Přejít na obsah

Panoramaticka strecha


Menty91

Doporučené příspěvky

Materiál skla panoramatickej strechy je tvorený tromi vrstvami: spodné tvrdené sklo, stredná bezpečnostná fólia a vrchná sklenená vrstva s tónovaním zaisťuje menší priestup svetelnej (cca 22,4 %) a tepelnej energie (cca 15 %). V prípade potreby je možno celú panoramatickú strechu prekryť zvnútra pomocou dvoch samonavíjacích roletových clôn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Náhodou jsem narazil na sice už vousaté, ale zajímavé informace ohledně pevnosti a bezpečnosti panoramy u Roomsteru. F3 a Rapid mají panoramu konstrukčně téměř totožnou, takže si myslím, že jde o infromaci relevantní i k těmto vozům. Viz můj příspěvek v tématu Panoramatická střecha v sekci Zadní část Roomster.

 

Mimochodem, o víkendu Roomster 2x přestál krupobití. Pravda, nešlo o žádná holubí vejce, byly to jenom běžné krupky, které neudělaly nic ani plechům, natož panoramě. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

panorama fabia 3 mote carlo.....jeden maly kaminek co odletel od auta....na strese mala prasklina... za 2mesice se rozlezla na 80cm..okno v pytli....kdyby byla strech plechova maximalne zatru barvou odlouply lak...nyni oprava strecha 25000kc plus montaz..kdo chce zaslu mu foto....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vstahuje se na havarijko. Allianz mě teda řekli, že při vyšším limitu pojištění skel u nich i pevná panorama na to platí, ale může to být jen myšlenka toho mého poradce a skutečnost bude jiná. Prodejce ve Škodove tvrdil, že je to součást karoserie a spadá to tak do havarijka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak funguje výměna skleněné střechy se přesvědčil kamarád. V autorizovaném servisu Forda už vyzkoušeli tři originální náhradní skleněné střechy a zatím žádná nepasuje, no snad se to jednou podaří...

Editováno: , autor: dodge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden od nás tiež mal puklinu od nejakého kameňa na krátkej panoráme. Riešil to začiatkom leta mimo autorizák v miestnom servise, ktorý sa špecializuje na výmenu autoskiel. Ešte sa vytešoval, že nová panoráma prišla aj s roletkami. Výsledná faktúra bola necelých 1100€, šlo mu to cez havarijnú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se to nekterym nebude libit, ale co je pojisteno (tedy zde panoramaticke okno) zjistite peclivym ctenim pojistnych podminek a specialne vyluk. Ja mel panoramu na Roomsteru a drobnou prasklinu jsem mel na prednim okraji taky. Nechal jsem zadelat pryskyrici a byl klid.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 3 týdny později...

@Ondra91 mám panoramu na své F3C MC, 2016 42tkm; ťuk ťuk nepozoruji žádné problémy- ani prasknutí, ani zatékání. roletky taky fungují, i když je fakt že je moc nepoužívám, resp vůbec. benefit toho prosvětleného auta mě baví víc (a občas na debilních semaforech na ně i skrze ni vidím a nemusím se bůh ví jak křivit)...

 

@RichardSAna tohle se tě nikdo neptal jestli bys ji chtěl nebo nechtěl. to sklo je standardně tónované, tzn UV neprochází/redukováno na absolutní minimum. hluk neposoudím ale upřímně pochybuji- kde by se měl brát? aerodynamicky je to stejné. kamínek od před tebou jedoucího auta s největší pravděpodobností vletí do čelního skla a ne panorama střechy; a pokud se tak náááááhodou stane tak to ladí pojistka (stejně jako to čelní sklo). řešit "tohle v autě nechci je to navíc, může se to pokazit/může se tomu něco stát" je v dnešním době nesmysl, pokazit se může hodně věcí (viz o4), a jestli ti na střechu něco spadne bude škoda jak na klasické plné plechové, tak na skleněné panoramě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamoš mastil dosť veľa. Odleteným kamienkom z kamióna a hneď prasklina. A od nervov sa zaprisahal že už nikdy auto so sklenenou strechou. Ja som zase studený typ a veľmi citlivý na vysoké teploty a slnko. Mne stačí hodina jazdy na slnku, ruka položená na opierke v dverách a hneď zhorím. Preto nosím uterák a zakryjem si ruku na ktorú mi praží slnko zboku. Stačí mi pol hodina na slnku v čase od 11:00 do 17:00 v horúčavách a týždeň som s popáleninami a bolesťami. Preto nikdy panorámu by som nechcel. Čím ďalej bude slnko škodlivejšie a škodlivejšie.

Editováno: , autor: RichardSA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...