1
ENG122932-ENG123006-RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_day,500 lx,1

 

Popis parametrů:

"...

The channel (1)-RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_day has a default value of 500 lx. This value is the generally accepted threshold for twilight - so whenever the light level falls below this number, the headlights/taillights will switch-on. To make the lights automatically switch-on at a darker nighttime level, decrease this number. Then subtract 300 from the number that you entered into this channel and enter that number into (2)-RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_dawn  (this is the threshold where the headlights/taillights will turn-off at dawn)

..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na britském fóru se tohle taky řešilo (nevypínání za skoro denního světla). Někdo tam psal, že to může být vlivem polohy paprsků Slunce v zimě, že jdou víc naplocho, než v létě a tudíž senzor reaguje dřív (sepnutí) nebo naopak nevypne, i když je už světlo. Každopádně chce si to pohrát si s citlivostí senzoru, jak na rádiu nebo ve VCDS, pokud máte na to prostředky a vadí vám sériové nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, psemrad napsal:

Zdravím, možná by pomohlo připomenutí mého dřívějšího příspěvku - pro otočení zrcátka:

Někdo si pomáhá šroubovákem viz obrázek níže, ale nemohu potvrdit "šetrnost" takového postupu (já jsem šroubovák nepotřeboval):

 

s.jpg

 

Mně pomohlo ten držák zrcátka mírně naklonit jakoby k sobě (nejde to moc, ale pomůže to překonat ten "zobáček", na kterém to drží) a pak současně otočit doleva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, psemrad napsal:

Zdravím, v takovém případě by možná pomohla adaptace BCM (nemám vyzkoušeno - nepotřeboval jsem):

 

ENG122932-ENG123007-RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_dawn,200 lx,1
ENG122932-ENG123006-RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_day,500 lx,1

 

Popis parametrů:

"...

The channel (1)-RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_day has a default value of 500 lx. This value is the generally accepted threshold for twilight - so whenever the light level falls below this number, the headlights/taillights will switch-on. To make the lights automatically switch-on at a darker nighttime level, decrease this number. Then subtract 300 from the number that you entered into this channel and enter that number into (2)-RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_dawn  (this is the threshold where the headlights/taillights will turn-off at dawn)

..."

Díky za radu. Mrknu na to a vyzkouším různé varianty. Mě to jinak moc nevadí. Jestli svítí jen ledky nebo i potkávačky mě zase tolik netrápí. Jen že to teď spíná trochu zvláštně, tak musím odsledovat, jestli se to pak za šera zapíná dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...