Přejít na obsah

Zvuky od podvozku


rogerer

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Vážení, venku se oteplilo a na mém Rapidu 12. 2012 zmizelo veškeré vrzání a pazvuky od obou náprav. Nic jsem s tím nedělal. Všichni sem píšou jen bolístky a neduhy svých aut, tak jsem musel napsat i něco pozitivního. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

pani poradte mi

mal som starline tycky stabilizatora vydrzali 2 roky/35 tis km

vymenili mi ich za original Skoda, vydrzali 500km

nasledne mi dali starline, vydrzali 2500km

ake kupit?

uz som zufaly

auto malo menene tento rok tlmice, pruziny, horne ulozenie tlmica, silentbloky predne zadne ramena, spodne capy ramena, capy a tiahla riadenia, proste vsetko

takisto aj zadok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahojte,mne tiež vrzgá občas zadná náprava,hlavne vtedy,keď je mokro.Pri výmene oleja som to aj spomenul mechanikovi,kvôli tomu bolo auto v servise dlhší čas,ale vraj nič nepočuli.:wacko: Po výjazde zo servisu,to opäť trochu zaškrípalo,potom po asi kilometri cesty náhle prestalo.:kol-32:

Editováno: , autor: 1.4 tsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Na tom videu s rozborkou Rapida po 100t km (cca od 11. minuty) Vaculík mluví o tom, že od listopadu 2017 už montovali sériově modifikovaný díl s navulkanizovanými silenbloky, jak jsou na foto od uživatele suri. Ve Světě motorů, kde o tom vyšel článek je zas uvedeno, že navulkanizované silentbloky zavedli až s novými modely Scala a Kamiq (jiná platforma). Neví prosím někdo jak je to doopravdy, příp. přesněji od kterého data najeli navulkanizované silenbloky stabilizátoru do výroby? Mám Rapida 10/2018. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzhľadom na to že už žiadny nový rapid nieto skladom tak to veľmi nebude kde pozrieť čo tam je , ale podľa mňa majú všetky staré riešenie 

 

čas ukáže či budú tie navulkanizované silenbloky držať tak ako držia na octaviách pretože sa veľmi nepodobajú ...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dneska jsem to zkusil vyfotit, foto nic moc. Ale jen kvůli tomu teď kolo sundavat nebudu. Vypadá to dle foto na str. 7 už na ten modifikovaný s navulkaniz. silentblokem co na starších kusech mění na záruku. Chybí tam ta vnější kruhová příruba za silentblokem, co mají starší provedení (foto miklisek).

IMG_20190717_062314.jpg

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V ‎13‎.‎4‎.‎2018 na 6:31, hardb napsal:

jsem rád že s těmi zvuky nejsem sám, psal jsem všude možně  nikdo nemá takový problém, .....včera mi říkal v servisu že to může být volný třmen u brzd ale ten jsem také vyloučil protože i mě to klepe při brzdění, dokonce bych řekl že o něco více ale zaráží mě jedna věc
pokud to klepe  stáhnu oknénko tak to není skoro slyšet  ale pokud okno zas zavřu tak to slyším mnohem hlasitěji a tak by to mohlo dělat uložení nápravnice, ramen ale to vše je uložené v gumě.

osobně jsem nad tím taky laboroval ale bez výsledku nic jsem nenašel 

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda jste již vyřešil Vámi popisovaný problém. Mám velice podobný problém na mé Fábii III 1,2 TSI. V sekci Fabia III - podvozek jsem žádný takový podobný problém tomu mému nenašel. A protože má Fabia III a Rapid stejnou konstrukci přední nápravy, tak jsem začal hledat i tady v sekci Rapid. Trápí mě klepání, ťukání při přejezdu nerovností (ovšem ne na příčném prahu). Toto se ozývá z pravé částí přední nápravy, někdy je to nepatrně slyšet i nalevo. Projevuje se to především při nižších teplotách a k tomu nejmarkantněji za mokra. Je to slyšet při brždění i bez něj. Řekl bych že při brždění je to dokonce intenzivnější. Mám auto vyrobené 03/2017. Na záruku mám vyměněné přední tlumiče a horní uložení předních tlumičů. Poté jsem již sám vyměnil táhla (tyčky) stabilizátoru a silentbloky uložení stabilizátoru k nápravnici včetně kovových spon (objímek) stabilizátoru. Toto vše řešeno zima 2018/2019. Přes léto to bylo celkem OK. Ovšem podzim 2019 při nižších teplotách a také při mokru zase ty samé zvuky. Ještě jsem zkoušel vůli v ložiskách předních kol a vše je OK. Vzal jsem tedy auto na STK a nechal na trhacích deskách zkontrolovat  vůle v přední nápravě a technik neobjevil vůbec nic, tzn. nikde žádné vůle atd. Už začínám být bezradný a dost mě to štve. Ještě dodám, že problém se začal projevovat cca v 14 500 najetých km a nyní má auto najeto cca 23 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Poslední dobou mi občas lupne od přední nápravy když zastavuji na semaforech (Rapid SB 1,0 TSI, vyrobeno 08/2018). V okamžiku zastavení, kdy se přední náprava zastavením odlehčí (nebo povolím brzdový pedál) se ozve takové tlumené lupnutí (něco jako když lupne pružina u starého kanape). Tipuji něco na brzdách (po uvolnění brzd) nebo uložení tlumičů (odlehčení nápravy). Zde jsem si četl podobný projev při rozjezdu v rejdu = ložisko, nevím. Když je špatné horní uložení tlumičů, tak u předchozích aut (Fabie, Romstery atd.) mi to lupalo, když jsem otáčel volantem a bylo to v něm i trochu cítit. Toto se projevu ale jinak. Řešil jste někdo s nějakým určitějším závěrem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Chřoupnutí při couvání - Rapid LB 2015 najeto 70tis. km. Klasická situace - podélné parkování couváním. Přijedu, zastavím, zpátečka, plný rejd, kola se pootočí, ozve se chřoupnutí (vrznutí, vícenásobné lupnutí, apod.) a pak už ticho. V případě že se zase mírně pohnu dopředu, tak při zpátečce se opět ozve výše uvedené. Ani nemusí být plný rejd. Jedno jestli točím doleva, nebo doprava. Při rovných kolech bych řekl že to není slyšet, možná jen úplně minimálně. Zkoušel jsem poslouchat při otevřených dveří řidiče, ale skoro bych i řekl, že je to více slyšet při zavřených dveří jak se to jakoby nese karosérií, nebo tak nějak bych to popsal. Nepotkal se s tím prosím někdo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...