Přejít na obsah

Zvuky od podvozku


rogerer

Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, SkodaRapid napsal:

Ahoj, chtel jsem se zeptat, tem co uz loni menili ten silentblock stabilizatoru, jestli vam to vrze i letos?

 

Me to zaclo vrzat loni na jare a pak kdyz se oteplilo, tak to prestalo, takze jsem to uz neresil. Ted kdyz se ochladilo to na retarderech vrze neskutecne.

ahoj, auto už nemám, ale začalo to vrzat asi hned po měsíci. Promazání nepomůže, jedině výměna, ale to by musela být změna v materiálu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promazáno v 5/2017 a v prosinci začalo vrzat znovu, tak jsem to reklamoval. Technik tvrdil, že se jim to neprojevilo, ale přesto to provazali. Převzal jsem auto a na první díře zavrzání, že by to slyšel i hluchý, tak jsem zavolal technika a ten jen nevěřícne kroutil hlavou a snažil se mi namluvit něco o horním uložení tlumičů... Vrtali se v tom ještě půl hodiny a prý to mám sledovat a doufat... :_icon_smich2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak se hlasím do klubu vrzajících při propružení obou kol najednou. Začalo se to ozývat třeba na sjezdu z vyvýšené plochy parkoviště u nás v práci nebo na odvodňovacím prahu na příjezdové cestě k chalupě na horách o dovolené. Opravdu to byl děsný zvuk. Až budu měnit na letní kola, asi ty zatracený lůžka po 60tkm vyměním. Rusové to obvykle mění za zn. Lemfoder, který snad je kvalitnější, než originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

|Zdravím, sice jde o Toledo, ale podělím se. Začalo vrzání z přední nápravy - po kontrole se zjistilo, že to dělají silentbloky uložení stabilizátoru - dle vyjádření servisu je na to nějaká "TPI" kdy se mají vyměnit za inovovaný kus, takže u mě výměna. Prý mají v sobě nějaké mazivo s tím, že by se už neměly časem přilepit ke stabíku. Jak jsem nakoupil tak prodávám. U mě po výměně krasné ticho při přejezdu nerovností. Měněno na záruku, ale cena za jeden je cca 130 kč bez DPH  plus nějaký srouby k tomu. Najeto mám pouze 40 tis km

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravím už tak rok z5 se trápím z nepříjemným klepáním které vychází z pravé strany od přední nápravy, jak byla ještě zima tak po jízdě po nerovnostech  to drnčelo jako dětské chrastítko, někdy to chrastilo někdy to bylo jen takové tukání 
jen je to dost závislé na teplotě od cca 15°C to udělá jen někdy, štve mě to protože už jsem s  tím byl ve 2 autorizovaných servisech a nikdo nenašel příčinu 

nějaké nápady co by to mohlo být ? nebo spíš setkal se s tím někdo ? 
jinak auto má najeto pouze kolem 29 000 km 

předem díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zrovna resim totéz, taky jsem to začal slyšet před rokem a i kilometry máme stejne, jen ja to slyším z levé strany a jen na nerovnostech jako třeba kostky, tam to je nejvíc. Zvuk to je jako drncici destičky,  ale ty to nejsou, při brzdění to dela taky. Teplota presne jak pises, s vyšší teplotou nic a v zimě po delší jízdě taky ok. Asi se to ohrejva od motoru. Já mám podezření na uložení stabilizatoru. Dle známého je to mozne, kdy stači že stabilizátor má nepatrnou vůli a rozkmita se. Druha možnost me napadla, tyčky stabilizatoru. Budu se tam muset někdy ohnout. Kdyby jsi měl nějaký poznatek ty nebo kdokoliv  tak pište. Díky :-)

Jo ještě jsem myslel, že to muže byt řídící jednotka, protoze to uchyceni musel vymýšlet doopravdy někdo inteligentní , ale to jsem už odstranil a dela to pořád. 

Editováno: , autor: Dodi 15
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem rád že s těmi zvuky nejsem sám, psal jsem všude možně  nikdo nemá takový problém, .....včera mi říkal v servisu že to může být volný třmen u brzd ale ten jsem také vyloučil protože i mě to klepe při brzdění, dokonce bych řekl že o něco více ale zaráží mě jedna věc
pokud to klepe  stáhnu oknénko tak to není skoro slyšet  ale pokud okno zas zavřu tak to slyším mnohem hlasitěji a tak by to mohlo dělat uložení nápravnice, ramen ale to vše je uložené v gumě.

osobně jsem nad tím taky laboroval ale bez výsledku nic jsem nenašel 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čekal jsem, že uložení prevodovky někdo zmini, ale to to není. Pro jistotu jsem přečetl cele vlákno o uložení prevodovky, příznaky ktere se popisuji ja nemam a i rok výroby (22.12.2014) by měl byt již ok s H na konci. Ale u SA je mozne vše :-(

