Přejít na obsah

Dažďový senzor


Looky8

Doporučené příspěvky

Takže pánové,

 

pěkně jste mě nahlodali a šel jsem to zkusit rovnou. Na pomoc jsem si vzal lahev na kytky s pumpičkou a usměrňovačem proudu od rozprašovače po úzký proud.

 

Nejdřív to na nejnižší citlivost vůbec nereagovalo. Asi ta potvora poznala, že jí stříkám proud rovnou do oka... Přepnul jsem na nejvyšší a tam se to už probralo. Žádné sekvence osmi setření. Hezky jednou a za chvíli zase. Přesně jako to znám z dřívějška. Když má málo vody, setře jednou, za chvíli ještě jednou a nakonec ještě jednou aby opět usnul.

 

Při nejnižší citlivosti se to chovalo také dobře. Zkoušel jsem i drobně rozprašovačem a úplně v pohodě, nebe a dudy. Když jsem při nejnižší citlivosti pak dal pořádnou dávku vody, stěrače začaly stírat nejvyšší rychlostí bez přerušování. Když jsem přestal, zpomalily, začaly přerušovat a prodlužovat interval a zhruba do 20 s opět přestaly zcela stírat.

 

Vše hezky postupně.

 

Ještě uvidíme, co reálný provoz. Každopádně již nyní je vidět změna.

 

Nevím, jestli si to nevnucuji, ale přijde mi, že ten držák zrcátka je jiný-větší, s nějakou mřížkou vepředu. Je ale možné, že jsem si toho jen dřív nevšiml. Jak to máš Trautenberku ty?

post-97234-0-87414200-1457034482_thumb.j

post-97234-0-08181700-1457034490_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak ten držák máte vy ostatní co máte problémy? Stejný jako na fotce nebo jiný? Já už nemám šanci posoudit.

 

Měnili ale jenom ten "sensor", když jsem se vyptával, ukázal technik na celou tu "bakuli" a v tu chvíli mě upoutalo, jak je to rozměrné.

Editováno: , autor: k0j0t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to vedel od zacatku, ze to neni ok, ale nejdriv mi tvrdili ze to tak je v poradku. Kdyz se mi to ale zaseklo uplne behem sve cinnosti, tak jsem to nahral na video a podporil tom svoji verzi.Myslim,ze to rozhodlo, protoze od shlednuti videa jiz i v servisu potvrdili, ze to je opravdu spatne.

Kazdopadne diky za referovani o jine-spravne cinnosti.

Editováno: , autor: k0j0t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes cestou do práce jsem jel za autem, které z vlhké silnice zvedalo trochu té vlhkosti... Sensor na nejnižší citlivosti po chvíli ostřikování (sám bych tentokrát ještě stěrač nepouštěl) setřel jednou okno... Nalepil jsem se víc a opět došlo k jednotlivému setření.

 

Za mě spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Losky 83: Tak to podle mě není čidlo deště a vlhkosti 5Q0 955 547 A, výrobce TRW, ale jen čidlo vlhkosti a osvětlení 8U0 955 559, výrobce Valeo. Jestli nedošlo ve výrobě k záměně. Já mám to samé co dostal k0j0t. 

 

Valeo: 

 

post-19561-0-24992700-1457099908_thumb.j

 

TRW:

 

post-19561-0-72735200-1457099938_thumb.j

 

Dle ETKY je jen jedno číslo deště a to právě to od TRW a pak verze od VALEO, která hlídá jen vlhkost pro klimu a řídí spínání světel. 

Editováno: , autor: Reeshanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle fotek mi to tak přijde. Za chvíli jedu z práce tak cvaknu z detailu to moje. 

 

Tady je detail Valea:

 

513.jpg

 

A detail TRW:

 

173.jpg

 

V ETCE jsou u toho PR kody: 

 

Valeo:

 

8N4: Intervalový spínač stěračů, seříditelný potenciommetrem ( 4 stupně)

 

TRW:

 

8N6: Intervalový spínač stěračů se světelným/dešťovým senzorem

Editováno: , autor: Reeshanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem našel 8U0 955 559 s indexem B, který se používá u Audi a tento je i dešťový senzor a má i PR 8N6. Ale u Škody je jen ten bez "B". 

 

Jinak závěr asi je, že ten kdo má senzor od TRW (lze poznat pohledem), tomu to funguje. Může to někdo vyvrátit?

 

Trautenberku, Ty jsi kupoval jaké číslo dílu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...