Přejít na obsah

Kryt pro nožní opěru


Reesha

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,
přikládám svojí verzi opěrky pro nohu. Nešlo mi o estetiku, to je subjektivní věc, snažil jsem se po prvním roce používání vozu vymyslet něco účelného, aby se nešpinil koberec a v zimě nestékal tající sníh z boty pod kobereček. Stálo to jen nějaké to popřemýšlení a trochu námahy při odříznutí nerez plechu.
Materiál je z bubnu staré vířivé pračky, kde jsem využil i ohyb a nemusel jsem to pracně formovat, nerez je poměrně tvrdý a při menším rádiusu rád praská. Původně jsem to chtěl udělat jako krytí celého podběhu k pedálům a případně i boku směrem vlevo, ale to se neosvědčilo. Byl problém s tvarováním (poškození povrchu) i uchycení nebylo tak stabilní. Nakonec zvítězila verze, viz foto.

Dolní část je zahnutá a ústí nad gumový koberec (vynikající v zimě). Neúplně překrytí podběhu k pedálům se ukázalo v praxi jako nepodstatné, úplně stačí krátký překryv. Plech je přichycen dvěma pruhy suchého zipu, nalepením jen jedné části na plech. Původně jsem se obával, že to na originálním koberci nebude držet, nakonec jsem u toho již zůstal a nedoplnil další pruhy, není to potřeba. Povrch opěrky směrem do kabiny sice při výrobě vypadal hezky, ale ve voze to na můj vkus moc svítilo, tak jsem na to přilepil kus odřezku gumy, obuv se po tom také tak lehce nešoupe a je to pocitově příjemnější.
Jak píši, je to subjektivně vyhovující, levná náhrada. I když jsem zvažoval Aliexpress (o origiálu ani nemluvě), nakonec náklady byly nulové, mimo práce. Používám to už 3 roky a zatím jsem to ani nemusel sundávat, koberec lze při čištění lehce vysunout a zase vrátit pod okraj plechu.


Pedály jsem ani moc neuvažoval řešit, u F3 to není potřeba (pro mne z mého pohledu - zase subjektivně). Měl jsem jen u Š 1000MB a Š 120 upravený plynový pedál kvůli meziplynu při brzdění nebo při potřebě rozjezdu na křižovatce v hodně prudkém kopci, tam se mi to osvědčilo, bylo to pohodlné. Tady u F3 to již nepotřebuji.

 

Poznámka: toto řešení nemá suplovat originál, jak tu někteří stále vytýkají. Komu se to nelíbí, ať si koupí origo a nepláče tu. Dávám to sem jako příklad a inspiraci levného praktického řešení a ne jako návod pro estéty.

 

opěrka1.JPG

opěrka2.JPG

Editováno: , autor: MikeV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak včera mi dorazila tá opierka z Číny, drží dobre, aj pre nohu je pohodlná, to či ladí alebo neladí s pedálmi neriešim, ide mi o účel, a aj tak to nevidí nikto okrem mňa keď nastupujem, za cenu 3,84€ aj s poštovným som max. spokojný....

IMG_20200903_074740.jpg

IMG_20200903_145849.jpg

Editováno: , autor: juraj79m
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...