Hardb s tim oknem to mam vypozorovane taktéž, ale asi je to tim, že hluk od okna je větší než z te nápravy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono asi ložiskama to nebude že? Kolo jako takove na stojcím vozidle žádnou vuli nemá jen mě překvapila jedna vec na rapidu mam obe poloosy bez axiální vůle ale co jsem dnes mame přezouval citigo tak tam nejaká vule byla tak me napadlo jestli to tukaní (zvuk to ma temeř totožný jako vyhrkaný stabilizator na IFabii) neni nekde z převodovky či nekde z tama ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Posledni dobou jsem si vsiml, ze pri vyssi rychlosti slysim jakoby nepravidelne huceni. Je to takovy zvuk jak huceni pneumatik, ale prerusovane. Kdyz jedu, tak interval nepravidelneho huceni zavisi na tom jak rychle jedu. Cim rychleji jedu, tim rychleji je to prerusovane. Myslim si, ze to ma nejakou souvislost s pneumatikami. Kdyz stojim, tak to neslysim (takze motor ne). Pri prezouvani na letni se davaly zadni pneu dopredu - myslite, ze to muze mit vliv? Nechapu proc je ten zvuk prerusovane (mam z pneumatik vajicka? :D ), mohlo by to byt nejake drnceni, ale je to spis huceni nez drnceni. Jinak nejake vibrace ve volantu nebo neco jineho jsem nezaznamenal, jen ten zvuk. A taky mam pocit, ze ten zvuk je vice nebo mene slyset podle povrchu cesty.

 

Edit: Ted jsem nasel toto 

tak pravdepodobne to bude temi pneu. 

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobrý den mám velký dotaz a už jsi nevím i rady mám Rapida 2013 najeto 132tis.  A okolo dubna při výměně letních gum po 14 dnech mě začalo intenzivně hucet  něco podle zvuku přední naprace nad cca 30-50 km a vic ,  při brzdění je slyšet nepříjemný vibrace jako když jedete na nerovnost vozovky  (blbě se to popisuje ten zvuk ) na neutral jde slyšet intenzivně okolo 50km /h ten divné zvuk , našel jsem spoustu recenzí  a udělal jsem následující postup výměna předních nabojich vč  ložisek,  kulovi cepy, výměna cepu stabilizatoru , čep řízení + geometrie ....A stále hučí nevím co stim a ani nevím kde by byl problém  ,chci se zeptat Vás zda stim nikdo máte zkušenost a čím by to bylo než bych to musel dát do servisu 

 

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne nezkoušel ale přítelkyně mi řekla že během známkách to nedělalo  tak nevím ,kdyz jsem prezouval na letni tak ty co byli ve predu jsem dal do zadu a zadni jsem dal do přednu kvůli dezenu  pac tyto pneu Vidím na poslední tuto sezónu, mě jde oto zda místo pneu to nemůže dělat něco jiného jako je poloosa a pod.

Editováno: , autor: Lukysekmh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak něco podobného jsem zažil u sveho Yetíka. 

Přerušované hučení od cca 60 - 90 a víc. 

Proběhla kontrola geometrie, vyvážení kol, výměna obou předních ložisek, přehození kol a pořád to samé.

S přibývajícími kilometry byl zvuk takový syrový. Těžko se opravdu ten zvuk popisuje. Při tahu pod rychlostí znatelné, ale při plachtění na neutrál trochu polevil, ale byl tam, ale ne tak výrazný. 

Dal jsem auto do servisu, s tím, že je něco s převodovkou. Sice nevěřili, ale než jsem dojel domů tak volal technik, že je to opravdu převodovka. Při ceně opravy jsem zalapal po dechu a zahnal mrtvici. (25 000 - 30 000kč). Auto jsem neměl ani rok od koupi. (Auto CB - koupeno s nájezdem 22 330 km). Volal jsem prodejci že je problém. A chci vrátit (roční odstoupení od smlouvy). 

Následovala kontrola serv. knížky ta ok a oprava na kulanci. Tím děkuji prodejci, vše zařídil. 

 

Teď pro změnu hučí gumy (goodyear od výroby). Potvrzeno, tak že u nás je úsek silnice cca 3km kde je absolutní ticho, samozřejmě krom hluku proudění vzduchu. 

Prostě gumy taky dokážou udělat dost velky bordel co se týká hluku. 

Přeji ti ať to vyřešiš.

Ps : píšu na mobilu a vubec na to nevidím, nemam brejle. :D

Editováno: , autor: Mezek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mi chceš říct že to může být převodovkou? Pokud píšeš že při větší akceleraci  jsi slyšel větší zvuk a při neutral jsi slyšel málo ale byl tam ....Tak já to mám naopak při brzdění to vibruje a rychlosti zvýšení nad 50 a vic  jde slyšet ale ne tolik a okolo 50 km /h  na neutral jde slyšet víc a pod 15km /h  a min  nejde slyšet nic jen motor  .....udělám tu nejjednodušší  vec ...vrátím gumy letní ( předek na zadek A zadek na předek) pokud mě to bude dál dělat tak pak přezuji na zimaky a uvidím....Ja se jen modlím aby to nebylo něco v poloose ci v prevodovce 

Editováno: , autor: Lukysekmh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal na cca 20-30km / hod  a vic  mě hučí kolo slyším to přední nápravě a když dám neutral tak to slyším víc a když brzdim  nevím z 80 km/hod na 50km/hod  tak lehce cejtim vibrace a když jedu po 20 km /hod tak neslyším nic ani na neutral...před 2dni zpět jsem to dal do servisu Euromaster a slyšeli to ale nevěděl mechanik co to je ale řekl že musíme holt počkat až se to projeví víc  jinak řekl že horní uložení ložiska  je špatný ale jinak nic víc 

Editováno: , autor: Lukysekmh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...