Přejít na obsah

Drzak na kola na tazne zarizeni


deathskull

Doporučené příspěvky

je to opravdu 50kg ale pozor, zatizeni se lisi, podle toho, kde vaha pusobi! V manualu se pak doctete, ze cca 50 nebo 60cm (tedka si to nepamatuju uplne presne) od koule uz muzete mit svisle zatizeni pouze 25KG! Na tento problem jsem se ptal i v showroomu v lednu, kdy jsme objednavali auto a byl jsem ujisten, ze je to 50KG na samotnou kouli (coz je dle manualu).  Dale mi bylo receno, ze na samotny drzak muzu dat dve az tri kola (zalezi podle vahy kola a samotneho drzaku = proste tech 50kg). Toto jsou slova ze showroomu a informace z manualu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam Thule,taky na 4 kola.Respektive jsou to 3+1 pres adapter.Resim to tak,ze moje a manzelcino davam co nejbliz k zadi auta a kola deti ,ktere vazi nula nula prd za ne.Nevsimnul jsem si nejakeho problemu,rozhodne je to mnohem mene patrne,nez kdyz vezu  privesny vozik.

K te znacce mam taky udelanou kopii,nechtelo se mi to prehazovat sem a tam.Staveli mne dvakrat,nemel jsem zadny problem.Udajne byl vydan jakysi metodicky pokyn,aby to policie tolerovala,to jsem cetl na bike foru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k te kopii RZ...

Ted nedavno jsem nasel na cyklistickem foru prispevek, ktery me moc nepotesil. Tak ho vykopiruju i sem - muze se hodit vedet...

 

Co jsem se dozvěděl na DI.:
 
SPZ se nesmí přenášet na jiné místo než je vozidlo. Zároveň musí být viditelné. -Problém.
Lze to vyřešit pouze jedním způsobem. Při ztrátě SPZ musíte vozidlo označit zřetelně jakýmkoliv způsobem, tzn. i na papundekl napsat čitelně číslo a umístit viditelně za zadní sklo nebo na místo SPZ. Do vyřešení nové SPZ jezdíte takto označeni.
Je tedy možné nechat si udělat plastovou tabulku viz foto. V žádném případě ne s modrým pruhem a znakem EU. To se již jedná o FALZUM a řeší se dle zákona.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nelze. Za chybějící RZ je pokuta až 10.000,- a zákaz činnosti 1 rok.

Legální způsob v současnosti neexistuje. Nicméně toleruje se vyrobená RZ na nosiči.

Edit: Správně by se zadní měla přehazovat, protože nosič je součástí vozidla.

Editováno: , autor: motosman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam peruzzo siena 4 a v pohode tam natlacim 4 ks horskych bicyklov. Jeden na 29 a ostatne 26 ky. Nosnost na hak mam 90 kg. Nosic ma nosnost 60 kg. Spz stoji u nas origo na nosic 17,50 e a som bez starosti. S nosicom som toto leto nabehal cez 3000 km a spokojnost. Len to chce vacsiu silu pri vracani 4 ks bic do prepravnej polohy ked som to mal sklopene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakákoliv plastová či papírová dodělávka rz/spz či jízda bez je proti zákonu za tučný flastr a hlavně zákaz činnosti, znám jeden případ ze svého okolí. Pokud DI (asi odbor dopravy nikoliv DI PaCH což si pořád někdo plete) plácá nesmysly o papírové náhražce spz tak nabádá k nezákonostem. Když se spz při jízdě "ztratí" musí mi prokázat že jsem o tom věděl jinak hrozí postih viz. nahoře. Jízdu bez spz úmyslně nelze zahájit ať třeba na 3 nebo 300km od domu jinak je to průser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až na to, že to ve skutečnosti žádné dopravní inspektoráty nejsou. Stačí se přece podívat na stránky těch konkrétních úřadů, na které tam odkazují. Je to matení lidí. Jsou to vesměs odbory dopravy nebo odbory dopravně správních agend příslušného městského úřadu, případně magistrátu. Dopravní inspektorát samozřejmě existuje, ale je to součást PČR a s tímto nemá celkem nic společného...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, zažitý DI není to samé jako Odbor dopravy městských úřadů a magistrátů který vede registr řidičů, vozidel, vede správní řízení k přestupkům, přezkušuje adepty autoškol ap a hlavně je to civilní úřad. . PČR má DI, který dělá dohled na silnicích, dokumentuje dopravní nehody, vyjadřuje se k dopravnímu značení ap.. Všichni blábolí jak chodí na DI a není to roky pravda a mnozí ani DI VB ani nezažili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ve zlem, ale debata se uz trochu odchyluje od tematu. Jezdil jsem s kopii RZ cele leto a parkrat i do Nemecka. Asi jsem mel kliku, ze me nikdo nestavel a tudiz jsem nemel problem. Myslim, ze soudny policajt by tohle i tak neresil. Ano, v zasade jsem padelal uredni dokument, ale nepouzil jsem ho k pachani zadneho úmyslného trestneho cinu. Udaje na kopii odpovidaji tomu, co mi bylo prideleno. Kdyz bych nekde neco provedl, tak me podle toho identifikuji uplne stejne, jako kdybych tam mel plechovou RZ. Coz je asi nejdulezitejsi. Jinak jestli od noveho roku bude moznost pozadat o oficialni 3. RZ, budu mezi prvnimi, kdo si pro ni pujde...

Editováno: , autor: epo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to jsi měl zatím asi kliku, aktivní pomahač nebo i normální s šéfem za krkem při nějaké akci ti vybere mladé a bude po ptákách, co by dělali soudruzi v NDR netuším. Náš pomahač to řešit opravdu nebude, pošle to do správního řízení na městský úřad dle místa spáchání přestupku, kde se můžeš obhájit. Já mám značku dobře uchycenou a na nosič bych domácí tvorbu určitě nedal, cyklisté na jejich foru plácají nesmysly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Je to, jak pise kolega. Oficialni 3. RZ ma uprostred mezi cisly hvezdicky (tam, co se lepi emise a stk), takze pozor na to. U falza to asi nemas, takze by si toho organ mohl vsimnout a mit namitky. Nevim, jestli to budou jeste tolerovat, kdyz je oficialni moznost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...