Přejít na obsah

Kompresor klimatizace


tomcat007

Doporučené příspěvky

Zdravím,byl jsem dnes naplnit klimu to proběhlo v pořádku ,jen kompresosor netlačí.Pán co mě plnil klimu říká máte nějaký "jiný" kompresor konkrétně teda jen tu řemenici

post-8627-0-80506800-1300802537_thumb.jp

post-8627-0-08656900-1300802566_thumb.jp

Prosím profíky - je takováto řemenice v pořádku nebo tam něco chybí - u normální klimy bylo vždy na řemenici kompresoru víčko.

Díky moc Roman

jo možná ještě - je to OII 2,0tdi 8V s climatronic

Editováno: , autor: emf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Moje zkušenost, taky s bazarovou OII ... klima nejala ok nechal jsem doplnit a pak zas nejela, v servise na diagnostice toho přístroje co plní klimi zjistili že je tam nějaká "díra" ... ok 14 dní to nemohli najít lili tam kontrasty atd... zajel jsme jinak tam tam pustili dusík a za 30 minut vyřešeno, díra u výparníku - pak se zjistili že je v p. i kompresor, takže oprava za luxus dost masná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

ano u starsich aut se kompresor tocil pouze tehdy kdyz se zapla klima u octyII se tot toci porad proto ten kompresor ma trochu jinou remenicku kazdopadne pokud jsi nemel napustenou klimu tak si muzes schanet jinej kompresor protoze se nejpravdepodobneji zadrel jak se tocil bez naplne .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím,po zimě mi nejde klima tak jsem zajel doplnit a bylo vše ok tedy v pytli klimakompresor.Už mám v kufru novej ...

- fakt je že nevím jak vlastně funguje climatronic ,když je pořád zaplej ? :o(

-co mě teď trápí je že po namontování nového kompresoru asi budu muset "pár" km najezdit než nechám systém znovu naplnit- bude stačit celou dobou jezdit se zaplým ECON ?? Nebo ještě snad vypnout ventilátor ?? Nebo snad je potřeba naplnit ihned ať nejede kompresor naprázdno ??

Díky moc za radu

Editováno: , autor: emf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli si chces odrovnat i novy kompresor,tak jezdi bez chladiva. v chladivu je olej, ktery maze kompresor, kdyz tam nebude tak se ti zadre a muzes ho vyhodit. takze bez naplne ani nahodou. jinak kompresor u octy bezi porad i kdyz mas zaply econ...

Nechci s tím jezdit bez náplně - jen to musím před barákem přehodit a zajet doplnit cca 20km ...to je vše...nebo se ještě nechat odtáhnout ? :o(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdil jsem z autem bez media celou zimu, teď jsem ho naplnil a klima je OK. A ten kompresor při ECON neběží to je taky nesmysl.

Dík,jestli tobě vydržel celou zimu tak myslím v mém případě 20km zvládne.....

No a ohledně toho kompresoru samotného nějak mi pořád není jasný jak vlastně teda funguje - pokud běží pořád tak by předse i rovnou tlačil a pak by klima jela taky pořád jenže to samozřejmě nejede.Tak potom ECON odstaví celej kompresor? nebo jak je to přesně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidne muzes dojet do servisu na napleneni bez chladiva ;) nic se nestane. Kompresor ma svuj olej ale zaroven je mazany chladivem do ktereho se pri plneni taky pridava olej, kdo plni klimatizace bude urcite vedet. Jinak pokud mas zapnuty ECO kompresor nebezi a klimatizace nefunguje stejne tak v zime ti s ECO nefunguje ele.pridavny topny telisko :)

Jinak mam tuseni ze O2 ma uz stalebezny kompresor, ktery se defakto toci stale pouze je ovladany elektromagnetickym ventilem. Treba O1 ma kompresor se spojkou kde se pri zapnuti sepne spojka a zacne tocim kompresorem.

A za dalsi pokud tam nemas chladivo a pustil by jsi klimu, vyhodi to chybu ze neni tlak, tedy chladivo a klima se stejne nepusti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nekolikrat jsem to byl nechat doplnovat a pokazde tam davali chladivo, ktere obsahuje olej, ktere maze kompresor, proto, kdyz je ho malo tak se ti muze zadrit. a o dvojkove octy bezi kompresor porad, nevypne ti ho ani econ....

O tom že kompresor jede pořád ,už mě řeklo spousta lidí,ale nikdo neví jak to přesně funguje..V zimě když je -20 tak ti klima 100% nechladí a přitom kompresor se točí ale medium netlačí........Dokáže tady někdo zhruba popsat jak to vlastně je? Díky

Editováno: , autor: emf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím páni tak ako to je stane sa niečo,ked vypustim okruh dám vymenit kompresor + vysúšač a pojdem 5-10km na naplnenie? Má niekto skúsenosti s tým vysúšačom stačí odšrobovat tu bielu maticu a vymenit tu vložku,lebo su tam vraj špony zo stareho kompresoru,alebo dat spravit preplach okruhu?Mám kúpený nový kompresor a chcem to dat vymenit známemu...Dakujem za radu...

Editováno: , autor: gargamel01lc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom že kompresor jede pořád ,už mě řeklo spousta lidí,ale nikdo neví jak to přesně funguje..V zimě když je -20 tak ti klima 100% nechladí a přitom kompresor se točí ale medium netlačí........Dokáže tady někdo zhruba popsat jak to vlastně je? Díky

kompresor nejede pořád,jen se pořád točí řemenice v který je elektomagnetická spojka která to vypíná a zapíná

když stojíš u auta s nastartovanym motorem a zaplou klimatizací tak uslyšíš cvakaní a to je právě ta spojka :kol-28::kol-27::kol-44:

Editováno: , autor: kosmonaut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...