Přejít na obsah

Vrzání/praskání spojkového pedálu


dave61

Doporučené příspěvky

Zdravim, tenhle problem jsem mel taky, pri venkovnich horkach zacal vrzat spojkovy pedal pri uvolneni v horni pozici. Pak to zcistajasna prestalo,tim nerikam,ze necekam,ze se to vrati (cca 3mesice klid). trvalo to cca pokazdy den a pak ticho a po par dnech zase. Ovsem kdyz to vrzalo,tak bych nevzal zadnyho spolujezdce abych se nepropadnul hanbou z novyho auta (ted uz dva roky a 45tis km)

Editováno: , autor: JiricekHacicek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Caute, nemáte niekto skúsenosti s praskaním pedálu spojky? Pri radení na vyššie prevodové stupne mi sporadicky pri zošliapovaní spojky zapraská (neviem ako inak to popisat ten zvuk), ide akoby z vnútra kabíny. Začalo mi to robiť po tuhých mrazoch. Nie je tam nejaká pružina, ktorú by som vedel jednoducho naolejovať alebo niečo? Nechce sa mi to riešiť cez servis ak je to nejaká banalita. ďakujem za každú radu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, O3 2.0 TDI 2014, najeto 216 000 km, předevčírem jsem nasednul do auta a při sešlápnutí spojky se ozval zvuk jakoby pružiny (jak kdyby přeskočila).. po opakovaném sešlápnutí (asi 5x) a puštění tento zkuv odezněl.. stalo se mi to už jednou asi třičtvrte roku zpátky a nevím co to je.. jinak spojka funguje zatím normálně, bez prokluzu.. nemá s tím někdo zkušenost nebo tip na příčinu ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím všechny. Měl jsem naprosto stejný problém. Při sešlápnutí spojky se mi začalo ozývat vrzání a bylo cítit takové jemné chroupání nebyl to hladký chod. Auto mám v záruce tak sem zajel do servisu. Nejdříve si mysleli že je to ve spojkovém válci ale nakonec to dělalo spojkové ložisko s ramenem. Sundali převodovku a vše krom přítlačáku a lamely dali vše nové a je naprostý klid:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 27. 10. 2021 na 21:17, Folda napsal:

Zdar,

vyřešil to už někdo nějak? U mě to pedál dělá hlavně v zimě - jak vrzání, tak "zvuk pružiny". Viz videa...

 

 

Tak dnes prvy krat vrzga spojkovy pedal ten zvuk z druheho zaznamu.

Neviem presne co a cim namazat nemate niekto detail toho priestoru popripade vyznacit sipkami kde mazat?

Auto ma 180tis. 2.0 Tdi.Mam ho od leta a do teraz bolo ticho

 

 

 

 

Editováno: , autor: Talo77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...