Přejít na obsah

Dažďový senzor


Looky8

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Chtěl bych se zeptat těch, co mají už dodělaný dešťový sensor: Když jedete pod mosty, pořád to zapína potkávací světla nebo ne? A když se v infotainmentu nastaví nižší citlivost, znamená to jen, že to zapne až při nižším osvětlení nebo je tam i to zpoždění a nezapíná to tolik pod mostem?

S obyčejným Easy Light je to hrůza, už mě to štve. To snad zapíná i pod elektrickým vedením :-(. Nechápu proč tam nemají vyhodnocení že to ztmavení musí trvat alespoň půl sekundy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Dešťový senzor 5Q0955547A - dodatečná montáž do vozidla s CLIMATRONIC a Light Asist.

Sice jde o známý a již několikrát diskutovaný postup, ale připojuji i ten mnou ověřený a sepsaný do dvou příloh pdf. První s výtahem z dílenské příručky a druhou s postupem kódování.

 

Výpis před kódováním:

Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels:| 6C0-937-090-V1.clb
   Part No SW: 6C0 937 090 C    HW: 6C0 937 090
   Component: BCM PQ26 HiKR H08 0087 
   Serial number: 006108002582
   Coding: 0C010840421509FB43804000400703080800D800D30A3500000000000000
   Shop #: WSC 73430 790 00000
   ASAM Dataset: EV_BCMA0 005005
   ROD: EV_BCMA0_005_SK25.rod
   VCID: 285EC03C53F31A06E2-807C

   Drivers Door Control Module:
   Subsystem 1 - Part No SW: 6V1 959 801 B    HW: 6V1 959 801 B
   Component: FHSG DRV  007 0001
   Serial number: 00000000000003368265
   Coding: 011200

   Relative Air Humidity Interior Sender:
   Subsystem 2 - Part No SW: 8U0 955 559     HW: 8U0 955 559   Labels: 8U0-955-559.CLB
   Component: G355_FeuchteS  H07 0002
   Serial number: 71441254     

 

      

RLHS_D.pdf

RLHS_K.pdf

  • Díky 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Martab napsal:

Super práce :palec2: Bylo třeba tahat i nějaké kabely?

Dík. Jendalo se o Fabii III Combi vyrobenou 22.4.2016 ve výbavě Style (CLIMATRONIC a Light Asist), takže potřebný kabelový svazek k senzoru byl již z výroby k dispozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, los pakos napsal:

Přesně tak, u Style stačí vyměnit původní čidlo vlhkosti za dešťový senzor a nakódovat. Není třeba tahat žádné kabely. Taky jsem měnil, nejhorší bylo sundat zrcátko, člověk se nesmí bát použít hrubou sílu.

Ta "hrubá síla" je potřeba k překonání dorazu pod konektorem zrcátka viz šipka na obrázku (podkladová fotka není z mého auta):

 

1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám doma taky novej senzor, tak jsem na to zvědavej. Je nějaký rozdíl v kódování, pokud mám Bolero nebo to na to nemá vliv? Máte někdo taky MR2017 s Climatronikem, Easy Light a Bolerem s dodělávaným děšťovým senzorem? Zkusím to přehodit a nakódovat bez výměny toho snímače v palubce, tak uvidíme, jestli se mi nesplašej světla. Snímač jsem bral taky z  automultimedia.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, nechci Vás nějak zrazovat, ale nečekejte od toho deštového senzoru nějaké zázraky, aby jste pak nebyli zklamaní. Mám ho taky, když jsem auto před rokem koupil, tak ten senzor nefungoval, myslím, že na předchozích stránkách jsem popisoval moji anabázi s tímto senzorem, než začal správně fungovat po výměně servisem.

 

A po cca roce používání je moje konstatování takové, že ho stejně nepoužívám a stírám si sám, jak potřebuji. Nevím, jestli je to tím, že i po výměně nefunguje tak, jak by měl, ale prostě s ním nejsem spokojený. Někdy začne stírat po dvou kapkách, takže drhne skoro suché sklo a někdy spíná zase pozdě apod. takže jsem ho vyrušil a více ho nepoužívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od žiadnej automatiky sa nedajú čakať zázraky.. ja som však s dažďovým senzorom od výroby spokojný, viacmenej funguje spoľahlivo. Samozrejme citlivosť nastavujem hádam pred každým dažďom individuálne, ak začne stierať skoro, uberiem citlivosť.. ak začne stierať neskôr, citlivosť pridám. Ale potom už to ide spoľahlivo. Vypínam ich iba v zime, keď je na cestách prckanica, ktorú nejde zotrieť bez ostrekovačov. Keď som minule absolvoval dlhšiu diaľničnú trasu v daždi na aute s manuálnymi stieračmi, aj som si trochu zanadával, keď bolo potrebné neustále ručne meniť rýchlosť stierania pri obiehaní áut. Na dobré veci sa rýchlo zvyká..... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebojte se, zázraky od toho nečekám a vlákno mám několikrát pročtené. Senzor jsem kupoval hlavně kvůli přítelkyni, protože nerada jezdí v dešti, protože si musí hrát se stěrači a víme jak to mají holky s multitaskingem v autě. A taky protože jsem zvědavej a je to jedna z posledních věcí, co mi ještě chybí a co se dá dodělat docela v klidu doma :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veď páčku by si stále mal mať v prvej polohe.. ja tak mám celoročne až na pár vyššie spomínaných zimných výnimiek. ;) Akurát zadný stierač zabúdam vypnúť.. niekedy ma prekvapí, že začne sám stierať (podľa manuálu sa opätovne spustí, keď predné stierače začnú nepretržite stierať).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Kiwísek napsal:

Tak už mám doma taky novej senzor, tak jsem na to zvědavej. Je nějaký rozdíl v kódování, pokud mám Bolero nebo to na to nemá vliv? Máte někdo taky MR2017 s Climatronikem, Easy Light a Bolerem s dodělávaným děšťovým senzorem? Zkusím to přehodit a nakódovat bez výměny toho snímače v palubce, tak uvidíme, jestli se mi nesplašej světla. Snímač jsem bral taky z  automultimedia.cz.

Zdravím,

při výběru vhodného senzoru jsem vycházel z katalogu http://www.realoem.me/ viz příloha. Zda jsou senzory 5Q0 955 547 A  (uváděný výše v diskusi) a 5Q0 955 547 B (údajně montovaný od 30.5.2016,  pokud je to pravda) vzájemně zaměnitelné jsem nehledal.

PS

 

 

 

Sensor.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...