Přejít na obsah

Dažďový senzor


Looky8

Doporučené příspěvky

Včera jsme byl Ferdou upozorněn :-) že existují  celkem tyto 3 typy snímačů na palubní desku:

1. snímač světla + čidlo pro climatronik 6V0907451A  (ten tam mám já)

2. jen čidlo pro climatronik 6V0907451     (to jsem právě objednal u dealera)

3. jen snímač světla u climaticu ..zřejmě  6V0907451B 

Mám tam teď defacto 2 světelný senzory na spouštění světel a ty se mi mezi sebou hádají a proto světla teď chvíli jsou normálně chvíli ne.

V pondělí ho ještě vyměním...cca 550,-Kč a pak už to snad bude OK, šlo by to prý i vyřešit úpravou konektoru u stávajícího čidla, ale to se mi moc nechtělo.

 

Jediné co zbývá teda ještě vyřešit je, aby se mi ve SWINGu zobrazovaly Car > Nastavení > Světla  i možnosti nastavení citlivosti na  časná, střední a pozdní ...to tam bohužel jako ti co mají dešťák z výroby nemám.

Tímto děkuji Ferdovi za neustálou podporu a pomoc při řešení, vše co tu publikuju je z jeho hlavy, já to jen píšu sem, aby ho další kdo se rozhodnou pro výměnu senzoru pak už nemuseli "otravovat" úplně se vším jako teď já :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze pred tym si mal len senzor vlhkosti vzduchu pre climatronic, bez svetelneho senzoru? Kupoval si aj spinac svetiel s polohou auto? Ak ano, mal si uz prepojeny spinac svetiel s BCM, pre automaticke svetla?

Mam Rapid MR2016, so senzorom vlhkosti vzduchu a tiez rozmyslam nad touto dorabkou.

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem z výroby pod zrcátkem senzor vlhkosti 8U0.955.559

Audi Feuchtigkeitssensor, Ursprung in Audi A3 8V SB (8U0.955.png

 a v palubce  6V0907451A a z výroby byl i přepínač světel s polohou auto. Nic jsem nikde netahal, pouze měnil čidla + jiné kódování.

 

Dešťák začal fungovat okamžitě správně, jen ty světla díky momentálně 2ma osazeným čidlům zlobí, ale to se v pondělí vyřeší.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není tu někdo s kabelem a MR2016 81KW,  Style plus a origo dešťovým senzorem, kdo by mi mohl poslat dlouhé kódování případně i kódování RLHS ?..čistě  ze zvědavosti k porovnání.

Díky

M

btw hledal jsem teď v adaptacích v centrální elektrice jestli není nějaký nastavení jak v menu aktivovat  to nastavení citlivosti senzoru viz obrázky z Bolera a Swingu co mi poslali zdejší uživatelé a nic jsem nenašel, tak jsem si to aspoň když jsem tam byl upravil na časný, jestli poznám nějakou změnu, ale je to zbytečně komplikovaný, v menu Swingu by to bylo lepší, takže budu hledat dál..kdyby někdo věděl, budu moc rád

2016-09-02 18_57_20-image2.jpeg.png2016-09-02 18_56_19-Nové oznámení.png

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to tu asi už jen shrnu, senzor v palubce jsem vyměnil, všechna kódování vrátil zpět, vyresetoval SWING, znova vše nakódoval a opět vyresetoval SWING, ale nastavení citlivosti senzoru ve SWINGU se mi nepodařilo rozchodit. Mělo by se objevit nejspíše samo v menu infotainmentu, ale u mě to nějak neklaplo :-( Kdybych na něco přišel  tak to sem hodim.

Nicméně vše ostatní funguje jak má, dešťák reaguje vyloženě skvěle a to samý i světelný senzor, nastavil jsme ho diagnostikou na NORMAL.

Celá výměna včetně nakódování je do hodiny, cenově oba senzory cca 1 850,-Kč.

Kdyby jste top někdo dělal, dejte sem prosím pak vědět jestli se vám podařilo rozchodit nastavení přes infotainment.

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak nějak jsem si začal všímat rozdílu ve spínání Leaving home a potkávaček, myslím tím, že na za stejných světelných podmínek když otevřu dálkou auto, tak Leaving home se nesepne ale v autě jak zapnu zapalování, tak se okamžitě pustí potkávací světla......přitom oboje je řízeno stejným senzorem ..je to normální ?

jak to bylo před předěláním netuším, začal jsme si toho všímat až teď

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, cz pida napsal:

Ahoj,

tak nějak jsem si začal všímat rozdílu ve spínání Leaving home a potkávaček, myslím tím, že na za stejných světelných podmínek když otevřu dálkou auto, tak Leaving home se nesepne ale v autě jak zapnu zapalování, tak se okamžitě pustí potkávací světla......přitom oboje je řízeno stejným senzorem ..je to normální ?

jak to bylo před předěláním netuším, začal jsme si toho všímat až teď

 

Uplne tak isto to mam ze kolko krat rano ked idem do roboty otvorim auto a coming/ leaving home sami nezapne ale ako  nahle dam do spinacky kluc a potocim svetla sami zapnu :-)  takze asi normalka a  mam iba svetelny senzor bez dazdoveho ten sa bude dorabat :

Editováno: , autor: safi288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jsem rád .....ono to asi bude asi i jinak nastavený, že CH/LH prostě sepne až když je větší tma...jinak od tý doby co jsem udělal ten senzor, tak normálně přestalo pršet :-)

Jinak ještě pro doplnění, jak jsem to napoprvé měnil, tak jsem tam nechal ten původní gel, pro případ kdyby něco neklapalo, abych tam mohl vrátit ten původn senzor....pak jsem si ale nebyl jistej jestli třeba 2x tolik gelu  něčemu neškodí a po týdnu ho to znova rozdělal a původní gel ze skla odstranil a když už jsem věděl jak, tak jsem to včetně čištění měl za 10 minut hotové.

Jo a ohledně čidla 6V0907451A  v palubce, jsem se někde dočetl že by se mohlo i nechat, že po nakódování toho nového v zrcátku, přestane tohle světla ovládat a už podporuje jen klimatronik, stačí pak jen hodit do továrka swing/bolero....já ho ale vyměnil na radu Ferdy za 6V0907451, který tam mám bejt z výroby, mám to tak nějak radši....čili to je na rozhodnutí každého  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...