Přejít na obsah

Zvuky od podvozku


rogerer

Doporučené příspěvky

Myslím,ze prodloužena záruka konci cca za týden.Vyrizovala to přítelkyně a já neměl u sebe servisku a už vůbec ne čas se s tím příjemným chlapkem po telefonu dohadovat! Stalo to myslím 1.200,-. Mektal mi něco o tom, ze už se na to záruka nevztahuje.Auto přítelkyně potřebuje každy den,tak jsem to zchroupal,protože ty zvuky byly fakt děsný :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli se to dá dělat jen podle DP kap. 2.7, str. 27, tj. s demontáži pravého kloubu u převodovky, vyvěšením hnací hřídele, pak se tomu nedivím. Zkušební jízda OK, ale není předepsaná. Proč jí tedy platit.

Jak to jinak diagnostikovat,než zkušební jízdou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem přezouvání kol na uchycení stabilizátoru. Vpravo je opravdu méně místa na klíč, vadí tam hnací hřídel, hlavně spodnímu šroubu. Stranovým klíčem to půjde, po přizvednutí ramene by to asi šlo i golou. V DP tam je demontáž hřídele asi hlavně kvůli prostoru pro momentový klíč a snadné vyjmutí šroubů. Měly by se totiž při každé demontáži vyměnit. Holt podvozek.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Po roku pouzivania auta som sa rozhodol sem napisat jeden jav, ktory som mal na predoslom aute (Audi A3 sportback) a mam to presne od novoty aj na Rapide. Ked sa niekde otacam alebo sa robieham v kopci a mam aktivovany asistent rozjazdu do kopca, tak mi strasne nieco vrzga zo zadu od kolies. Alebo ked mam zabrzdene noznou brzdou auto na rovine a otacam plny vlavo alebo vpravo tak zo zadnej casti auta od kolies sa siri strasne vrzganie. Podobne vrzganie je aj ked napr. stojim v miernom kopceku a rucnu mam zabrzdenu na 2 zuby a sadnem prudsie do auta, tak to zavrzga velmi podobne. Je to maximalne nekomfortne a ludia sa otacaju za autom. Bol som to aj reklamovat asi pol roka dozadu, mechanik mi povedal, ze to je bezny jav, kedze mam nizkoprofilove gumy na 17" kolesach a zevraj naprava je pevna a "neuhýňa" sa. Boli tam odstavene nove vozidla. Zevraj keby som si sadol do polovice z nich, tak vrzganie bude v kazdom. Nie je na to ale nejake riesenie? Je pravda, ze na 15" zimnych gumach bolo vrzganie o 50% menej ale bolo. Teraz ako som prezul na letne, tak mi to strasne vadi. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že na vině je slabý tlak sevření kotoučů brzd vzadu. A jak se auto pohne, kotouč se lehce o několik málo úhlových vteřin pootočí a zvuk je na světě. Zkus to samé s pevně sešlápnutou brzdou. Uvidíš, že bude klid. To, že na 15" je to míň je logické, menší šířka, menší rameno. Způsobuje to totiž záklon čepu a to jak se kolo na vnější straně oblouku opře vnitřním dotykovým bocem o vozovku auto to jakoby nadzvedne a posune do strany. A čím širší kolo, tím je to víc cítit.      

 

Pomoc asi jediná: vyčistit a rozchodit třmeny vč. pák ruční brzdy. A pak možná lepší destičky s vyšším koeficientem tření.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za detailne vysvetlenie. Nieco o tom ramene hovoril aj ten mechanik v autorizaku. Samozrejme ked rucnu riadne zatiahnem a hupnem do auta, tak vtedy to nezavrzga. Ale ked mam riadne zosliapnutu noznu brzdu a otacam plnym volantom, tak to robi to vrzganie. Ako vravim, neriesil som to na predchadzajucom aute a zatial to nejdem ani tu, ale je to take nekomfortne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

dnes jsem zjistil že mi také něco rezonuje vepředu na pravé straně, má to zvuk jako dětské chrastítko a ozývá se to většinou jen když jedu přes nerovnosti - třeba kostky, nerovný povrch a je jedno jestli jedu 10 km/h nebo 50 km/h myslíte si že to bude také uložení stabilizátoru ? auto má najeto necelých 13 000 km vyrobené je 9/2015

děkuji :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...