Přejít na obsah

1,2 TSI 81 kW divné zvuky v motoru


Klod122

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Mam sice leon, ale takyto zvuk som mal a typ je na vysokotlake palivove cerpadlo.

 

 

Ked bude odstranene dat vediet.

 

 

Dnes som bol pre auto a vymenili vysokotlake palivove cerpadlo -  motor ma zatial normalny zvuk, dufam ze nastalo.

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím. Prosím o radu. Před měsícem jsem koupila novou Škodu Rapid Spaceback 1.2 TSI 81 kW. Nyní mám najeto něco málo přes 1 tis. a zdá se mi, že se zvuk motoru změnil, že je více slyšet a tak nějak, že i vrnění při volnoběhu je drsnější než v prvních dnech. Velmi zřídka se mi taky stává, že při selším sešlápnutí plynu (např. při souvislé jízdě na 50km) je jemně slyšet zvuk připomínající cvrčka, ale to je slyšet velmi tiše. Při změně sešlápnutí plynového pedálu zvuk ustává a pak se třeba 2 dny vůbec neobjeví.  Mám prvně fungláka, tak nevím, jestli může v záběhu motor zvukový projev měnit. Zatím dělám pouze kratší jízdy, max. do 30km a ještě jsem nebyla na dálnici. Jen se chci poradit, jestli je to normální, nebo jestli mám raději zajet do servisu (nechi tam být za blondýnu :-) ) Možná jen to auto moc pozoruju a poslouchám :-)

Předem moc děkuji za postřehy a rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zvuk motoru se maličko změní, jednak vlivem záběhu a jednak pocitově, protože si na něj zvykneš a začneš slyšet cos předtím nevnímala. "Hrubší" zvuk může rovněž souviset s nižšími teplotami teď na podzim. A s tím cvrčkem jsem se tady taky ptal, je to normální :kol-28:  Já ho slyším zpravidla ze začátku při studeném motoru při jemně sešláplém plynu, po zahřátí zmizí (nebo je možné, že ho přestanu vnímat, už ani nevím, jestli ho vlastně pořád slyším). Pokud neuslyšíš nějaký vyloženě protivný zvuk, tak bych do servisu nejezdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Klod 122: nie nerobilo to od zaciatku, vtedy to malo najazdene cca 9tkm.

 

SIMIRGE: TSi motor je hodne citlivy na zmeny ( teploty, mnozstvo oleja ) co som tak zistil. Staci na mierke nie je olej na max. ale je v strede mierky a pri min. ani nehovorim. Je jeho prejav po pridani, ked zabere turbo taky iny prejav ako ked je olej na maxime. Preto treba kontrolovat mnozstvo.

 

Inak som porovnaval TSI motory lebo sa mi nieco nezdalo a zistil som, ze ani jeden neznie rovnako :-)

 

Porovnaval som:

 

Golf 7    1,2 TSI EA 211 77kW EU5

Leon      1,2 TSI EA 211 77kW EU5

Fabia 3  1,2 TSI EA 211 81kW EU6

 

 

Nezdali sa mi vibracie na volnobeh. Pravidelne sa opakujuce akoby vynechanie motora, vies, ze je to pre emisie uskrtene. Dospel som k zaujimavej skutocnosti a to. Vsetky 3 motory maju tieto prejavy. O nieco menej akoby vynechani ma EU6 oproti EU5. Co by som predpokladal prave naopak, ale asi viacej ladili soft pri EU6. Nakoniec som to uzavrel, chvalabohu zatial sa to toci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim Vas, v lete 2016 sme kupili rapid 1,2 tsi 81kw vsetko bolo ok az kym nezacal motor vydavat tieto iste zvuky ako uvadza Klod, akoby sa v motore istom momente nieco mlelo. Najprv to bolo pocut vzdy ked som pridal plyn a uvolnil ho, tak pri cca 1100ot/min. Teraz to robi aj pri nizsich otackach, hlavne na volnobeh. Auto bolo den v servise, krutili hlavami. Skoda nakazala kontrolovat klima kompresor, alternator a rozvody, asi iba nap. kladku. V servise nic nenasli a nazvali to servisny stav a ze je vozidlo bezpecne a prevadzky schopne, tak isto ako ked pri 77kw fabii hrkotala retaz a ja som sa pri starte hambil za ten rachot z motora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

 

mám něco podobného jako uvádí Richard1983. Jak jsem někde četl, prý to dělá jen za studena, ale nedělá. Dnes jsem udělal takovou servisní jízdu, motor jsem pořádně nechal zahřát a pak jsem to ohulil ať se protáhnou pavučiny. Najeto cca 60 km na všechny režimy, ale řinčivý zvuk vycházející zprava od spolujezdce z motoru vychází stále.

Nejvíc je to pochopitelně poznat tak do 2,5 tis. otáček, pak to přehluší otáčky motoru. Např. když jedu 40 km/h a plyn jen polechtám, tak tento řinčivý nebo brnivý zvuk, někdo psal jakoby cvrček, se ozve. Dám nohu z plynu a cca 1-2 vteřiny to ještě vrčí a pak to přestane. A zase znovu a znovu.  

Zapomněl jsem dodat, že mám motor 81 kw, ale dělalo to přesně i u vozu s 66 kw, které jsem měl nedávno půjčené na půl měsíce.

Začínám nějak věřit tomu, že se jedná asi o normální stav. Zkusím ale posadit manželku do auta a na volnoběh ji nechám sešlápnout plyn a strčím hlavu do motoru, odkud se to ozývá a třeba na něco dojdu.

Kdyby někdo z Vás věděl, co by to mohlo být a je-li to opravitelné (uznávané jako reklamace) budu rád za všechny připomínky.

 

M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, tak jestli nebude problém v tom husím krku, který řešili u Fabií v sekci 1.2 TSI a na forumu VW viz. odkaz

 

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=292&t=315868

 

Díval jsem se do motoru a husí krk je tam taky. Prý po výměně za hladkou trubici problém s řinčením ustane. Jakmile bude možnost, zajedu do servisu a domluvím se na výměně.

 

Díky

 

M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MartinSatek --- Zkusím ale posadit manželku do auta a na volnoběh ji nechám sešlápnout plyn a strčím hlavu do motoru, odkud se to ozývá a třeba na něco dojdu. ---

Tak ma napadlo - na týchto motoroch sa už v motorovom priestore nedá pridať plyn ručne? Keď som tu skúmal nenašiel som nič čo by som potočil... Pri rôznych diagnózach by sa to veru zišlo občas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...