Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Looky8

Dažďový senzor

Doporučené příspěvky

Myslíte toto místo, západka?

20180213_143944c.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, jsi na správné stopě. Vykloň konektor z kovového držáku zrcátka a pod ním uvidíš plastový "výstupek", který brání otočení zrcátka doleva.

PS

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 12. 2. 2018 na 20:54, miklisek napsal:

Na britském fóru se tohle taky řešilo (nevypínání za skoro denního světla). Někdo tam psal, že to může být vlivem polohy paprsků Slunce v zimě, že jdou víc naplocho, než v létě a tudíž senzor reaguje dřív (sepnutí) nebo naopak nevypne, i když je už světlo. Každopádně chce si to pohrát si s citlivostí senzoru, jak na rádiu nebo ve VCDS, pokud máte na to prostředky a vadí vám sériové nastavení.

Zajimavá teorie. Já jsem rád, že svítím i za světla, pokud je ta situace, že slunce v zimě oslňuje, tak je každá rozsvícená žárovka navíc k dobru. 

Všiml jsem si ale, že svítím v noci ikdyž vjedu do parkovacího domu kde se svítí zářivkami a kolega s rapidem třeba nesvítil, ale asi jde zase jen o jinou polohu senzoru nebo citlivost na umělé světlo, to by potom v podstatě zhasínaly světla pouliční lampy :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V garazich svitim taky. Se senzorem z vyroby a nastavenim na nejnizsi cistlivost - čti "doba sepnuti" = pozdní.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V garážích svítím i já se senzorem v palubce, tam bych problém, neviděl. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jj, v garáži tiež stále svietim. Dokonca som prekvapený, že auto sa rozsvieti aj keď parkujem na ulici pod dosť silnou lampou, čiže svetelný lúč ide zhora. Určite to je nastavené aj na určitú teplotu svetla.

A áno, originál svetlo+dážď dosť skoro zapína svetlá, keď je slnko nad horizontom.. (senzor nastavený na stredné zapínanie). Ale teraz v zime si nastavujem senzor na skoré zapínanie a tak svietim takmer furt.. niekedy mám pocit, že stretávačky zhasnú jedine pri modrej oblohe..... alebo v hustej hmle! :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

On taky před senzorem může být i nějaký filtr, nebo samotný materiál volen tak aby jeho citlivost byla jen v určitém spektru. Sluneční svit a umělé světlo mají uplně jiné spektra a tedy záleží na co je senzor nastaven. Zkoušel jsem i před nastartováním položit mobil se zaplou LEDkou (bleskem) na palubku tak a aby svítil přímo na senzor a stejně auto světla zaplo. Volbou materiálu senzoru pak závisí i minimální úhel paprsků které je senzor schopen detekovat (ještě se neodrazí) a tím i to co probírali ti britové.

Jo, v té mlze je to "super", proto když je mlha, nechávám zaplé přední mlhovky, aby světla nevypli nebo otočím ovladačem :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ja by som to zase videl na neake skryte spektrum ktore je v slnecnom ziareni... bud UV alebo IR. Podla mna s teplotou to nema nic spolocne...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A kdo píše něco o teplotě?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem vyzkoušel to nastavení hodit na pozdní a vypadá to, že původní senzor v palubce byl opravdu tak nastavený. Teď už světla svítí jako dřív. Díky za popostrčení :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dešťák namontován. Sice těsně před montáží jsem zjistil, že zaslané čidlo je špatné, na všech nálepkách bylo 547B ale na čidle bylo 559A. Měli to pomíchané v obchodě a okamžitě poslali správné 547A. Při demontáži zrcátka jsem ale nepoužil "brutální sílu" ale velkým plochým šroubovákem jsem nadzvedl nad západku a naprosto lehce otočil.

Dle místních světla nastavena na pozdní. Díky Wirer.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak ja jsem taky destovy senzor dodelal, kazdopadne hned v prvnim kroku kodovani (central ele., byte 6, zmena z 09 na 0A) mi to nezapise zmenu do jednotky a vyhodi chybovou hlasku. Nema prosim nekdo nejaky napad? Popripade nekdo v Ostrave a okoli, kdo by byl ochoten to dokodovat? Je mozne ze muj kabel odchazi do vecnych lovist.

Predem moc dekuji

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak u me vymena senzoru bez problému. Dešťový senzor zapojen a funguje . 41BDB360-2499-4FE5-8212-430FB58C48DC.thumb.jpeg.3e48c463cdf8dc4b8d4cb08b53642393.jpeg6778FC4E-FDDA-410B-96A2-8C790A0C409C.thumb.jpeg.dedc9d26cdd715b41ad5c5b6508008dd.jpeg7CBFECA2-BF36-4555-8A45-B66C7FC4B2C7.thumb.jpeg.8176ab8dfe1702efba51fd143e4f5c51.jpeg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tiez som v piatok kamosovi menil

IMG_20180629_165845.thumb.jpg.0f548d9ffdc3a568776da70a328f75df.jpg received_2273932325966719.thumb.jpeg.943e146ce0909cb0db702d1abc7487ed.jpeg IMG_20180629_172112.thumb.jpg.d7dbc5b7f51fcf2ccf5c7a8de7ae42f2.jpg IMG_20180629_172104.thumb.jpg.edceadd3e12abf976a4c58ebb5849105.jpg

Gel na skle ostal, gel zo senzora isiel dole. Funguje ako ma ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se